Календар робіт за Місяцем 18–24 лютого 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
17.02.2023

18 лютого. Спадаючий Місяць. Календар нам підказує, що цей день ✔несприятливий для більшості робіт з рослинами в саду. Тому варто лише поповнити годівниці для пташок. В теплиці також не потрібно займатися посівами, підживленням, зволоженням субстратів. Це ж стосується живцювання, обрізки кімнатних рослин. 

✔Можна провести посів однорічних квітів — портулаку, календули, дельфініуму однорічного, космеї, рудбекії. Цього дня потрібно оглянути вазони, і у випадку виявлення поїденого листя, або ж ознак вірусних захворювань, провести боротьбу з хворобами та шкідниками кімнатних рослин. Стратифікуємо насіння. В підвалі розкладаємо приманки для гризунів.

 

19 лютого. Спадаючий Місяць. Неділя. Початок днів молодика. Робіт з рослинами проводити не потрібно. В затишному будинку краще зайнятися підготовкою ємностей та ґрунту для розсади. Гарна нагода для перенесення планів майбутніх посадок, що рояться в голові, на папір; обовʼязково враховуючи сівозміни, сусідство культур, місця внесення добрив. Не забуваємо про прикрасу садиби — квіти. Накреслимо план майбутньої клумби, яку потім створимо в натурі, і поглянемо що буде кращим; круг, прямокутник, а може овал.     

 

20 лютого. Молодик о 09:06. ✔Несприятливий день для робіт з рослинами, які в цей час особливо вразливі. 

При необхідності займемося їх лікуванням. Насамперед це стосується плодових дерев, якщо їх кора пошкоджена опіками від сонця (в лютому під час танення снігу, на поверхні дерев утворюються водяні мінілінзи, які збирають сонячні промені в пучок, що і викликає опік кори). Такі хворі місця потрібно обробити садовим варом, а простіше замастити глиняним розчином. В котрий раз проведемо ревізію підвалу і комори, адже в останній місяць зими вже багато овочів і фруктів завершують період своєї лежкості. І гниль та цвіль швидко пошириться на сусідні плоди.

 

21 лютого. Зростаючий Місяць. В саду можна, і вже потрібно, проводити обрізку яблунь, груш, слив, враховуючи нинішню теплу зиму. День має бути з плюсовою температурою. Подбайте і про себе, бо при виконанні цих робіт у вітряну погоду є велика небезпека застуди. Лютневе і березневе тепло дуже підступне. В час обрізки плодових дерев є можливість заготувати вдосталь живців на будь-який вибір і смак.

В теплиці сприятливий день і для посіву нових овочів, і для пересадки чи пікіровки розсади. Сіємо перець, баклажани, капусту, помідори, листові овочі — салат, шпинат, щавель, ревінь і черемшу. Висіваємо мікрозелень.  Поливаємо свій «город під плівкою», вносимо мінеральні та органічні добрива. В підвалі вже почала кільчитись картопля. Потрібно обірвати ті кільця, які вже витягнулись. Такі картоплини підуть в кастрюлю чи на сковороду. А ті плоди, на яких ще немає кілець, потрібно перенести в тепліше приміщення для пророщування.

 

22 лютого. Зростаючий Місяць. В теплиці ведемо посів перцю, баклажанів, помідорів та селери. Готуємо ґрунт під посів, проводимо мульчування. Не бажано поливати, удобрювати і пересаджувати рослини. На підвіконнях можна замінити землю у горщиках для кімнатних рослин, прорідити густі сходи розсади, приготувати ґрунтосуміш для майбутніх посівів з обовʼязковою її дезинфекцією розчином марганцевокислого калію. Обрізанням кімнатних рослин займатися цього дня не варто. Сіємо в касети на підвіконні салат, петрушку та іншу зелень.

 

23 лютого. Зростаючий Місяць. В саду займаємося обрізкою дерев. Починаємо, або вже продовжуємо в залежності від погоди, обрізку винограду. Обрізаємо, розчищаємо ягідники — малину, смородину, порічки, аґрус. Ділянки городу, які залишилися нескопаними з осені, копаємо. Це дуже приємна робота, коли невеликий морозець і земля не розкисла, а вкрита замерзлою кіркою. Перекопуємо вільні ділянки квітника і клумби. В теплиці рекомендується підготовка ґрунту під посів, та мульчування, посів на розсаду перцю, баклажанів, помідорів. Можна замінити субстрат у горщиках. Кімнатні рослини, які цього потребують, потрібно обробити від хвороб . Особливо слідкуємо за появою борошнистої  роси. При перших ознаках захворювання застосовуємо фунгіциди. На підвіконні сіємо салат, листову селеру, петрушку та іншу зелень.

 

24 лютого. Зростаючий Місяць. В теплиці сіємо салат, цвітну та ранню капусту, цибулю-порей, гострий перець, редис. Обробляємо рослини від хвороб і шкідників. День підходить для посадки багаторічних травʼянистих рослин з метою нарощування міцного коріння та стебла, стійкості до хвороб та негоди. Серед них і їстивні, як от спаржа, і декоративні — аквілегія, дельфініум, ромашка біла (королиця) та інші. В будинку проводимо полив та пересаджування кімнатних рослин та розсади. Вже можна робити листкове живцювання кімнатних квітів, наприклад пеларгонії. І пора посіву багаторічних квітів для вирощування розсади. Насіння гвоздики, лобелії та інших квітів можна замочити для пророщування, або ж одразу посіяти у поживний субстрат. 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram