Календар робіт за Місяцем 22–28 квітня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
21.04.2023

22 квітня. Зростаючий Місяць. День підходить для всіх робіт в саду, на городі, в теплиці та з кімнатними рослинами. В саду можна висаджувати більшість дерев. Те ж саме стосується ягідних та декоративних кущів. Доречним буде пересаджування молодих саджанців. З коренями рослин потрібно поводитися обережно, вони цього дня чутливі до вражень. При пересадці не забуваємо вносити в ямки компост та перегній, перемішані з ґрунтом. Займаємося укоріненням відводків смородини, порічок, аґрусу. На площі ягід висаджуємо суницю та полуницю. На городі ✔сприятливий день для всіх посадок і посівів, мінерального підживлення, а також засівання сидератами вільних площ і міжрядь в саду. Проводимо засівання газонів. В квітнику ✔ хороший день для посадки цибулинних і багаторічних квітів. Кімнатні рослини можна обрізати для формування пишної крони.

 

23 квітня. Зростаючий Місяць. Неділя. Проведемо огляд свого саду та городу, відмітимо, що вже посіяно-висаджено, та заплануємо роботи, які потрібно виконувати в наступні дні. Можна зайнятися висадженням кущиків суниці та полуниці, підгорнути сходи, що вже з’явилися, прорідити загущені. Підготувати ділянки, які ще пустують до посадок та посівів. На клумбі висаджуємо гладіолуси, жоржини, висіваємо айстри. Доглядаємо кімнатні квіти.

 

24 квітня. Зростаючий Місяць. Як і попередні дні, цей — з найкращих для робіт на городі, в саду, з квітами. ✔ Гарний день для посадки багатьох культур: помідорів, огірків, солодкого і гострого перцю, капусти, баклажанів, редьки, зелені. Вносимо мінеральні та органічні добрива. У квітнику, крім жоржин і гладіолусів, добра нагода для посадки ірисів та півоній. В альтанці, на балконі, ззовні веранди в кашпо сіємо ампельні квіти – петунію, вербену, бегонію. Крім клематисів, з ліан можна посадити жимолость, щоб її тонким ароматом насолоджуватися влітку. В теплиці займаємось пікіровкою і пересадкою сіянців в більші ємності з метою подальшої висадки на город. Поливи і підживлення проводимо помірно. В будинку продовжуємо догляд за розсадою, розпушуємо ґрунт, виносимо з кімнати для загартовування.

 

25 квітня. Зростаючий Місяць. Продовжуємо висаджувати ягідні культури та доглядати за ними. Гарний день для посадки та приживлення полуниці, суниці, ожини, малини, аґрусу. Проте ✔не рекомендується обробляти рослини хімікатами та вносити мінеральні добрива. На городі рекомендується посів та посадка культур, плоди яких призначені для тривалого зберігання — картоплі, буряка, моркви, петрушки, селери, топінамбуру. З прянощів посійте коріандр, базилік, кмин, любисток, мелісу, м'яту перцеву, естрагон. В теплиці рекомендовано зайнятись пікіровкою розсади і висадження її в окремі ємності. Підживлення рослин проводити не потрібно. Сіємо чергову хвилю зелені — петрушки, салату, шпинату, кропу, фенхелю. ✔Рекомендовано пересаджувати кімнатні квіти. Коренева система у рослин цього дня невразлива і при пересадці вони добре приживуться. Поливаємо їх і вносимо добрива, проводимо позакореневе підживлення.

 

26 квітня. Зростаючий Місяць надає цього дня рослинам підвищену стійкість до хвороб та шкідників, що спонукає нас до виконання багатьох робіт в господарстві. Даний час вважається вдалим для посадки малини, ожини, полуниці та агрусу. Рекомендуються поливи, внесення органічних добрив. Обробку від шкідників проводити не варто. Продовжуємо сіяти та садити плодоовочеві культури. Не забуваємо про сприятливе чи несприятливе «сусідство» рослин, залежність їх від освітлення та хто був попередником на даній площі. Сприятливий день для посіву і посадок різних овочів: помідорів, моркви, огірків, перцю, редьки, інших культур. У квітнику хороший період для висадки всіх цибулинних квітів і троянд. А також культивованих лікарських рослин — шавлії, ехінацеї, дивосилу, ромашки, стевії. Розсаду, враховуючи стан погоди, висаджуємо у відкритий ґрунт.

 

27 квітня. Зростаючий Місяць. День не надто сприятливий для роботи на ділянці, тому виконуємо лише певні роботи. В саду не рекомендується проводити пересадку молодих рослин. Очищаємо грядки від бурʼянів, що вже встигли розплодитися цього вологого місяця. Обробляємо рослини від шкідників. Оглядаємо  картоплю, яка ще дочікується посадки. Перерослі кільця видаляємо, вибраковуємо зіпсовані бульби, здорові готуємо до посадки в сприятливіший день. Грядки, що поки пустують, розпушуємо, земля надто «залягла» від частих і рясних квітневих дощів. Готуємо ямки для розсади. На клумбі, де ростуть багаторічні квіти, розпушуємо землю. Не сприятливий  день для посадки більшості квітів, крім троянд. Ранньовесняні квіти — підсніжники, крокуси, білоцвітники та інші вже відцвіли. Якщо їх трав'яниста частина почала підсихати — саме пора викопати цибулинки, висушити і покласти на зберігання в затемненому місці. В теплиці не рекомендується підживлювати, поливати, пересаджувати рослини.

 

28 квітня. Перша чверть о 00:20. В ягіднику видаляємо зайві вуса в суниці та полуниці, обробляємо їх від сірої гнилі, видаляємо зайві молоді пагони малини, обприскуємо від шкідників і хвороб. На городі посаджені під цього дня рослини розвивають товсте стебло і розгалужену кореневу систему. Можна сіяти та садити багато культур, особливо призначених для тривалого зберігання. В залежності від температури та опадів, садимо кавуни, дині, кабачки, патисони, гарбузи, а також пасльонові. Поливати рослини в цей день ✔ не рекомендовано, не бажано також вносити добрива під корінь і по листю. Але можна і потрібно обробляти рослини проти хвороб та шкідників — личинок хрущів, дротяників. Зрозуміло, що проводимо боротьбу з бур'янами. В квітнику та на клумбі висаджуємо ароматні і лікарські культури. На пустуючих місцях сіємо газонну траву. Доглядаємо кімнатні рослини, підливаємо, обробляємо від хвороб, пересаджуємо та перевалюємо у ємності більшого діаметру і глибини.    

LinkedIn
WhatsApp
Telegram