Календар робіт за Місяцем 20–26 травня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
18.05.2023

20 травня. Зростаючий Місяць. В саду займаємося вирізкою вовчків, приземної порослі. Виконуємо перші спроби раннього окулірування на гілках, на яких не вдалося березнево-квітневе щеплення. На городі не зовсім зручний період для посіву багатьох овочевих культур.

За посівним календарем городника на травень, можна сіяти ті рослини, що мають «вуса» — дині, горох; садити полуницю. Можна висаджувати гіркий перець. Поливи не потрібні, краще розпушувати ґрунт, видаляти бур'яни, проріджувати густі сходи. В квітнику це час посівів та посадок однорічних квітів, а також рослин які мають в’юнке або повзуче стебло. Вони прикрасять будь-яку садибу, нададуть подвірʼю вишуканого вигляду, приховають огріхи архітектури. Зрізайте квіти для букетів, які будуть довго стояти в приміщенні і легко переноситимуть переміщення в транспорті. День підходить для пікіровки і пересадки рослин. Вони швидко загоять травми від цих процедур.


21 травня. Зростаючий Місяць. Неділя. Травнева неділя заповнена городніми справами. Сад можна обприскувати від хвороб та шкідників. На ягідну ділянку годиться висадка полуниці. На грядках проводимо захист рослин від хвороб та шкідників, які в теплу травневу погоду швидко множаться і шкодять культурним рослинам. Картоплю, що зійшла, потрібно захистити від колорадського жука. Нищимо бур'ян, видаляємо пасинки на овочах. В квітнику можна розділити і пересадити багаторічні квіти. ✔Сприятлива посадка та обрізка декоративних кущів: керії, дейції, спіреї.


22 травня. Зростаючий Місяць. В саду проводимо мінеральне підживлення. На городі сприятливий день для посіву та посадки практично всіх культур. Висаджуємо розсаду помідорів, огірків, солодкого перцю, баклажанів, сіємо всі види капусти, квасолю, патисони.

День також добре підходить для висаджування рослин з довгими і повзучими стеблами — гарбузів, кавунів, динь, гороху; для посіву овочевої зелені — петрушки, кропу, салату. Садимо культури, які ще не посаджені до цього часу, місячний день вказує що всі овочі будуть добре рости. Якщо вже зібраний перший врожай, якусь його частину можна піддати переробці на зберігання. Організуйте полив і розпушування.

На клумбі садимо гвоздику, жоржини, гладіолуси, дельфініум, ірис, маргаритки, настурції, незабудку, півонії та інші квіти. Можна поливати, косити. Ведемо заготівлю коренів, трав та квітів лікарських рослин. Для надання привабливої форми кімнатним рослинам ведемо їх обрізку.


23 травня. Зростаючий Місяць. Дерева в саду, ягідні кущі потребують підживлення органічними иа мінеральними добривами. Їм для нарощування зеленої маси потрібені азотні добрива. Але калійні та фосфорні, мікроелементи також необхідні. Можна використовувати закуплені комплексні добрива, проте варто врахувати, що це не кімнатні рослини, яким вистачить 1-2 пакети на довгий період. Цей шлях є досить затратним. Щоб підживити сад чи город скористаємося перевіреним часом методом — вносимо компост, перегній, золу. Вони містять всі необхідні поживні речовини у потрібних для рослин пропорціях.

На городі цей день сприятливий день для посіву і висаджування практично всіх овочевих культур. Їх, як і дерева, потрібно підживити. Але не потрібно цього дня використовувати хімічні засоби захисту рослин. Бур’яни знищуємо сапою і руками, застосовувати гербіциди не треба. Проріджуємо дуже густі посіви моркви і буряка, підгортаємо сходи картоплі. Підживлюємо також квіти та декоративні кущі. Проводимо обрізку, прищіпку, формуємо крони. Зрізаємо квіти для створення композицій.


24 травня. Зростаючий Місяць. В саду, за необхідності, провести полив та підживлення дерев. В першу чергу молодих, з невеликим обсягом кореневої системи. Підкоровий шар калюсу зараз починає свій найактивніший зріст. Тому проводимо окулірування з метою заміщення невдалих весняних щеплень.

Проводимо висапування насаджень малини. Висапані бурʼяни не варто компостувати. Потрібно їх привʼялити і вони стануть відмінною мульчею для тієї ж малини. На городі, з метою недопущення утворення ґрунтової кірки, потрібно розпушити землю. Інший спосіб щоб затримати вологу в ґрунті та мінімізувати бур’яни — мульчування соломою, торфом, тими ж вирваними і підсушеними бур'янами.

✔ Сприятливий день для посіву і висаджування редису, цибулі на зелень, огірків, кабачків, патисонів, гарбузів, інших баштанних. В квітнику час для посіву та посадки пряних та лікарських рослин. Ще можлива посадка декоративних кущів, троянд. Можна підсіяти газонну траву, там де вона погано зійшла. Не потрібно використовувати отрутохімікати.


25 травня. Зростаючий Місяць. Вважається не надто врожайним днем. В саду зволожуємо ґрунт, прополюємо, розпушуємо міжряддя, обприскуємо від шкідників і хвороб. На городі сіяти або садити більшість культур не варто. Можна збирати врожай редиски, листя салату, фенхелю, зайнятися висаджуванням лікарських рослин, прянощів, розпушувати суху землю, проводити обробку від хвороб та шкідників.

В квітнику та на клумбі проводимо полив, зрізаємо квіти. Створюємо чудові букети та композиції. В цей день зрізані квіти довго не втрачатимуть привабливий вигляд. Час підходить для скошування газонів. Доглядаємо за кімнатними рослинами, виносимо їх двір в затінене, захищене від протягів місце, щоб не обпалити сонячним промінням та уникнути пошкоджень від поривів вітру.


26 травня. Зростаючий Місяць. ✔ Несприятливий день для більшості робіт з рослинами. В саду можна проводити санітарне обрізання гілок. Підживлення, полив, пасинкування краще перенести. На городі проводимо обробки посадженого від хвороб і шкідників. Рекомендується обробка інсектицидами. Але варто памʼятати, що цю роботу найкраще проводити зранку або ввечері, коли температура повітря відносно прохолодна. Обходимо картопляний лан і оглядаємо чи не зʼявилися де на листі кладки яєць колорадського жука. Знайдені гнізда знищуємо механічним способом. В цей період добре зайнятися рихленням землі. На клумбі зрізаємо квіти. Букети будуть гарно зберігатися. Заготовляємо коріння і трави лікарських рослин.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram