27 травня. Перша чверть о 18:23. Відверто ✔несприятливих днів для робіт з рослинами, починаючи з сьогоднішнього, в наступні сім днів немає. В саду обрізаємо сухі, пошкоджені гілки плодових дерев і кущів, одночасно формуючи їх крони. Можна висаджувати невеликі фруктові рослини, якщо перед цим вони розвивалися в контейнерах.
Укорінюємо живці винограду, аґрусу та смородини, прикопуємо їх відводки. На городі розпушуємо ґрунт, підгортаємо сходи, виполюємо бурʼяни, видаляємо хворі рослини, обробляємо посадки від хвороб. Проводимо комплексне підживлення. День підходить для квітів та декоративних рослин. Викопуємо цибулини на зберігання. Можна продовжувати посів багаторічних квітів, бордюрних рослин. Пересаджуємо багаторічні квіти, ділимо кореневища, проводимо обрізку. Викошуємо газон. Пересаджуємо кімнатні квіти.
28 травня. Зростаючий Місяць. Неділя. Виконуємо легкі роботи. Можна висадити декоративні жасмин і бузок. В період інтенсивного розвитку і цвітіння винограду потрібно провести його підживлення комплексним добривом для забезпечення ліани потрібним мінеральним живленням. Час для поділу гнізд флоксів та хризантем, висаджування лікарських та чайних культур. Дбаємо про кімнатні рослини, що винесені на простір двору. Притінюємо їх та інтенсивно поливаємо.
29 травня. Зростаючий Місяць. Дерева і багаторічні кущі посаджені в саду цього дня, будуть довго плодоносити. Видаляємо зайві гілки і обприскуємо дерева від шкідників. Розмножуємо плодоносні кущі та виноград відводками, вирізаємо зайву поросль. На городі проріджуємо густі сходи, пасинкуємо помідори. ✔Сприятливий день для догляду за картоплею, топінамбуром, бобовими.
На клумбах продовжуємо посів однорічних квітів, їх кореневе підживлення. Настає пора масової викопки нарцисів, тюльпанів, гіацинтів з пожовклим листям. Їх цибулини вже встигли зробити поживний запас для наступного цвітіння. Викопуємо цибулини інших ранньоцвітучих квітів.
Ґрунт на площах після цибулинних перекопуємо та дезинфікуємо для знищення грибків та вірусів, що від них залишилися. Обрізаємо декоративні кущі, які відцвіли. Займаємося стрижкою зеленої огорожі. Доглядаємо за кімнатними рослинами, які зараз втішають нас на дворі.
30 травня. Зростаючий Місяць. Садові дерева тепер не потрібно обприскувати засобами захисту. Але варто зрізати пошкоджені хворобами чи шкідниками гілки. Сприятливий день прикопування пагонів винограду, аґрусу, смородини. На городі головне тепер — це прополка, підгортання, проріджування, видалення бур’янів.
Проводимо ретельний огляд картопляного поля. Яйця, личинки колорадського жука знищуємо. При невеликій площі насаджень намагаємося робити це вручну. Але коли маєте значну плантацію, тут вже змушені застосовувати отрутохімікати. А ще цей день ✔сприятливий для посіву і висаджування: цибулі на зелень, перців, баклажанів, салату, петрушки. Зрізаємо квіти для букетів і композицій.
Заготовляємо квітки і насіння лікарських рослин. Добре пересаджувати багаторічні рослини. Доглядаємо кімнатні рослини в будинку і на дворі.
31 травня. Зростаючий Місяць. В саду проводимо формуючу обрізку дерев, на ягідних площах — розрихлення землі, видалення бурʼянів. На городі ✔сприятливий день для посіву і висаджування тих же культур що й напередодні. Час для боротьби з шкідниками і хворобами, прополювання, підгортання картоплі, рясного поливу.
Внесення міндобрив і обробка хімікатами рослин від шкідників та хвороб зайві. Використовуємо народні методи боротьби. Потрібно сіяти лікарські трави: ехінацею, ромашку, мелісу, валеріану. Крім своїх лікувальних властивостей, вони прикрасять клумбу чи газони. Після рясних поливів потрібно розпушити землю з метою запобігання утворення кірки.
Підживлюємо органікою рослини, особливо пишноквітучі багаторічники — деревовидні півонії та гібіскуси. Розмножуємо ці кущі відводками. Можна пересаджувати та перевалювати кімнатні рослини, корені яких в зимовий час надмірно заповнили ємності.
1 червня. Зростаючий Місяць. В саду продовжуємо боротьбу з шкідниками. Якщо відсутні дощі, то пора розпочинати літні поливи. Поливати дерева та кущі потрібно нечасто, але великими дозами, щоб вода проникала в глибину та довше затримувалася в ґрунті.
Значно сповільнить випаровування мульча в пристовбуровому крузі. Можна провести мінеральне підживлення. На городі – ✔ сприятливий день для посадки більшості рослин. Розносимо на постійні місця зростання розсаду всіх видів капусти, заповнюємо проміжки між насадженнями невиткими сортами квасолі. Це важливий захід, адже бобові збагачують ґрунт азотом. Висаджуємо зміцнілу розсаду помідорів, перцю, баклажанів.
Розпочинаємо боротьбу з слимаками. В квітниках такі рослини як клематиси, кампсис, жимолость потребують опор. Їх можна придбати в спецмагазинах, але краще і дешевше виготовити з металевих прутів або зробити з дерев'яних планок.
2 червня. Зростаючий Місяць. В звʼязку з активним ростом дерев у кроні з'являються непотрібні вовчки, які виснажують рослину. Їх потрібно видаляти одразу, щоб завдавати дереву менше ушкоджень. Кількість завʼязів плодів також варто зменшувати до меж,які може подужати дерево, в залежності від віку. Висаджуємо розсаду суниці і полуниці.
На городі видаляємо бур’ян, робимо органічне підживлення. Гарний час для посіву та посадок будь-яких городніх рослин. Урожай з них буде багатий і витривалий до збереження. Надлишки зелені відправляємо на переробку – сушимо, заморожуємо та солимо.
День підходить для посадки багаторічних квітів, троянд та інших рослин, що мають шипи та колючки. Не рекомендуються обрізка та прищипка. Доречне викопування цибулинних квітів з пожовклим листям. Викошуємо газон та заготовляємо лікарські трави.