Календар робіт за Місяцем 2–8 грудня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
01.12.2023

2 грудня. Спадаючий Місяць. День вважається неродючим, несприятливим для робіт з рослинами. В саду оглядаємо всі дерева, підсипаємо сніг на пристовбурові круги, а також на грядки. При мінливій температурі між плюсовою та мінусовою, слід приділити увагу снігу на гілках. Якщо сніг почав танути, а потім покрився крижаною кіркою, це може зашкодити і дорослим деревам. Потрібно його струсити. 

В теплиці готуємо насіння до посіву, замочуємо для набухання. Підживлення в цей день не потрібне, а полив не принесе користі. На підвіконнях період не підходить для посіву та пересадки рослин. Можна провести їх обрізку. Бажано нагострити інструменти для цього, щоб менше травмувати культури. 

Підстригаємо великі кімнатні рослини – цитрусові, фейхоа, лавр, інжир, для надання їм більш декоративного вигляду. В дворі займаємось господарськими роботами: заготовляємо, пиляємо, колемо дрова. На кухні продовжуємо квасити капусту з «наповнювачами».

 

3 грудня. Спадаючий Місяць. Неділя. Продовжується несприятливий час для робіт з рослинами. Роботи проводимо ті ж що і напередодні, але у вихідний день кількість їх менша. В саду можна закласти насіння плодових культур на стратифікацію. Час перевірити, чи надійно прикриті теплолюбні рослини. Адже укриття були зроблені в тиху осінню погоду, не враховуючи зимових вітрів і снігу, який випав. Тому варто оглянути надійність конструкцій.

В підвалі, сховищі потрібно постійно слідкувати за станом збереження свого врожаю. Яблука, капусту, буряки, моркву перебираємо та вилучаємо відпад. Давній спосіб збереження винограду не слід забувати. Грона підвішують в підвалі на дротах чи мотузках, або розкладають негусто в прохолодній кімнаті на газетах. Так він збережеться до новорічних свят. Готуємо грунтосуміші для посіву розсади.

 

4 грудня. Спадаючий Місяць. Після несприятливих днів для робіт з рослинами, цей є більш придатним. Проте тільки для декоративних, тобто  кімнатних рослин, які не дають плодів. В саду можна заготовляти живці для зимового та весняного щеплення, обрізати дерева зерняткових порід. Якщо випав сніг, варто обгортати ним штамби дерев і ягідні кущі. В теплиці та на підвіконні садимо та сіємо на вигонку петрушку, руколу, мангольд, а цибулю ріпчасту на пероНе рекомендується замочувати насіння. 

Для квітникарів сприятливі дні для роботи з будь-якими квітами, що в зимовий час прикрашають наші кімнати. Можна їх садити та пересаджувати, так як всі рослини, посаджені в цей час швидко приживаються та зростають. Проводимо полив кімнатних рослин, підживлюємо, вносимо органіку. Вкорочуємо пагони для стимуляції  їх подальшого кущіння. Не потрібно квасити капусту цього дня. Закладка на заморожування фруктів теж не рекомендується.

 

5 грудня. Остання чверть о 07:49. Продовжуються дні помірної родючості для робіт з рослинами. В саду можна зайнятися снігозатриманням, обгортання снігом штамбів дерев та ягідні кущі. 

В теплиці займаємося наведенням порядку. На підвіконнях, в кімнатах це дні для роботи з декоративними рослинами – посадка, пересадка, полив, підживлення органічними добривами, боротьба з хворобами. Квіткові рослини, посіяні та посаджені в цей день дають швидкі сходи, коренева система у них буде міцною, а сама рослина витривалою. Посів зелені, овочевих культур для кімнатного вирощування краще відкласти на інші дні. 

На кухні цей день, як і попередній, несприятливий для квашення капусти, консервування овочів та фруктів і закладка їх на зберігання.

 

6 грудня. Спадаючий Місяць. Цей місячний день достатньо родючий. В саду та на площі ягідників займаємося  обрізкою дерев зерняткових порід і кущів. Варто розподілити сніговий покрив з найбільшою вигодою для рослин: нагрести його на грядки, газони, на пристовбурові круги дерев. Біля рослин сніг потрібно утрамбувати ногами, щоб зруйнувати ходи полівок, які взимку перегризають корінці. 

В теплиці та на підвіконні - посадка на вигонку кореневих: селери, петрушки, мангольда, цибулі ріпчастої. Добрі дні для посіву коренеплодів - ріпи, редису. Ведеться посів та посадка всіх видів салатів. Цей, як і попередній день підходить для посадки, пересадки чи посіву кімнатних квіткових культур. Квіти будуть дуже гарними, з підвищеною стійкістю до хвороб. Коренева система у них стає міцною, тому при пересадці вони добре приживаються. Але не рекомендується замочувати насіння, небажані обприскування, полив рослин, а також домашнє консервування.

 

7 грудня. Спадаючий Місяць. Продовжуються дні середньої родючості. В саду займаємося санітарною обрізкою дерев зерняткових порід, обгортанням снігом штамбів дерев і ягідних кущів, рекомендується провести снігозатримання на ділянках з полуницею і суницею. Після проходження циклону мокрий і важкий сніг може стати проблемою для дерев, зігнути і зламати гілки. Від цього найбільше страждають хвойні, особливо геометрично сформовані. Рослини потрібно не туго обв’язати кабелем чи мотузкою, сніг акуратно струсити. Регулярно потрібно змітати сніг з теплиць, щоб не допустити провисання плівки, руйнування опор, позбавлення рослин від освітлення. 

У теплиці можна сіяти коренеплоди: редис, моркву, цибулю на ріпку. Вносимо в ґрунт органічні добрива. На підвіконні далі проводимо вигонку зелені. Продовжуються сприятливі дні для посадки всіх кімнатних квітів. Не рекомендується обприскування рослин. На кухні невідповідний день для консервування фруктів та квашення капусти.

 

8 грудня. Спадаючий Місяць. Цей день за родючістю подібний до попередніх. Тому і роботи можна виконувати ті ж. В саду можливі заготівлі живців  для зимового та весняного щеплення, санітарна обрізка дерев і кущів. Пора розвісити годівнички для птахів. Запрошуючи їх у свій сад, вирішуємо проблему з мінімізацією шкідників в наступному сезоні. Засипаємо корм у годівниці при настанні морозів і випаданні глибокого снігу, коли природний харч стане недоступним для птахів. В теплиці займаємося посівом коренеплодів: редису, моркви, цибулі. Із зелені варто посіяти петрушку, руколу, салат, шпинат. Розпушуємо ґрунт, підживлюємо і поливаємо рослини. На підвіконні також займаємося вигонкою зелені. Квітникарям сприятливі дні для посадки різних квітів, обрізки, омолоджування, формування крони. На кухні час для консервування фруктів несприятливий. 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram