24 червня. Зростаючий Місяць. Цей день та наступні три ✔помірно сприятливі для посівів та посадок овочевих культур. В саду корисно підживити рослини органікою або мінеральними добривами. Після внесення, ґрунт навколо дерев потрібно добре полити.З посадкою овочевих культур потрібно зачекати, хоч можна посіяти скоростиглу зелень. Підвʼязка, пасинкування помідорів, формування батогів огірків – ось що робимо в цей день. Ще удобрення коренеплодів та полив.
У квітнику рекомендується зайнятися пересадкою квітів. Приділити увагу хвойним – туям, ялівцям. Оглянути стан інших декоративних кущів та ліан, підстригти живі огорожі. Всім рослинам внести мінеральне підживлення, посіяти нову газонну траву. З кімнатних рослин можлива посадка нових, які придбані тепер. До занесення в будинок вони добре освояться. На кухні набирають оберти консервація та сушіння.
25 червня. Зростаючий Місяць. Неділя. Продовжуємо ті ж роботи, які виконувалися раніше. Якщо не бажаєте розмножувати полуницю, потрібно обрізати її вуса. На городі продовжуємо догляд за зростаючими овочами: прополюємо, підгортаємо, розпушуємо землю в міжряддях.
В квітнику ✔рекомендується висаджувати ті квіти, які мають зимувати в кімнатах. Якщо сильно розрослися багаторічники, їх можна розсадити. Коли ще залишилася розсада квітів, пересаджуємо її на клумбу. На кухні консервуємо ягоди та сушимо зелень. І ще це день для відпочинку і виїзду на природу.
26 червня. Перша чверть о 10:50. В саду проводимо окулірування (щеплення вічком), найпростіше за технікою виконання, з усіх видів щеплень. Недоліком його є те, що результату приживлення потрібно чекати 9-10 місяців, а не одного як при весняному щепленні. І брунька, яка тепер виглядає живою, навесні наступного року може виявитися засохлою. На городі виконуємо звичні літні роботи – прополювання, підгортання. Цей день більш родючий, ніж попередній, але плоди посаджених культур зберігатися довго не будуть.
Продовжуємо висаджувати розсаду помідорів, перцю, баклажанів, капусти. Висіваємо редьку, цибулю, салат. Пересаджуємо квіткові рослини. Цього дня їх коріння швидко приживається. Заготовляємо сіно. Після скошування можна провести мінеральне підживлення. Вносимо міндобрива для інших декоративних рослин.
27 червня. Зростаючий Місяць. Цей та наступні дні до кінця червня загалом ✔сприятливі для всіх посівів та посадок. В саду висаджуємо молоді рослини з попередньо закритою кореневою системою – грушу, айву, абрикос, сливу, персик. Обрізаємо пагони винограду для обмеження зростання. Грядки поливати не варто, враховуючи ризик загнивання коренів. Цей час підходить для розпушування ґрунту.
Картоплю, помідори, баклажани оглядаємо чи немає жуків, захищаємо від фітофтори; в огірків, кабачків, гарбузів видаляємо зайві батоги; під капусту вливаємо вапняне молоко, якщо ґрунт закислений. Висіваємо овочі на зелень – цибулю, салат, петрушку. Вільні площі засіваємо сидератами.
Цей та наступні ✔дні сприятливі посадки всіх квітів, їх вегетативного розмноження. Саджаємо декоративні культури, прикрашаємо ними ділянку. Продовжуємо догляд за газоном. Зрізаємо квіти для букетів, а трави викошуємо на сіно. Добре вкорінювати живці однорічників. У дворі час перевірити стан паркану і огорожі, можливо їм потрібен ремонт, а на кухні продовжуємо займатися консервацією та сушінням.
28 червня. Зростаючий Місяць. Висаджуємо виноград та малину із закритою кореневою системою. Прикопуємо пагони аґрусу для укорінення. Підживлюємо рослини та поливаємо.
На вільних площах саду висіваємо сидерати для знищення пирію і для відновлення структури ґрунту. Найкращі для цього бобові культури: люцерна, конюшина, вика. Головна їх перевага – здатність накопичувати в ґрунті азот. На городі, за місячним календарем на червень, найкращий час для нових посадок.
Посаджені рослини швидко підуть у ріст, будуть міцними, стійкими до хвороб. Плоди їх будуть смачними та соковитими. Найкраще зараз сіяти листову капусту, дайкон, зимову чорну редьку, шпинат, щавель. Якщо немає опадів, поливаємо рослини вранці та ввечірі. Зрізаємо квіти.
29 червня. Зростаючий Місяць. В саду та ягідниках можна продовжувати посадку саджанців із закритими коренями. На городі продовжуємо висаджувати розсаду. Грядки з уже ростучими овочами очищаємо від бур'янів; картоплю, помідори, перець підгортаємо.
✔Сприятливий день для посіву огірків. Інші роботи – подальша посадка цибулі на зелень, літній посів петрушки, салату, щавлю; мінеральне підживлення, боротьба зі слимаками, розпушування ґрунту.
В квітнику, як і в попередні дні, ✔рекомендована пересадка і розділ квітучих багаторічників. Зрізання квітів для букетів, які будуть довго прикрашати кімнату. Після внесення мінеральних добрив, газон варто позбавити однорічних та багаторічних бур'янів. В цьому випадку гербіциди не допоможуть. Доведеться виполювати вручну. В будинку консервуємо та сушимо. Органічні відходи висипаємо на компост.
30 червня. Зростаючий Місяць. На городі використовуємо час сприятливої фази Місяця для вдалих червневих посадок. Добре садити листові овочі та всі заплановані рослини. Вносимо органічні та мінеральні добрива, проводимо кореневе та позакореневе підживлення. Оглядаємо рослини на наявність шкідників і хвороб. Всюдисущих колорадських жуків знищуємо вручну та хімзасобами.
Сидератами засіваємо місця на ділянці що звільнилися. Квітникарі висаджують гарноквітучі кущі, троянди, декоративні хвойні культури. Пересаджувати рослини теж рекомендовано. Вони швидко приживуться. Вносимо мінеральні добрива під квіткові культури які відцвіли – півонії, клематиси для рясного цвітіння в наступному сезоні. Розмноження рослин поділом коренів не бажане. Поливаємо кімнатні квіти, які розміщені на відкритих верандах та під навісом. В будинку продовжуємо консервацію ягід та сушіння лікарських трав.