19 серпня. Зростаючий Місяць. Саджати й пересаджувати рослини в саду цього дня не потрібно. Краще провести обрізку пагонів кущів і дерев, внести фосфорні та калійні добрива.
На городі садити також нічого пе варто, тому звернемо увагу на стан ґрунту, внесемо добрива і приберемо бур'ян. Займемося доглядом овочевих культур, які дарують нам урожай. Розпушимо біля них землю, прищипнемо верхівки помідорів, перцю, баклажанів для припинення росту.
Збираємо врожай для споживання. Гарний день для викопування цибулин квітів на клумбі, обрізування стебел на яких відцвіли квіти та обробки рослин від шкідників. Займемося поділом клематисів, які достатньо розрослися. Щоб не турбувати маточний кущ і не викопувати його повністю, аккуратно відділимо бокові пагони, які потім з коренями висадимо на нове місце. Можна засівати газон.
20 серпня. Зростаючий Місяць. Неділя. Виконуємо лише невідкладні роботи. В саду, при відсутності опадів, можна щедро полити дерева. Бажано не біля стовбура, а на певній відстані від нього, адже дрібні корінці, які власне і живлять рослину, знаходяться саме там. Садити плодові дерева і кущі не бажано, вони зростуть маловрожайними.
На ягідній площі гарний день для посадки полуниці. Для городніх культур день є середнім за родючістю. В квітнику в цей день бажано сіяти однорічні квіти, які будуть цвісти наступного року. Можна пересаджувати кімнатні рослини, що вже невдовзі будуть занесені в будинок.
21 серпня. Зростаючий Місяць. В саду сприятливий час для посадок з контейнерів невисоких декоративних рослин, не призначених для плодоношення. Вони добре приживуться і будуть надавати садибі естетичний вид. Важливим є їх фосфорне та калійне підживлення. Не рекомендується застосування отрутохімікатів.
Готуємо ділянки для посадки малини, інших плодоносних кущів, а тим з яких зібрано врожай, потрібне підживлення. Оглядаємо посадки порічок, аґрусу та смородини, чи не вражені вони шкідниками та хворобами. Пошкоджене листя та пагони потрібно видалити, а самі рослини полити та внести добрива. На городі продовжується період посадки швидкорослих листових овочів та зелені.
Картоплю та інші коренеплоди вже можна збирати не тільки для споживання одразу, але й для зберігання в сховищі. В квітнику проводимо підгортання рослин, які цього потребують. Пересаджуємо багаторічні квіти, розділяємо їх корені та кореневища. Доглядаємо кімнатні квіти, що зростають на дворі.
22 серпня. Зростаючий Місяць. За календарем городника й садівника на серпень – один із найбільш родючих днів. Більшість рослин добре розвиваються, як в надземній, так і в підземній частинах. Плоди їх соковиті та смачні. Якщо в саду та на ягідних площах ще не проведене фосфорно-калійне підживлення – пора це зробити. Продовжуємо висадку саджанців із закритою кореневою системою.
Готуємо ділянки для посадки малини та ягідних кущів. Продовжуємо висадку розсади огірків для наступного перенесення в закритий ґрунт. Годиться ще посів салату, шпинату, цибулі на перо. При сухій погоді проводимо полив, розпушування.
На звільнених площах висіваємо сидерати для поліпшення родючості та структури ґрунту. Збираємо картоплю та коренеплоди на зберігання.
Підходящий день для збору врожаю інших овочів. В квітнику рекомендується садити троянди, сіяти однорічні квіти. Збираємо для сушки квіти лікарських рослин. Заморожуємо ягоди, фрукти та овочі. Закладаємо органічні відходи в компостну яму, косимо газонну траву.
23 серпня. Зростаючий Місяць. В саду та ягідниках цього дня досить робіт. Продовжуємо садити полуницю та суницю, ягідні кущі. Готуємо ділянки під посадки малини, смородини, аґрусу, йошти.
Оглянемо сад, чи не вражені грибковими хворобами дерева. Насамперед це стосується плодової гнилі яблуні та груші, що розвивається за температури близько тридцяти градусів та підвищеній вологості. Втрачається частина врожаю, інша губить свої смакові властивості. Потрібно вчасно зривати і збирати вражені плоди. А застосовувати фунгіциди не варто, ми ж будемо споживати яблука і груші з свого саду.
На городі не бажано в цей день копати картоплю. Квітникарям добрий день для посадки всіх квітів. В період зростаючого Місяця можна сіяти, садити і пересаджувати квіти, пряні трави, лікарські рослини. На кухні продовжуємо займатися заготівлями на зиму. Рекомендуємо дуже смачний компот з груш (найкраще підійде Клапс Фаворит) і кизилу. Це один з найсмачніших компотів для новорічного столу.
24 серпня. Перша чверть о 12:58. В саду та на площах, де ростуть ягоди, рекомендується працювати цього дня з посадкою полуниці, поливом, підживленням органічними і мінеральними добривами. Непоганою буде також посадка хвойних рослин – ялівцю, туї, тису ягідного, також тамариксу.
Продовжується висаджування кущів із закритою кореневою системою. На городі, враховуючи те що день не надто родючий, посіви зелені і полив потрібно відкласти. Краще займатися збором врожаю.
При сухій і теплій погоді викопуємо картоплю, підсушуємо її, перебираємо на фракції (велика – на харч, середня - насіння, дрібна – для домашньої живності) та зносимо на зберігання. Різану та хвору зразу вибраковуємо. Прибираємо бадилля з городу.
В квітнику час сіяти і садити пряні і лікарські рослини. Не рекомендується займатися обрізанням і розмноженням рослин поділом коренів і бульбоцибулин. Займаємося справами у дворі, підстригаємо газони.
25 серпня. Зростаючий Місяць. В саду, винограднику, ягідниках сприятливий день для посадки ягідних кущів. Час підходить для посадки плодових культур – черешні, сливи, яблуні, груші, абрикоса і персика. Підживлюємо всі ці рослини органічними і мінеральними добривами. Прополюємо, перекопуємо пристовбурові круги. Не рекомендується обрізати рослини.
На городі корисним буде підживлення і полив. Гарний час збору овочів для заморожування. А тим, що ще зростають забезпечуємо звичний догляд – розпушування землі, видалення бур’янів. Площі, на яких зібраний врожай, міжряддя саду та виноградник обробляємо від бур’янів за допомогою гербіцидів. Насамперед від пирію, осоту, берізки польової. Саме ці шкідливі рослини найбільше пригнічують вегетацію культурних та поглинають із ґрунту поживні речовини. В квітнику час підходящий для посадки однорічних і багаторічних квітів. Збираємо лікарські трави, коріння, листя, квіти. На кухні займаємося заготівлею соків, джемів, варення; квашенням капусти, огірків, помідорів.