Календар робіт за Місяцем 8-14 липня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
06.07.2023

8 липня. Спадаючий Місяць. В саду готуємо живці (вічка) плодових дерев. Плюси літнього окулірування («брунькою» чи «вічком») – значна кількість приживлень та використання вічок без попереднього зберігання. Операція годиться для всіх культур.

✔ Не рекомендується обробка рослин отрутохімікатами. Збираємо полуницю та суницю. Час підходить для посіву гороху цукрових і лущильних сортів на зелень та огірків осіннього збору, кореневої петрушки, картоплі другого врожаю. Там, де зібраний врожай редису, ранньої картоплі добре посіяти руколу – швидкоростучу салатну рослину з дуже коротким періодом вегетації. Підживлюємо органічними добривами дуже помірно.

✔ Сприятливий день для посадки будь-яких квітів, а також лікарських рослинм'яти, меліси, валеріани. Гарний час для заготівлі живців троянд. Садимо ампельні рослини зі звисаючими або повзучими стеблами. Приділяємо увагу газону, підстригаємо на ньому траву. Продовжується заготівля дров на зиму.

9 липня. Спадаючий Місяць. Неділя. Збираємо врожай дозрілих ягід вишень, черешень, смородини, порічок, аґрусу. Можна видаляти пагони малини, які відплодоносили. Йде збір врожаю полуниці, підготовка грядок під посадку молоді, яка вкоренилася з вусів. На городі підв'язуємо і пасинкуємо помідори. День для посіву квітів: гвоздики, водозбору, матіоли. Заготовляємо листя лікарських рослин. Цього дня рекомендується займатися заготівлею варення, заморожувати. Виділяємо час для прогулянки в парку, або просто по місту чи селищу.

10 липня. Остання чверть о 04:48. Не дуже родючий день. Сіяти і садити нічого не варто. Для призупинки зростання садових рослин варто їх обрізати. Можна видаляти сухі гілки дерев, косити газон, підстригати живу огорожу і обрізати квіти, які вже відцвіли. На городі займаємось прополюванням, сапанням бурʼянів. Продовжуємо ті ж роботи, що робили в попередні дні, крім посівів та посадок.

Обробки проти хвороб та шкідників підуть рослинам на користь. Якщо на капусті є пошкодження попелицею, біланом капустяним – застосовуємо препарати від шкідників. Можна пересадити квіти з горщиків на клумбу, а потім розпушити землю та полити. Щоб кімнатні рослини призупинили зростання їх потрібно обрізати. Заготовляємо коріння лікарських рослин.

11 липня. Спадаючий Місяць. Розпочинаються ✔сприятливі дні для посадок у липні, тому час до кінця тижня варто використати максимально. Дуже придатний час для посадки багаторічних рослин із закритою кореневою системою, які будуть добре рости та регулярно родити. В саду продовжуємо збирання врожаю черешні та вишні з наступним поливом та підживленням дерев.

Поливом та мульчуванням допомагаємо вкоріненню вусів полуниці та суниці. На городі проводимо чергове обприскування помідорів бордоською рідиною, оглядаємо баклажани, чи не переліз з картоплі жук, підливаємо капусту вапняним молоком, щедро поливаємо гарбузи та кабачки.

Використовуємо липневі ✔сприятливі дні для посадки цибулі на зелень, посіву чорної зимової редьки, дайкону, листового салату, руколи, петрушки. Прибираємо часник, ранню картоплю. Ретельно висапуємо бур'яни. В квітнику підживлюємо та поливаємо багаторічні квіти ввечері або зранку, коли немає спеки. В будинку заморожуємо ягоди, заготовляємо соки.

12 липня. Спадаючий Місяць. Збираємо врожай черешні, вишні, шовковиці. Вже починає достигати алича, вибірково обриваємо її. Потрібно перевірити стан рослин, провести санітарну обрізку. Прибираємо бурʼяни в саду.

У винограднику видаляємо порожні грона, продовжуємо карбування. Збираємо урожай малини та включаємося в активний збір смородини, порічок та аґрусу. На городі продовжуємо вчорашні роботи – обробки помідорів, баклажанів, перцю; полив гарбузів, кабачків, кавунів, динь. Садимо цибулю на перо, чорну редьку, дайкон, овочеву зелень. Збираємо ранній врожай часнику та картоплі.

Ретельно висапуємо бур'яни у міжряддях, розпушуємо землю. У квітнику зрізаємо квіти, але уникаємо рясного поливу і підживлення. Висіваємо календулу, незабудки, стокротки, фіалки. На території садиби заготовляємо лікарські рослини, зокрема коріння. В будинку продовжуємо заморожувати ягоди, готувати варення і консервування з термообробкою, сушимо зелень, робимо соки та джеми. Органіку закладаємо на компост.

13 липня. Спадаючий Місяць. В саду вдалий час для проведення окулірування – літнього щеплення. Крім того формуємо крони дерев та кущів. Ведемо органічне підживлення дерев, боротьбу з хворобами та шкідниками. Збираємо врожай вишень. Видаляємо зайві вуса полуниці для кращого плодоношення в наступному році.

На городі урожайний період продовжується. Продовжуємо роботи з городніми культурами розпочаті в попередні дні. Можна провести посів прянощів. Збирання картоплі, часнику. На клумбу можна пересаджувати кімнатні квіти. Слушна нагода для їх обрізки, вегетативного розмноження та підживлення.

✔ Сприятливий період для засівання газонів та заготівель коріння лікарських рослин. На кухні займаємося звичними справами - консервуванням, сушінням, заготівлею соків. Вже можна спробувати поставити на сонячне місце сік з смородини та малини, щоб вигравало літнє вино.

14 липня. Спадаючий Місяць. В саду цього дня займемося вирізкою нижніх пагонів та прищіпкою верхівок однорічних пагонів для кращого визрівання деревини. Дерева можна обприскати від шкідників. У винограднику продовжимо карбування лози, в ягідниках вкорінення вусів полуниці та суниці. На городі ранні сорти картоплі можна копати та укладати на тимчасове зберігання. Для споживання одразу збираємо врожай часнику, цибулі-сіянки, моркви.

Полив більшості культур поки що не бажаний. В квітнику викопуємо цибулини квітів, якщо цього ще не зроблено. Зберігаємо їх в сухому, прохолодному місці до вересневої посадки. Не рекомендується пересадка та підживлення. Скошуємо газон, та траву в саду, інших місцях садиби на сіно. Заготовляємо дрова на зиму. Можна виділити час для збору лікарських рослин. Добрий час для консервування, сушіння, приготування соків та компотів.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram