Календар робіт за Місяцем 6–12 травня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
05.05.2023

6 травня. Спадаючий Місяць. У саду вирізаємо зайву поросль. Знищуємо шкідників, проводимо боротьбу з хворобами дерев, вносимо органічні добрива. На ділянках суниці та полуниці видаляємо минулорічне листя, замульчовуємо ягідні кущики. На городі сьогодні і щодня винищуємо бур'яни.

На відміну від традиційно сухого квітня, цього року в мокрі і досить холодні дні, вони заполонили наші городи, користуючись неможливістю господарів доступити до землі. Висаджуємо розсаду помідорів та перцю.

В загальному день вдалий та родючий для нових посадок. Рослини дружно сходять, добре розвиваються, врожайні, зростуть витривалими, стійкими до негоди.

При достатньому прогріві землі можна висівати гарбузи, кавуни, дині, кабачки, патисони з обовʼязковим підживленням органічними добривами. Проводимо посадку пізніх сортів картоплі. В квітнику підходящий день для посадки троянд, клематисів, більшості квітів, посіву лікарських трав, пряних. ✔Не рекомендується скошування газону. Краще підсіяти  газонну траву на пустих місцях. На підвіконнях приділяємо увагу кімнатним квітам.

 

7 травня. Спадаючий Місяць. Неділя. Хороший день для відпочинку на природі. Та весняні роботи не зважають на цивільний календар. Тому знаходимо час для городу. Прополюємо, проріджуємо густі сходи, видаляючи слабші екземпляри, нищимо бур'яни. Можна сіяти пряні, лікарські рослини. Пора викопування цибулин ранньоквітучих весняних квітів. Кімнатні рослини потрібно поливати значно частіше, адже випаровування тепер набагато інтенсивніше ніж ранньої весни. Цього дня їх можна пересаджувати.

 

8 травня. Спадаючий Місяць. В саду підживлюємо плодові дерева органікою, видаляємо з них і кущів засохлі гілки. Розпушуємо круги навколо стовбурів, винищуємо бур'яни, прополюємо. При настанні відносно теплих днів масово починають множитися шкідники, вірусні і грибкові хвороби. Тому мусимо проводити комплексний захист садових і декоративних культур від попелиці, листовійки, довгоносиків; борошнистої роси, кучерявості листя. Особливо слід звернути увагу на абрикоси, які більше інших дерев страждають від моніліозу.

На городі сьогодні рекомендується садити капусту, цибулю, редис, редьку. Краще утриматися від посадки більшості інших рослин, через те, що посаджені цього дня, вони занадто швидко витягуються.  Головне завдання в цей та інші дні — видалення бур'янів. А в додачу ще прополка та проріджування культурних посадок.

 

9 травня. Спадаючий Місяць. В саду видаляємо загущуючу поросль, займаємося прищіпкою верхівок молодих дерев з метою обмеження їх висоти. Продовжуємо боротьбу з шкідниками та хворобами після відцвітання, організовуємо полив, підживлення органічними добривами. При цьому слід бережливо поводитися  з коренями дерев та кущів. Сприятливий  період для посадки кісточкових порід — сливи, персика, черешні, абрикоса. На довгий період вони будуть захищені від несприятливих високих та низьких температур, підвищеної вологості та засухи, відрізнятимуться гарною врожайністю. На городі продовжуємо видалення бур'янів. Садимо картоплю для зимового зберігання, ярий часник, коренеплоди. Висіваємо другу хвилю моркви, цибулю та петрушку. На клумбі висіваємо різні однорічні квіти. З багаторічних замочуємо насіння дельфініумів з метою подальшого їх пікірування в окремі ємності і висадки на постійне місце.

 

10 травня. Спадаючий Місяць. Продовжуємо виконувати всі роботи травня, день для цього сприятливий.  Садимо, як і напередодні, молоді сливи, черешні, персики; а також зерняткові — груші, айву, яблуні. Подекуди вкорочуємо пагони, регулюючи їх напрямок та висоту. А на городі, насамперед, боремося з бур'янами. Продовжується посадка пізніх сортів картоплі, цибулі-саджанки, сіємо коренеплоди — моркву та буряк.

✔Сприятливий день для посіву і висаджування топінамбуру, редьки, ріпи, стеблевої селери, кропу та фенхелю. У квітнику проходить посів чорнобривців, висаджуємо іриси, гладіолуси. Зрізаємо квіти для прикраси букетами своїх кімнат, привітання друзів та знайомих. Висаджуємо рослини зеленої огорожі, засіваємо газон. Підстригаємо живопліт, надаємо йому потрібну форму. Формуємо самшитові кулі. Поливаємо кімнатні рослини, підживлюємо їх під корінь та позакоренево.

 

11 травня. Спадаючий Місяць. В саду проводимо санітарну обрізку, скошування трави, вирізку порослі. Не рекомендуються поливи та підживлення. Не надто сприятливий день для городніх посівів та посадок. Схожість їх буде низькою, а самі рослини слабкими. Відповідним буде і врожай. Тому займаємося прорідженням, прополкою, знищенням бур’янів, розпушуванням міжрядь.

Заготовляємо коріння лікарських рослин, які завжди вважаємо непотрібом для городу. Цілющий корінь кульбаби завжди стане в пригоді, її листя піде в салат. А варення з квітів кульбаби на смак практично не відрізняється від травневого меду. Продовжуємо підстригати живу огорожу. Зрізаємо, обриваємо перецвілі квіти, для надання квітнику більш естетичного вигляду. Крім того, декапітація тюльпанів, а також нарцисів, гіацинтів, мускарі позитивно впливає на ріст їхніх цибулин.

 

12 травня. Остання чверть о 17:28. Можливе продовження посадок молодих дерев, які мають розвинути міцну кореневу систему, відповідно і врожайність, при невисокому штамбі. Дбаємо про захист саду. Після опадання цвіту плодових дерев їх потрібно обробити отрутохімікатами проти майбутніх шкідників. 

Допускається санітарна обрізка дерев, полив та підживлення. Розпушування, обкопування, та інші процедури, які порушують життя коренів проводити не треба. На городі продовжуємо видалення бур’янів, прополювання густих сходів.  

Проводимо посадку пізньої картоплі та інших коренеплодів — буряка, моркви, петрушки для зимового зберігання. На клумбі зручний час для обробітку ґрунту. Садимо і сіємо найрізноманітніші квіти: жоржини, канни, гладіолуси, лілії, іриси, чорнобривці, настурцію. На вільних місцях сіємо газонну траву. Добра нагода для скошування вже існуючого газону. 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram