29 квітня. Зростаючий Місяць. В саду цього дня потрібно зайнятися знищенням бур'янів. Вони за прохолодної і мокрої погоди квітня розплодилися неймовірно. Кожен господар сам обирає спосіб боротьби: або дідівським способом – сапою і граблями, або сучасним – гербіцидами. Проте працюючи з хімікатами слід бути дуже уважним, адже дерева в цвіту і вже розпускають листя.
Знищуємо шкідливі рослини у винограднику та в ягідниках. На городі підходяща пора для перекопування, розпушування, підгортання, прополювання і також знищення бур’яну. Видаліть його у міжряддях та на порожніх грядках, готуючи їх до посіву культурних рослин. Нищимо бур’яни і в квітнику. Знаходимо час для догляду за розсадою в будинку. Займаємося регулярним її провітрюванням та гартуванням, готуємо до висадки у відкритий ґрунт. Час перебування в холоднішому середовищі поступово збільшуємо.
30 квітня. Зростаючий Місяць. Неділя. У вихідний пригальмовуємо весняний запал. Сад, город, декоративні рослини оглядаємо, плануємо подальші роботи. В другій половині дня заглянемо в квітник, можливо дещо посадимо чи пересадимо, адже для квітникарів це ✔ сприятливий посадковий день. На клумбі можна сіяти чорнобривці, волошки, стокротки. А в будинку пересаджувати кімнатні квіти.
1 травня. Зростаючий Місяць. В саду проводимо санітарну обробку дерев і кущів від хвороб і шкідників. Займаємося вибірковою обрізкою загущених місць, які тепер краще помітні при розпущеному листі. Ведемо прищіпку верхівок молодих дерев, особливо черешні. Висаджуємо придбані, або самостійно вирощені деревця та ягідні кущі. Висапуємо бур’яни, підгортаємо рослини.
В ягідниках висапуємо полуницю та суницю. Садимо нові рослини. На городі продовжуємо підготовку грядок для наступних посадок. Відмінний час для посадки картоплі, коренеплодів, бобових, капусти, ріпи, шпинату, цибулі, часнику. Проводимо посів всіх видів зелені, пересаджуємо на город розсаду капусти. Можна висаджувати і розсаду огірків з застереженням перед можливими приморозками. Те ж розсадою помідорів, фізалісу, баклажанів, перцю. На клумбі висіваємо декоративні квіткові культури, ведемо кореневий поділ багаторічних квітів – примул, морозників, астильби, королиці та інших. В теплиці проріджуємо сходи розсади. І в будинку висіваємо насіння на розсаду, а ту що вже росте поливаємо та пікіруємо. Поливаємо та підживлюємо кімнатні квіти.
2 травня. Зростаючий Місяць. Цього дня продовжуємо висаджувати в саду саджанці плодових дерев – абрикоса, груші, персика, сливи. Ведемо мінеральне підживлення, проте не рекомендовано обробляти рослини отрутохімікатами. Можна висаджувати виноградні чубуки і кущики полуниці. На городі розпушуємо ґрунт; в ямки, заправлені компостом чи золою, садимо картоплю. Продовжуємо висаджувати розсаду огірків, капусти, сіємо бобові, зелень, коренеплоди.
Проріджуємо сходи, прополюємо, висапуємо бур'яни. Підживлюємо вже ростучі рослини. На вільних площах висіваємо сидерати, щоб осінні посіви та посадки росли в поживному ґрунті. На клумбі рекомендовано пересаджувати рослини з ослабленою кореневою системою. Можна провести кореневе і позакореневе підживлення. Висаджуємо троянди. В теплиці проріджуємо сходи, підживлюємо та пікіруємо рослини. В кімнаті підливаємо квіти.
3 травня. Зростаючий Місяць. В саду висаджуємо молоді деревця, продовжуємо формування крон дорослих дерев. Висаджуємо полуницю і суницю. На городі розпушуємо ґрунт, висапуємо бур'яни, проріджуємо сходи моркви, обсапуємо полуницю, обкладаємо або прикриваємо її мульчею. Під всі культури вносимо підживлення. Загалом сприятливий день для посівів та посадок овочевих культур. Висаджуємо розсаду помідорів, огірків, баклажанів, цвітної та білоголової капусти. Висіваємо гарбузи, кабачки та патисони, горох, біб. День хороший для посадок всіх квітів, зокрема троянд та невисоких декоративних кущів, а також для висіву однорічників. В теплиці прополюємо, проріджуємо, пікіруємо розсаду. В будинку пікіруємо розсаду в касети, підливаємо її поживними розчинами.
4 травня. Зростаючий Місяць. Напередодні Повні зовсім небажана посадка і пересадка дерев та кущів. Посадка в цей день дасть кволі неврожайні рослини, які потім не будуть нас радувати. Краще проводити профілактичні заходи щодо запобігання захворювань. На городі можна зайнятися видаленням слабких сходів, проріджуванням на грядках моркви та буряка. На клумбі можна провести підживлення багаторічників мінеральними добривами. В будинку також не бажано проводити посадку чи пересадку кімнатних квітів. Краще провести їх мульчування використаним чаєм з пакетиків.
5 травня. Абсолютно несприятливий день для будь-яких робіт в саду, на городі, в теплиці, з кімнатними рослинами. Повний Місяць що настає о 20:34 співпав з місячним затемненням (їх всього два в цьому році – друге буде 28 жовтня). Краще зайнятися іншими господарськими справами, яких завжди досить. Можна влаштувати «шопінг» в в інтернет-магазин та придбати недостаюче насіння, добрива, стимулятори росту.