Календар робіт за Місяцем 2–8 вересня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
31.08.2023

2 вересня. Спадаючий Місяць. В саду можна зайнятися обрізанням багаторічників, внести калійно-фосфорні добрива та органічне підживлення в невеликих дозах. Висаджуємо кущі малини, ожини, смородини, агрусу. Ті що вже ростуть також підживлюємо калійними та фосфорними добривами.

На городі день найкраще підходить для збирання врожаю на зберігання. Після надспекотних серпневих днів не забуваємо про полив, особливо тих культур, на яких дозрівають плоди. Продовжуємо збір посівного матеріалу. Займаємось благоустроєм садиби, косимо газон для повільнішого відростання трави, можна провести обрізку кімнатних рослин. В будинку продовжуємо робити заготівлі на зиму, солимо і сушимо овочі та фрукти, робимо вино з дозрілих сортів винограду. Органічні відходи відправляємо на компост.

 

3 вересня. Спадаючий Місяць. Неділя. Ніяких значних справ на цей день не плануємо. Місячний календар не рекомендує посіви та посадки більшості рослин, пересадку, обрізання та формування, підживлення та полив. При бажанні можна вирізати пагони малини, що відплодоносила. На городі потрібно зібрати достиглий урожай овочів. В першу чергу це стосується помідорів. Їх можна зривати і стиглими і бурими, які потім викласти в теплому місці, для досягнення повної зрілості. Квіти, зрізані цього дня, втішатимуть у букетах та композиціях. В будинку продовжуємо робити заготівлю соків і вина.

 

4 вересня. Спадаючий Місяць. В саду рекомендується провести санітарну обрізку дерев з наступним прибиранням гілок та перекопкою ґрунту в пристовбурних кругах. На ягідній площі вирізаємо кущі малини з якої знято врожай. На городі не бажано в цей день збирати коренеплоди для зберігання. Більш корисним буде перекопування ґрунту, розпушування сухої землі, прополювання. Починає масово дозрівати насіння, тому потрібно встигнути зібрати його, щоб не обсипалося на землю. Можна висаджувати в теплицю для дорощування кольрабі, броколі, сіяти вигоночні культури для отримання зелені в дні пізньої осені. На вільних площах висіваємо сидерати. У баштанних овочів – гарбузів, кавунів, динь прищипуємо точки зростання. Ці та інші культури підживлюємо органікою. Продовжуємо підтримувати порядок на клумбах, розрихлюємо міжряддя, підгортаємо рослини, видаляємо бур'ян, зів'ялі квіти та пошкоджені пагони. Збираємо насіння улюблених квітів, сорти яких бажано зберегти. На кухні консервуємо фрукти.

 

5 вересня. Спадаючий Місяць. В саду гарний час для посадки плодових дерев (сливи, абрикоса, персика); в ягідниках – плодових кущів, на грядках - полуниці. Можна збирати врожай, поливати та вносити добрива, обробляти дерева та кущі від шкідників, їх яєць. Обрізаємо дерева та кущі для припинення зростання. На городі збираємо врожай картоплі та цибулі, вибираємо насіння для просушування та зберігання, ведемо збір плодів всіх достилих культур. займаємося розрихленням вільних площ. Можна посіяти швидкоростучу зелень – пекінську капусту, салати, гірчицю, петрушку.

Для квітникарів сприятливий день для посадки троянд, багаторічних квітів. Перекопуємо звільнені клумби, розпушуємо ґрунт у міжряддях, проріджуємо і підсапуємо рослини, видаляємо бур'ян. Час змінювати субстрат в горщиках кімнатних рослин. В будинку із зібраного винограду робимо вино. Температура на дворі ще дозволяє йому вигравати без занесення в приміщення.

 

6 вересня. Спадаючий Місяць. В саду один з найвдаліших періодів для посадки плодових дерев і кущів. Акуратно знімаємо урожай груш, слив, яблук; поливаємо дерева, під ті що відплодоносили вносимо добрива. На городі йде збирання плодів помідорів та огірків на насіння. Викопуємо картоплю та коренеплоди – моркву, петрушку, пастернак, селеру. 

Розпушуємо суху землю, замульчовуємо посіви зелені та проріджуємо її сходи. Вносимо в ґрунт добрива і закладаємо в компостний ящик гичку та бадилля, що залишилися після збирання врожаю. В теплицю можна висадити листову капусту, посіяти насіння вигоночних культур, щоб мати зелень холодними осінніми місяцями. На звільнених площах сіємо ріпак, гірчицю та інші сидерати.

Займаємося посадкою багаторічних квітів. Викопуємо та кладемо на сушку коріння лікарських рослин. В закутках садиби косимо траву. Ще можна підсіяти насіння на газон, там, де утворилися пусті місця. Для підсіву бажано вибирати насіння тієї ж трави, яка вкриває газон. На кухні продовжуємо консервувати, солити, квасити, заготовлювати соки і вино.

 

7 вересня. Остання чверть о 01:21. В саду збираємо врожай для споживання відразу та на зберігання, вирізаємо сухі та зайві гілки. Обприскуємо листя проти хвороб, викошуємо садову траву. На городі також триває збирання врожаю. Вибираємо картоплю, просушуємо в тіні та прибираємо у підвал чи інше сховище. Теплолюбні культури – баклажани, перець потрібно накрити плівкою, адже ночі холоднішають.

Перекопуємо ґрунт з одночасним внесення перегною, якщо ви проживаєте в селі та маєте таку можливість. Обробляємо рослини від паразитів і грибкових захворювань. В квітнику можна зайнятися поливом і розпушуванням, але акуратно, щоб не пошкодити зону коренів. 

А ще для квітникарів наступає важлива пора розсаджування клематисів, як з відводків, що були вкорінені весною, так і нових рослин, отриманих після поділу потужних коренів старих ліан. Починаємо розсаджування гарноквітучих кущів – вейгели, спіреї, дейції, гортензії, керії. На кухні продовжуємо займатися зимовими заготовками.

 

8 вересня. Спадаючий Місяць. В саду проводиться посадка плодових дерев, ягідних кущів та підготовка ям для саджанців. На площі малини відсаджуємо молоді рослини, одночасно видаляючи ті пагони, які родили в поточному році. Висаджуємо нові кущики полуниці, що виросли з вусів. У винограднику садимо молоді вкорінені чубуки, як власного вирощування, так і куплені нові сорти, яких ще не було в господарстві.

Всім новим посадкам проводимо підживлення органічне та мінеральне. Дози вносимо помірні, найкраще добрива змішувати з землею, щоб молоді рослини не отримали опіків. На городі  висіваємо швидкоростучу зелень - гірчицю, шпинат, кріп. Посилено поливаємо капусту, що починає формувати качани. Проводимо  боротьбу із підземними шкідниками, насамперед з вовчком. Квітникарі продовжують посадку декоративних кущів, троянд, багаторічних квітів. Слід косити газони, можливо востаннє в цьому сезоні. На кухні консервуємо, засолюємо та квасимо капусту, вичавлюємо соки та ставимо бродити вино.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram