25 лютого. Зростаючий Місяць. В теплиці можна проводити практично всі роботи: сіяти більшість овочів, проводити вигінку на ранню зелень, захищати рослини від хвороб і шкідників, замочувати насіння овочів та квітіву стимуляторах росту, робити мінеральне підживлення і обробляти рослини отрутохімікатами. При цьому бути уважними та обережними працюючи з кореневою системою рослин. Оглядаємо цибулини квітів. Захищаємо кімнатні рослини і розсаду від шкідників, поливаємо та пересаджуємо їх. Починаємо листкове живцювання сенполій і глоксиній. В підвалі можна оглянути саджанці, що були куплені восени для весняної посадки. Помітивши ознаки «пробудження», переміщуємо їх в холодніше місце.
26 лютого. Зростаючий Місяць. Неділя. Час відпочинку і приємних неспішних занять в кімнаті — замочування і пророщування насіння, поливу кімнатних рослин. Гарна нагода для посадки вічнозелених рослин — цитрусових, лавру, інжиру, фейхоа, гранату.
27 лютого. Перша чверть о 10:06. В саду продовжуємо обрізку дерев, одночасно заготовляючи живці для щеплення. Обрізаємо і вичищаємо від непотрібних пагонів ягідники. Особливу увагу приділяємо стану чорної смородини. Якщо на зрізі пагона в центрі є чорна пляма, це означає що кущ вражений небезпечним шкідником — склистим червецем (він же смородинова скляниця٭ ). Такі пагони безжально вирізаємо, бо враження цією личинкою призводить до поступової загибелі всього куща.
В теплиці займаємось доглядом вже ростучих рослин. Поливати не варто, краще прорідити сходи, пікірувати розсаду, зайнятись боротьбою зі шкідниками та хворобами. В будинку висіваємо насіння квітів на розсаду, перевіряємо цибулини і бульби квітів, що знаходяться на зберіганні. Якщо у них зʼявилися паростки, висаджуємо їх в контейнери, або ж ставимо на низ холодильника у вологі пісок або тирсу.
28 лютого. Зростаючий Місяць. В саду продовжуємо обрізку дерев, в ягіднику — кущів. Для старого саду ця робота не на один день. Крім того, оглядаємо дерева на присутність на корі лишайників, що в останні часи набрало широкого поширення٭. Вивести лишайник допоможе обприскування розчином залізного купоросу.
Продовжуємо обрізку винограду. В теплиці сіємо овочеві культури. Висаджуємо на вигінку крокуси, гіацинти, тюльпани, нарциси, білоцвітники. ✔Пересаджувати рослини не рекомендується. Перевіряємо власне насіння, яке давно зберігається. Сольовий розчин нам допоможе відділити якісне від несхожого. Кімнатні рослини варто обробити від напасті закритих приміщень — борошнистого червця. Він вражає більшість органів кімнатних рослин, він чого опадає листя, а у випадку масового зараження рослини гинуть.
1 березня. Зростаючий Місяць. Ось і настала календарна весна. Ми ж продовжуємо весняні роботи в саду, розпочаті ще в середині лютого. Далі обрізаємо плодові дерева, зокрема фундук, який все більше приживається на наших садибах. А волоський горіх в цю пору чіпати не слід, за винятком видалення сухих гілок. Його обрізка проводиться в серпні, або за словами старих людей — «горіх чистять в жнива».
Вкотре звернемо увагу на наявність корму в годівницях для пернатих. Обрізаємо виноградну лозу, залишаючи за давнім правилом не більше 10-20% минулорічного приросту. Винятком є виноград, що виконує декоративні функції. Вищищаємо малину. На городі, в залежності від регіону, продовжуємо роботи по снігозатриманню. Проводимо внутрішню санітарну обробку теплиць. Можна сіяти нову хвилю зелені – салату, шпинату, петрушки, кропу, фенхелю. На підвіконнях також ведеться посів і посадка на вигінку зелені. Біля дому і від дороги формуємо, окультурюємо живі огорожі.
2 березня. Зростаючий Місяць. В саду далі триває обрізка дерев. Також проводимо чищення кори. Варто звернути увагу і на плодоносні кущі — калину, шипшину, горобину, обліпиху, глід, аронію. В частині ділянки з ягідними кущами обрізаємо смородину, порічки, аґрус, малину. Обрізаємо виноград. На визначеній ділянці городу можна посіяти весняні сидерати, з метою перекопки цієї ділянки в травні-червні. Найкращий сидерат — жито сіяти поки що ризиковано. А ріпак чи гірчицю цілком можливо. В теплиці, або в будинку на вигонку можна посадити примули і флокси. Посіяти дельфініуми і стокротки.
В теплиці ✔сприятливий день для посіву чи посадки овочевих культур — помідорів, фізалісу, огірків, цвітної та білоголової капусти. А також прянощів — базиліку, розмарину.
3 березня. Зростаючий Місяць. В саду, крім весняної чистки дерев, можна вносити під корінь органічні добрива. У винограднику, ягідниках продовжуємо обрізку. При розмерзлому і не мокрому ґрунті можна розрідити малину, якщо вона розрослася і стала надто густою. Калину, обліпиху, глід, аґрус формуємо і вирізаємо пагони, що їх загущують. На городі розсіваємо сидерати. В будинку пророщуємо насіння, сіємо салат і однорічні квіти на розсаду. В підвалі можна закласти міцелій.