Календар робіт за Місяцем 22–28 липня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
19.07.2023

22 липня. Зростаючий Місяць. В саду займаємося посадкою декоративних рослин з контейнерів. Збираємо врожай, обробляємо рослини від шкідників, ведемо мінеральні та органічні підживлення. Можна зрізати зайві та сухі пагони дерев.

На городі розпушуємо грядки. Вибірково збираємо огірки, молоді кабачки та патисони для споживання одразу, молодий горох для супу та тушкування, помідори для салатів. Перець поливаємо та підвʼязуємо при потребі. Пасинкуємо ростучі помідори. Пасинки вкорінюємо у воді, бажано «вербовій», у вересні-жовтні вони ще зможуть порадувати нас плодами.

Цей день досить сприятливий і для посадок нових декоративних рослин і для занять з уже ростучими. Зрізаємо бутони квітів які відцвіли, підтримуючи естетичний вигляд клумби. Якщо у вас давно не пересаджувалися півонії та дельфініуми, їх потрібно пересадити.

Липень – найкращий місяць для  живцювання троянд. Для гарантованого вкорінення уважно огляньте пазуху листа на пагоні і відмітьте там зачаток бруньки. Ці живці найбільш перспективні. Також можна розмножити іриси, астильбу та родіолу (золотий корінь) шляхом поділу кореневищ. В будинку продовжується заготівля овочів і фруктів на зиму.

 

23 липня. Зростаючий Місяць. Неділя. Вихідний день, проте потрібно врахувати поради посівного календаря садівника й городника на липень, що цей день сприятливий для роботи не тільки з декоративними культурами, але й з плодовими. Хто має низку незакінчених робіт бажано їх виконати.

В саду продовжуємо збирати плоди аличі та яблук раннього дозрівання. День вважається більш родючим ніж попередні. На городі можна посіяти пекінську капусту, огірки та помідори для дорощування в теплиці, цибулю на перо, кріп, щавель. Полив рослин за сухої погоди має бути помірним. Засоби захисту не застосовуються.

Сприятливий  час для посіву багаторічних квітів, обприскування від шкідників і хвороб. Вдалим буде укорінення квіткових живців. Не потрібно проводити обробки фунгіцидами та інсектицидами.

 

24 липня. Зростаючий Місяць. Не надто вдалий день для роботи в саду. Обрізаємо сухі гілки дерев та кущів. Збираємо достиглий урожай. На городі сприятливий день, щоб підготувати ґрунт для для посіву огірків пізнього збору, петрушки, кропу, анісу. Можна далі сіяти овочі – зелень, бобові. Перевагу надаємо гороху, який можна їсти свіжим, консервувати, заморожувати. А літній легкий суп із зеленим горошком та незрілими стручками спаржевої квасолі дасть фори ресторанним стравам. Гороху потрібні регулярні поливи і збір врожаю через два-три дні. Щодо зелені, то її варто сіяти протягом усього літа, щоб на столі завжди були вітаміни. Потрібно внести добрива під овочеві культури, чергуючи органічні та мінеральні підживлення, провести полив та  розпушування.

На клумбі можна сіяти квіти, як і напередодні. Час для посіву запашного горошку, календули, чорнобривців, гвоздики. Пересаджувати в цей день не потрібно. Організовуємо полив рослин в ранішні або вечірні години. Ведемо боротьбу з шкідниками, які пошкоджують винесені на двір кімнатні рослини.

 

25 липня. Зростаючий Місяць. Літо перейшло через екватор. Вже можна в повній мірі осягнути результати своєї роботи навесні та в першу половину літа. При належному догляді за садом та городом вже дозрів і далі зріє гарний врожай фруктів, ягід та овочів. Щодня робимо обхід своєї ділянки і проводимо збір плодів, щоб не допускати їх псування. Зібрані плоди вживаємо та заготовляємо.

В саду, ягідниках, винограднику проводимо органічне підживлення, враховуючи що вегетація та плодоношення виснажує рослини. Там же можлива посадка контейнерних рослин, підготовка грядок для полуниці та малини. Не рекомендується обробка рослин отрутохімікатами. На городі вибірково збираємо помідори, огірки, кабачки, вигортаємо молоду картоплю. Не можна обробляти рослини засобами захисту. Краще регулярно підживлювати їх органічними добривами. 

Займаємось поливом винесених на вулицю кімнатних квітів та газону, підживленням їх комплексними добривами, щоб забезпечити швидке відростання трави та насичений колір.

 

26 липня. Перша чверть о 01:07. Місячний календар підказує, що цього дня варто робити майже всі роботи необхідні на ділянці. В саду та ягідниках продовжуємо збір врожаю. Можна посадити контейнерні саджанці дерев або кущів. Не треба обрізати гілки дерев та кущів, щоб уникнути пошкоджень, які погано заживають. Поливаємо, вносимо органічні добрива на городі, збираємо наземні плоди – помідори, огірки, кабачки, горох, боби; зелень – перо цибулі, петрушку, кріп, фенхель, руколу. Не варто викопувати картоплю. Можна сіяти майже всі культури. Овочі виростуть смачними та соковитими, зелень буде швидко нарощуватиме масу. Після дощів, або поливу потрібно розпушити землю, перекопати ділянки на яких зібрано врожай та прибрати на компост рослинні залишки. В квітнику сприятливий  день для посіву та посадки однорічних та багаторічних квітів – гвоздик, стокроток, ірисів, піонів, флоксів, дельфініумів, настурцій, незабудок. Можна викосити газон, якщо трава вже досить висока.

 

27 липня. Зростаючий Місяць. В саду та ягідниках можна висаджувати з контейнерів абрикос, черешню, персик, сливу, малину, смородину. Проводимо окулірування плодових дерев, полив та органічне підживлення, обрізку сухих гілок.

Продовжуємо карбування винограду. На городі придатний час для робіт з овочами. Помідори оприскуємо, пасинкуємо, прищипуємо верхівки. Огіркам вкорочуємо задовгі батоги. Підживлюємо баклажани. Поливаємо і підживлюємо капусту, гарбузи та кабачки. Висаджуємо цибулю на перо, висіваємо петрушку, кріп, щавель, горох для збору в незрілому вигляді. Там, де зібрано врожай, можна посіяти сидерати. На місцях зростання ранньої картоплі, салату, редису, цибулі на перо бажано посіяти ріпак, білу гірчицю, жито. Це значно поліпшить врожайність наступного року, поліпшить стан виснаженого ґрунту. Жито, як ніяка інша рослина, розрихлить землю. Викошені пізніше сидерати використовуються як мульча, або йдуть в компост.

В квітнику особливу увагу приділяємо ліановидним. Скошену на газоні та в інших місцях траву сушимо на сіно, заготовляємо дрова. В будинку придатний період для консервації, квашення, соління, інші заготівель на зиму.

 

28 липня. Зростаючий Місяць. Крім збору ягід та фруктів, сприятливий час для прибирання в саду. Плодові дерева в цей день можна підживити. Не бажано робити обрізку рослин та полив. Городні посіви та посадки потрібно перенести, а зайнятися збором врожаю, копанням картоплі, цибулі, обриванням помідорів, огірків та інших овочів, зелені. 

Слід відразу перебрати плоди, видалити хворі чи пошкоджені. Також збираємо пряні та лікарські трави, сушимо їх. Проводимо постійну боротьбу з хворобами, шкідниками та бур'янами. Не рекомендується – поливати, пасинкувати рослини. Квітникарі займаються вкоріненням живців. Можна посадити декоративні рослини, посіяти квіти, які будуть цвісти вже наступного року. На кухні переглядаємо ягоди та фрукти, консервуємо їх, закладаємо зберігатися в замороженому вигляді, сушимо.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram