Календар робіт за Місяцем 25–31 березня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
25.03.2023

25 березня. Зростаючий Місяць.  День сприятливий практично для усіх видів робіт з деревами, але рихлити землю біля коріння не рекомендується. Бажано провести захист плодових рослин до розпускання бруньок проти зимуючих яєць і личинок кліщів акарицидами٭. Це стосується сливи, аличі, черешні, вишні. Цю ж дію варто провести і у винограднику та ягідниках. У квітнику і в окремо розташованих декоративних кущів треба зрізати та вкоротити зайві пагони для формування гарних крон. В теплиці можна сіяти на розсаду зелень, помідори, баклажани, перець, огірки, всі види капусти. У рослин, які вже ростуть, обережно поводьтеся з корінням при розпушуванні землі. Добрий час для посадки прикрас будинку сенполій та цикламенів. Ще цього дня рекомендована обрізка кімнатних рослин.

٭ Акарициди — отрутохімікати, що застосовуються для знищення кліщів.

 

26 березня.٭ Неділя. І ще зростаючий Місяць у цей день не рекомендує займатися обрізуванням плодових дерев, виноградника та  ягідників. Можна обприскати рослини від шкідників і хвороб, очистити кущики суниць та полуниць, тобто вирізати сухе минулорічне листя. У квітнику можна провести розділення і пересадку багаторічних квітів (мальв, примул, королиці, аквілегії та інших). При потребі зайнятися поливом. Можна посіяти витку іпомею, яку у нас завжди називали «кручені паничі». Зараз же цих «паничів» зʼявилося стільки різновидностей, що навіть народне імʼя їм ще не підібрали. І цвітуть вони з червня до листопада. У теплиці займаємося пікіруванням рослин. В будинку рекомендується садити і пересаджувати рослини, щедро їх поливати, підживлювати  мінеральними добривами. 

٭ У ніч на 26 березня о 3 годині ночі Україна перейде на літній час – стрілку годинника переведуть на одну годину вперед. Рослини ж ігнорують людські забаганки. Вони не зважають на ці маніпуляції. Сонце для них світить однаково хоч у «літній», хоч у природній час. А диво фотосинтезу мільйони років годує все живе на планеті, в тому числі і людський рід.

 

27 березня. Зростаючий Місяць. ✔День сприятливий для робіт у саду та городі. Садимо, пересаджуємо дерева, вносимо добрива та проводимо щеплення. Поновлюємо побілку на стовбурах дерев. Молодим деревам проводимо формуючу обрізку. Для винограду, де ще цього немає, встановлюємо опори, розтягуємо рівномірно лозу по шпалерах. Для прикраси своєї садиби ведемо посадку декоративних дерев і кущів. На городі продовжуємо передпосадкову обробку землі. На підготовлених ділянках сіємо зелень — салат, шпинат, щавель, кріп, фенхель. В кого на городі ще немає естрагону, придбайте обовʼязково ці пікантні прянощі. Ще він відомий під назвами тархун і монгольський полин. На клумбі продовжуємо розділення і пересадку багаторічних квітів. Робимо відводки від декоративних кущів. Продовжуємо сіяти ампельні та в’юнкі квіти для прикраси подвір'я та будинку. Теплиця ще працює на повну потужність. Ведемо поливи. Розпушуємо землю навколо розсади, проріджуємо густі сходи, проте проводимо цю процедуру легкими рухами, оберігаючи коріння. Розсаду капусти за 10-15 днів до висадки обробляємо проти кореневої гнилі. Кімнатні рослини при потребі обробляємо засобами захисту від хвороб.

 

28 березня. Зростаючий Місяць. В саду продовжуємо робити всі види щеплення, обробку від шкідників. Проріджуємо кущі жимолості, аґрусу.  На городі та клумбі продовжуємо готувати землю під посіви, вносимо добрива, загромаджуємо. Готуємо до посадки картоплю — перебираємо, ставимо на пророщування. Посіяні та посаджені цього дня квіткові і декоративні рослини будуть довго і пишно цвісти. І тепличні квіти саме час зрізати — такі букети не будуть довго вʼянути. Зростаючі на підвіконні культури можна полити, удобрити. Можна зайнятися посадкою нових кімнатних рослин, доглядом за ними. Пікіруємо  розсаду і проріджуємо загущені сходи.

 

29 березня. Перша чверть о 05:33. Досить ✔сприятливий день для посадки кісточкових фруктових дерев і кущів. Можна поливати та вносити підживлення як мінеральними так і органічними добривами, що надто важливо на початку активної вегетації. Висіваємо більшість холодостійких овочів,  як листових так і кореневих — білокачанну та інші капусти, пастернак, редис, моркву, цибулю-чорнушку, крес- та листовий салат, ріпу з бруквою, шпинат, петрушку, кріп, селеру. А ще ревінь, хрін, спаржу, щавель. З картоплею, мабуть, поспішати не варто. Хіба що проексперементувати з ранніми сортами. В теплиці продовжуємо сіяти більшість овочів, квітів, та інших культур. Рослини розвинуть міцну кореневу систему, відповідно приємно порадують врожаєм. В будинку займаємося посадкою та пересадкою, обрізкою кімнатних рослин. Також рекомендується зайнятися прищипкою та пікіруванням висадженої в кімнаті розсади, проріджуванням сходів.

 

30 березня. Зростаючий Місяць. Продовжуємо садити та пересаджувати плодові дерева і ягідні кущі, вносити мінеральне підживлення. Ще можна укорінювати живці смородини. День сприятливий для робіт на городі. Рекомендується посів та посадка листових і плодових культур, як і напередодні. Знову звертаємо увагу на «другий хліб», дістаємо для пророщування бульби картоплі і утримуємо їх у ящиках  при температурі 12-17 °С. В квітнику приділяємо час багаторічним квітам, що були прикритими зимою — трояндам, гортензії, клематисам. Оглянемо чи не сталося випрівання. При виявлені пошкодження дезинфікуємо пошкоджену кору. Проводимо підживлення багаторічників та цибулинних у квітнику компостом та золою. При потребі проводимо пікірування тепличних перцю, помідорів та баклажанів, видаляємо нерозвинуті. В кімнаті проріджуємо сіянці, поливаємо та підживлюємо їх, садимо однорічні квіти.

 

31 березня. Зростаючий Місяць. В саду обробляємо дерева фунгіцидами та інсектицидами, враховуючи те що з настанням тепла активізуються  спори грибків та шкідники. Подібну процедуру проводимо у винограднику та ягідниках. День не надто підходить для активних робіт на городі. Але можна посіяти фенхель, салат. Перекопуємо грядки, вносимо органічні добрива — компост в приміській місцевості та на дачах, перегній в селі. Не потрібно забувати і про обробку поки що пустуючих ділянок, де вже зеленіють бурʼяни, гербіцидамиРаундапом та іншими. Цю обробку потрібно проводити мінімум за тиждень до посадок культурних рослин. В теплиці, як і відкритому грунті не потрібно щось сіяти або садити. Займаємося тими рослинами що вже ростуть, обробляємо їх засобами захисту. Обприскуємо і кімнатні рослини, при ознаках хвороб чи появі шкідників. Полив і підживлення також переносимо на інший день.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram