28 жовтня. Повня о 23:24. Цього дня збігаються два вкрай несприятливі для рослин явища – повний Місяць та місячне затемнення, друге в поточному році. В такий період не потрібно турбувати живі рослинні організми. Можна зайнятися іншими справами в господарстві. Наприклад, профілактикою саду та сховищ від гризунів, які з настанням холодної пори року, мігрують до наших осель, садів, городів.
Треба регулярно оглядати ці місця та вести боротьбу з ними, бажано отруйними приманками. Капкани різного виду застосовувати не слід, тому що є велика ймовірність травмування домашніх тварин та загибелі дрібних птахів. В теплиці можна замінити ґрунт, заготувати продезінфіковану ґрунтосуміш для майбутньої розсади. При необхідності замінюємо субстрат в горщиках кімнатних рослин. На кухні готуємо компоти на зиму з пізніх сортів груш, яблук та слив.
29 жовтня. Спадаючий Місяць. Неділя. У вихідний день, після повного Місяця і його затемнення даємо рослинам можливість відпочити. В наступні за цим дні знову наступають сприятливі умови для посадок. За відповідної погоди можна буде садити саджанці дерев та кущів. А в неділю є час вибрати вдале місце для рослин, щоб дорослі дерева не затіняли саджанців. На підвіконнях, балконі, якщо напередодні не закінчили, можна продовжити замінювати субстрат в горщиках домашніх квітів.
30 жовтня. Спадаючий Місяць. В саду продовжуються дні посадки плодових дерев та кущів. День добрий для поливу, особливо в місцевостях де у вересні-жовтні було сухо і ґрунт не встиг насититися вологою. Щоб краще утримати вологу в землі, після вологозарядного поливу, потрібно замульчувати дерева опалим листям чи іншим природним матеріалом.
Дорослі дерева поливають щедро, щоб вода проникла глибоко в землю. Можна продовжити наведення ладу в теплиці. Продезинфіковані ящики, де буде зростати зелень, заповнюємо субстратом, заготовленим раніше. В квітнику висіваємо багаторічні квіти, щоб взимку вони пройшли природну стратифікацію. Це такі рослини як дельфініум, люпин, аквілегія. Кімнатні рослини, що вже розмістилися на підвіконнях, в цей день обрізати не варто. На кухні продовжуємо займатися сушінням фруктів на зиму.
31 жовтня. Спадаючий Місяць. В саду займаємося вирізкою зайвих пагонів. Не рекомендуються посадка рослин. У винограднику теплолюбні сорти час вкривати. Лозу винограду кладемо на землю, засипаємо опалим листям, скошеним раніше в саду сіном, притискаємо палицями чи непотрібними дошками (від вітру), а при потребі присипаємо землею.
День підходящий для внесення в землю добрив на майбутніх грядках, глибокого перекопування ґрунту, сидератів літнього та вересневого посіву.
В квітнику можна пересаджувати кущі клематисів, вкривати опалим листям молоді, вкорінені цього року живці цих чудових ліан. Вкриваємо на зиму теплолюбні сорти троянд. Продовжуємо заготівлі продукції на зиму. Добре в цей день консервувати коренеплоди – буряк, моркву, ріпу, редьку, дайкон. Органічні відходи з кухні виносимо в компостну яму.
1 листопада. Спадаючий Місяць. В саду проводится вирізка зайвих і сухих пагонів дерев та кущів, замазування дупел, очищення кори. На городі вносимо в грунт органічні добрива. Замочуємо і кладемо проростати насіння для вирощування на підвіконні. Для цього підбираємо швидкоростучі культури, яким не потрібно особливого догляду – кріп, петрушку, салат, базилік, шпинат. Забезпечуємо рослинам потрібну кількість світла та вчасний полив. Насіння кропу, наприклад, можна висівати постійно, через декілька тижнів. Найкращий температурний режим для для цієї та іншої зелені – 18-21°С. На клумбі продовжується вдалий час для підзимового посіву багаторічників - дельфініуму, люпинів, рудбекії, аквілегії. На кухні продовжуємо консервувати коренеплоди, робити інші заготівлі.
2 листопада. Спадаючий Місяць. В саду починається час заготівлі живців для весняного щеплення. Вибирати гілочки вподобаного дерева чи сорту краще з південного боку. Нарізані живці складаємо в пучки, підписуємо та відносимо на зберігання в розміщену у підвалі посудину з вологим піском чи тирсою, куди їх вертикально вкладаємо. Температура в підвалі має бути +2°С – +6°С, а субстрат постійно вологим.
В саду, на городі, на клумбі, в дворі, за межами садиби – скрізь продовжуємо згортати опале листя, тому отримуємо гарну сировину для майбутнього компосту. Найкращим для цього є лист ліщини (тепер багато хто садить на садибі фундук). За ним слідує липа, листя якої можна нагорнути за ворітьми, потім листя інших плодових дерев. Горіхове листя найменш бажане в компості. На кухні вдалий день для заморожування і консервації фруктів.
3 листопада. Спадаючий Місяць. В саду, крім елітних плодових дерев, яким ми приділяємо постійну увагу, в цей день можна зайнятися посадкою лікарських кущів, тим паче, що тепер виведені великоплідні їх сорти, які не втратили природної цілющості. Мова йде про шипшину, калину, горобину, глід. Вони добре приживаються і витривалі до холодів. Посадка їх мало відрізняється від посадок інших дерев; викопуємо ямки, вносимо в них суміш землі та органіки, висаджуємо кущ, підливаємо, утрамбовуємо, мульчуємо.
В теплиці продовжуємо заповнювати субстратом ящики під наступний посів. Квітникарі проводять підзимовий посів однорічних квітів: календули, космеї та інших. На кухні, якщо ще залишилися неперероблені на зиму овочі, продовжуємо їх заготовлювати, печемо пироги і пиріжки з яблуками чи айвою.