28 січня. Перша чверть о 17:19. Цього дня в саду і з ягідників можна заготовляти живці. З них виростуть здорові рослини, врожайні, довговічні. На деревах, кущах потрібно обтрусити налиплий сніг і нагорнути його у пристовбурні круги, на підзимові посіви квітів і овочів. Захищаємо стовбури дерев від сонячних опіків, що можливе в лютому-березні. Йдемо перевіряти укриття винограду, троянд, клематисів, молодих дерев і оновимо його, якщо є необхідність.
В теплиці день підходить для посіву на розсаду кореневої селери, салату, капусти. Місяць підказує що день врожайний. Можна пророщувати насіння, підживлювати мінеральними добривами. В будинку перевіряємо власний посівний матеріал. Найліпше це зробити в сольовому розчині. Всі придатні для посіву насінини ляжуть на дно. Залишається протестоване насіння перцю, огірків, помідорів промити і висушити. ✔ Сприятливий день для пересадок кімнатних рослин в контейнери і закладання живців на водне, або субстратне вкорінення.
29 січня. Зростаючий Місяць. Неділя. Проведемо огляд молодих дерев в саду, оглянемо виноградник, ягідники. Замочуємо насіння. Відомо, що замочування прискорює появу сходів. Воду для цього бажано брати талу з снігу, або ж джерельну, криничну, тобто без шкідливого для насіння хлору, який міститься у водопровідній. Вода має бути кімнатної температури. Рослини в домі підживимо органічними та мінеральними добривами. Як і попередній, цей день вдалий для пересадок квітів в горщиках.
30 січня. Зростаючий Місяць. За сухої погоди в саду можна зайнятися санітарною обрізкою дерев та кущів. В теплиці нейтральний день для роботи з рослинами. Не бажано удобрювати, пересаджувати. Краще видалити зайві пагони, зайнятися боротьбою з шкідниками та хворобами. Розсаду, яка вже зійшла, бажано перенести в приміщення з вищою температурою. Не потрібно забувати і про освітлення, з метою запобігання витягування. Полив їй ще не потрібен, але можна обробити профілактично від шкідників та грибкових хвороб. Проводимо видалення зайвих пагонів кімнатних рослин, розпушування ґрунту в ящиках та горщиках з розсадою та квітами. Хороший день для посадки та пересадки рослин на підвіконні.
31 січня. Зростаючий Місяць. В теплиці проводимо профілактичну обробку рослин, видаляємо зайві пагони. Не бажаний полив, пересаджування. Можна посіяти в теплиці кріп і петрушку. Цей день сприятливий для закладення міцелію. Потрібно провести профілактику вазонів в кімнаті, якщо є ознаки хвороб. Вдалий час для висаджування цибулинних на вигінку.
Оглянемо сховища з яблуками, зимовими грушами, іншими плодами. При виявлені підгнилих, зразу ж їх видаляємо, щоб не заразити інші. Передивимося у сухому підвалі, кладовці цибулини гіацинтів, тюльпанів, нарцисів, дрібноцибулинних, які вже скоро будуть висаджені у відкритий ґрунт. Підгнилі, з цвіллю негайно вибраковуємо. Вони небезпечні не тільки для тих, що поруч, але й потенційно на ділянці, куди заносять грибок, небезпечний для інших.
1 лютого. Зростаючий Місяць. Настав останній місяць зими. Немов спортивний суддя, він дає команду садівникам і городникам — «На старт!». В саду, при сприятливій погоді, настає час для проведення повноцінного весняного обрізування.
В лютому підготовка до весни помітно пожвавлюється — в теплиці, в будинку висаджується розсада — овочів, квітів, живців на вкорінення, цибулинних та дрібноцибулинних на вигінку. Місячний календар радить сіяти цього дня в теплиці зелень, салат, огірки, помідори, баклажани, перець, кабачки, патисони. Висівати насіння квітів на розсаду. Проводимо підживлення органічними добривами. В теплиці, або ж в будинку висіваємо мікрозелень. Закладаємо міцелій грибів. В підвалі, сховищі розкладаємо хімпрепарати для знищення гризунів.
2 лютого. Зростаючий Місяць. Захищаємо сад від гризунів. На теплиці перевіряємо укриття, при необхідності виконуємо дрібний ремонт, всередині проводимо дезінфекційні та профілактичні обробки. ✔ Рекомендується посів на розсаду садових квітів, посадка та пересадка кімнатних рослин. Також можна сіяти овочеві культури, що призначені для вирощування у зимовій теплиці — зелень, салат, огірки, помідори, баклажани, перець. Перевіряємо та поповнюємо запаси насіння, добрив та засобів для захисту рослин. Поновлюємо садо-городній інструмент. Все це зручно зробити на сайті «СонцеСад».
3 лютого. Зростаючий Місяць. При відсутності глибокого снігу вже можна робити обрізку малини, смородини, аґрусу та інші ягідників. Те ж стосується плодоносних кущів — калини, шипшини, горобини, обліпихи. В теплиці загалом сприятливий день для посіву і посадки практично всіх овочевих культур. Можна посіяти помідори, баклажани і перець. Сіємо салат та іншу зелень, огірки, кабачки, буряк, моркву, редис, цибулю на зелень, цибулю Шніт, фізаліс. Пророщуємо насіння, проводимо поливи, підживлення мінеральними добривами, рекомендується посадка та пересадка кімнатних рослин.