Календар робіт за Місяцем 24–30 грудня 2022 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
22.12.2022

24 грудня. Зростаючий Місяць.  Пройдімося по власному зимовому саду, продумуючи планування майбутніх посадок. Оглянемо дерева, чи не пошкоджені вони гризунами. Якщо немає снігу, видалимо приземну поросль айви, аличі. Заготовляємо живці з яблуні, груші, абрикоси для весняного щеплення. Рекомендації зберігати їх в холодильнику, зараз не зовсім актуальні. Скористаємося давнім і вірним способом — покладемо їх загорнутими в натуральну тканину на землю і посипаємо товстим шаром снігу. Намалюємо план городу, щоб в наступному сезоні не забувати про сівозміну. 

В теплиці цей день сприятливий для посівів і посадок всіх рослин — редису, цибулі на зелень, листових салатів, шпинату, кропу, петрушки; для роботи з ґрунтом, розпушуванням його верхнього шару навколо рослин, пророщування насіння, підживлення мінеральними добривами, проріджування сходів. Можна навести порядок у дворі або на вулиці біля свого будинку, замовити товар на сайті «СонцеСад» — насіння та інвентар до нового сезону.

 

25 грудня. Зростаючий Місяць. Неділя. Різдво за Григоріанським календарем. Так співпало, що і місячний календар вказує — цього року 25 грудня несприятливий день для посіву, посадки й пересадки будь-яких рослин. В святковий вечір прикрасьте свою кімнату вже квітуючими на підвіконні сенполіями, бегоніями, глоксиніями, цикламенами.

 

26 грудня. Зростаючий Місяць. В саду до годівничок досипаємо корм. Цей день, як і попередній, загалом ✔ несприятливий для посіву, посадки й пересадки рослин. На городі, в квітнику, на клумбі проведемо снігозатримання. В теплиці пересадки краще не проводити. Не рекомендується обрізати, поливати рослини і розпушувати ґрунт. Краще оглянути рослини, чи немає серед них хворих. На підвіконнях, утепленому балконі, за потреби, можна пересадити рослини шляхом перевалки, підживити їх. Бажано перевірити стан бульб і цибулин, прибраних на зберігання, провести обробку овочесховищ. Органічні відходи закладаємо в компост.

 

27 грудня. Зростаючий Місяць. В саду струсимо сніг із гілок і наповнимо годівниці. Продовжимо заготівлю живців. В теплиці підходящий день для посівів і посадок всіх рослин. Можна зайнятися вигонкою на зелень листових салатів, селери, ревеню, цибулі, кропу та фенхелю. Добре буде прорідити сходи, обприскати рослини від шкідників і хвороб. Поливи і підживлення проводимо помірно, запобігаючи загниванню коренів. Проводимо пророщування насіння і прищипку пагонів. В будинку сприятливий час для посіву мікрозелені.

 

28 грудня. Зростаючий Місяць. В саду продовжуємо заготовляти живці для зимового настільного щеплення. Як і попередній день, цей цілком сприятливий для посівів і посадок всіх рослин. В теплиці займаємося вигонкою на зелень петрушки, селери, щавлю, цибулі. Організуйте розпушування без поливу, прорідіть сходи. 

Підживлення мінеральними добривами знову даємо дуже помірно, дбаючи про коріння. Не рекомендується застосовувати отрутохімікати від хвороб. Закладаємо насіння на стратифікацію в холодильник, а надійніше загорнутими під сніг в саду чи на городі. Кімнатні і балконні рослин поливати не потрібно. Більш продуктивним буде підготувати ґрунт та ємкості до посіву розсади.

 

29 грудня. Зростаючий Місяць. І це число сприятливе для посівів і посадок рослин. В саду далі заготовляємо живці для настільного щеплення. Нагортаємо, підсипаємо сніг на грядки та квітники, досипаємо корм у годівниці для птахів, струшуємо важкий сніг із плодових дерев. Закладаємо насіння на стратифікацію. В теплиці працюємо з ґрунтом, пророщуємо насіння. Рекомендується посів на зелень, посадки будь-яких овочів і квітів, вигінка рослин. Садимо розсаду савойської, пекінської і цвітної капусти, кропу, фенхелю, мангольду та інших листових овочів. Поливаємо своїх «вихованців» та підживлюємо їх мінеральними добривами. Не потрібно обробляти рослини від хвороб.

 

30 грудня. Перша чверть о 03:20. В саду захищаємо штамби дерев від гризунів і сонячних опіків. На городі, в квітнику, на клумбі перевіряємо укриття, контролюємо якість укриття троянд та ягідних кущів. В потрібних місцях посилюємо захист. В теплиці організуємо боротьбу з хворобами. Не варто садити і пересаджувати рослини. Рекомендується провести ревізію посадкового матеріалу в сховищі і, при потребі, провести захист від гризунів. Органічні відходи відправляємо в компост.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram