Календар робіт за Місяцем 25 лютого – 3 березня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
23.02.2023

25 лютого. Зростаючий Місяць. В теплиці можна проводити практично всі роботи: сіяти більшість овочів, проводити вигінку на ранню зелень, захищати рослини від хвороб і шкідників, замочувати насіння овочів та квітіву стимуляторах росту, робити мінеральне підживлення і обробляти рослини отрутохімікатами. При цьому бути уважними та обережними працюючи з кореневою системою рослин. Оглядаємо цибулини квітів. Захищаємо кімнатні рослини і розсаду від шкідників, поливаємо та пересаджуємо їх. Починаємо листкове живцювання сенполій і глоксиній. В підвалі можна оглянути саджанці, що були куплені восени для весняної посадки. Помітивши ознаки «пробудження», переміщуємо їх в холодніше місце.

 

26 лютого. Зростаючий Місяць. Неділя. Час відпочинку і приємних неспішних занять в кімнаті — замочування і пророщування насіння, поливу кімнатних рослин. Гарна нагода для посадки вічнозелених рослин — цитрусових, лавру, інжиру, фейхоа, гранату.

 

27 лютого. Перша чверть о 10:06. В саду продовжуємо обрізку дерев, одночасно заготовляючи живці для щеплення. Обрізаємо і вичищаємо від непотрібних пагонів ягідники. Особливу увагу приділяємо стану чорної смородини. Якщо на зрізі пагона в центрі є чорна пляма, це означає що кущ вражений небезпечним шкідником — склистим червецем (він же смородинова скляниця٭ ). Такі пагони безжально вирізаємо, бо враження цією личинкою призводить до поступової загибелі всього куща.

В теплиці займаємось доглядом вже ростучих рослин. Поливати не варто, краще прорідити сходи, пікірувати розсаду, зайнятись боротьбою зі шкідниками та хворобами. В будинку висіваємо насіння квітів на розсаду, перевіряємо цибулини і бульби квітів, що знаходяться на зберіганні. Якщо у них зʼявилися паростки, висаджуємо їх в контейнери, або ж ставимо на низ холодильника у вологі пісок або тирсу.


٭Смородинова скляниця — метелик, схожий на маленьку осу. Злісний шкідник смородини. Його личинки поселяються у серцевині пагону, прогризаючи ходи. Від великої кількості вражених пагонів кущ може загинути. Ознакою наявності шкідника є чорна цятка всередині пагону і здрібніння ягід. Скляниці можна позбутися вирізанням вражених гілок і обприскуванням куща настоями з пижми, цибулі, шкірок мандаринів.


28 лютого. Зростаючий Місяць. В саду продовжуємо обрізку дерев, в ягіднику — кущів. Для старого саду ця робота не на один день. Крім того, оглядаємо дерева на присутність на корі лишайників, що в останні часи набрало широкого поширення٭. Вивести лишайник допоможе обприскування розчином залізного купоросу.

Продовжуємо обрізку винограду. В теплиці сіємо овочеві культури. Висаджуємо на вигінку крокуси, гіацинти, тюльпани, нарциси, білоцвітники. Пересаджувати рослини не рекомендується. Перевіряємо власне насіння, яке давно зберігається. Сольовий розчин нам допоможе відділити якісне від несхожого. Кімнатні рослини варто обробити від напасті закритих приміщень — борошнистого червця. Він вражає більшість органів кімнатних рослин, він чого опадає листя, а у випадку масового зараження рослини гинуть.

٭В сенсі екології це явище дуже позитивне, бо вказує на чистоту повітря. Проте для плодових дерев є шкідливим, бо вкриваючи кору, лишайник ускладнює доступ повітря до тканин дерева.


1 березня. Зростаючий Місяць. Ось і настала календарна весна. Ми ж продовжуємо весняні роботи в саду, розпочаті ще в середині лютого. Далі обрізаємо плодові дерева, зокрема фундук, який все більше приживається на наших садибах. А волоський горіх в цю пору чіпати не слід, за винятком видалення сухих гілок. Його обрізка проводиться в серпні, або за словами старих людей — «горіх чистять в жнива».

Вкотре звернемо увагу на наявність корму в годівницях для пернатих. Обрізаємо виноградну лозу, залишаючи за давнім правилом не більше 10-20% минулорічного приросту. Винятком є виноград, що виконує декоративні функції. Вищищаємо малину. На городі, в залежності від регіону, продовжуємо роботи по снігозатриманню. Проводимо внутрішню санітарну обробку теплиць. Можна сіяти нову хвилю зелені – салату, шпинату, петрушки, кропу, фенхелю. На підвіконнях також ведеться посів і посадка на вигінку зелені. Біля дому і від дороги формуємо, окультурюємо живі огорожі.

 

2 березня. Зростаючий Місяць. В саду далі триває обрізка дерев. Також проводимо чищення кори. Варто звернути увагу і на плодоносні кущі — калину, шипшину, горобину, обліпиху, глід, аронію. В частині ділянки з ягідними кущами обрізаємо смородину, порічки, аґрус, малину. Обрізаємо виноград. На визначеній ділянці городу можна посіяти весняні сидерати, з метою перекопки цієї ділянки в травні-червні. Найкращий сидерат — жито сіяти поки що ризиковано. А ріпак чи гірчицю цілком можливо. В теплиці, або в будинку на вигонку можна посадити примули і флокси. Посіяти дельфініуми і стокротки.

В теплиці ✔сприятливий день для посіву чи посадки овочевих культур — помідорів, фізалісу, огірків, цвітної та білоголової капусти. А також прянощів — базиліку, розмарину.

 

3 березня. Зростаючий Місяць. В саду, крім весняної чистки дерев, можна вносити під корінь органічні добрива. У винограднику, ягідниках продовжуємо обрізку. При розмерзлому і не мокрому ґрунті можна розрідити малину, якщо вона розрослася і стала надто густою. Калину, обліпиху, глід, аґрус формуємо і вирізаємо пагони, що їх загущують. На городі розсіваємо сидерати. В будинку пророщуємо насіння, сіємо салат і однорічні квіти на розсаду. В підвалі можна закласти міцелій.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram