Календар робіт за Місяцем 18–24 березня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
16.03.2023

18 березня. Спадаючий Місяць. Нейтральний день. В саду проводимо обрізку. Одночасно проводимо огляд рослин на виявлення наявності шкідників та хвороб. Зачищаємо садок від опалого листя, котре відправляємо в компост. Ділянки городу, які не були скопані восени, перекопуємо, удобрюємо перегноєм, компостом, золою, готуємо землю до перших посівів та посадок.

Зрозуміло, що це мають бути холодовитривалі морква, петрушка, кріп, селера, часник. Поливи та підживлення тепличних рослин проводимо помірно. Оглядаємо зелень, чи не завелися шкідники та хвороби. В інтернет-магазині «СонцеСад», серед різноманіття насіння, вибираємо та замовляємо те, яке нам потрібне. Купуємо засоби захисту рослин, поліпшені види субстрату, контейнери для розсади та кімнатних рослин.

 

19 березня. Спадаючий Місяць. Неділя. Цей день сприятливий для робіт у саду та на городі. Проте в неділю, мабуть, варто утриматись від громіздких робіт. Якщо тепличні рослини потребують захисту, потрібно обробити їх фунгіцидами та інсектицидами.

В будинку  розрихлюємо ґрунт в горщиках з квітами. Настав час пророщування  цибулинних і бульбоцибулинних квітівгладіолусів, канн, жоржин, лілій. Якась їх частина вже сама почала проростати в місцях зимового зберігання. Інші потрібно перенести в місця більш теплі для стимулювання вегетації, при цьому поштучно їх оглянути, чи не хворі вони. Зіпсовані викидаємо, а не сильно пошкоджені обробляємо антимікробними та антигрибковими  препаратами. Адже незабаром достатньо прогріється земля і вони займуть свої місця на клумбах і в квітниках.

 

20 березня. Спадаючий Місяць. О 21:24 настало весняне рівнодення. Сонце перетнуло небесний екватор. На всій планеті у дану мить тривалість дня рівна тривалості ночі. З цієї секунди в нашій півкулі світловий день, а з ним і тепло щодня збільшуються, а це значить що всі наші рослини, якими ми так опікувалися в «темні» зимові місяці вже «просяться на волю».

На городі проводимо розпушування залеглої за зиму землі, на окремих ділянках городу висіваємо сидерати, як попередник пізніх посадок овочів. Можна також зайнятися удобренням ґрунту в тих місцях, де він виснажений в минулому році.

Час підходить для спорудження невеликих парничків, які незабаром будуть використані для підрощування розсади. ✔ Не особливо сприятливий день для посівів, посадок і пересадок в теплиці. Краще ретельніше  доглянути раніше посаджене. Поливами і підживленням зловживати не потрібно. Можна посіяти лише легкосхожі культури — броколі, пекінську капусту. Те ж із зелені — салат, петрушку, кріп.

В кімнатних умовах сіємо на розсаду квіткові однорічники та багаторічники. Можна розрахувати часові інтервали між цвітінням різних квітів і висівати насіння згідно цього порядку. Для цього у нас вже є наперед складений план квітника. Висадку на грядки кімнатної розсади ще не дозволяє низька температура, тому пересаджуємо ту розсаду, яка буде рости у теплиці.

 

21 березня. Молодик 19:23. ✔Несприятливий день для будь-яких посадок та посівів, один з найважчих для рослин днів місячного циклу. В саду можна зайнятися перенесенням, загрібанням раніше спиляних гілок. Багато хто не спалює, чи викидає рослинні залишки на сміттєзвалище. Враховуючи реалії останніх років, ми використовуємо їх замість колишнього газового опалення. І це стане реальною підмогою до закуплених восени дров.

На городі перекопуємо ділянки, які ущільнилися за зиму і де невдовзі будуть рости різноманітні культури. В квітнику клематиси, троянди, гортензії, інші багаторічні декоративні рослини, що були укритими на зиму, треба провітрити, а в певних регіонах вже відкривати. В теплиці доглянемо раніше посаджені посіви. Поливи мають бути помірні. Серед іншого, можна докупити потрібне насіння, наприклад насіння газонних трав, щоб підсіяти його в місцях де трава звелася. Чи розпланувати новий газон. Гарна нагода в погожу днину для наведення ладу біля будинку, на подвір'ї, на вулиці біля своєї садиби.

 

22 березня. Зростаючий Місяць. В саду та ягідниках  бажано зайнятися посадкою і пересадкою дерев та кущів. Продовжуємо їх обрізку. Молодим рослинам потрібне правильне формування крони, а дорослим — видалення пошкоджених та сухих гілок. Продовжуємо обрізку винограду. На городі рекомендується зайнятися обробкою землі, а також внесенням мінеральних добрив. 

Зелені огорожі стрижемо, омолоджуємо кущі спіреї, дейції, форзиції, вейгели. Обстригаємо і формуємо чудовий кущ-деревце тамарикс, який прекрасно виглядає і в період цвітіння і в період вегетації. Можна підстригти минулорічну пожовклу траву на газоні. В теплиці проводимо мінеральне та органічне кореневе підживлення, боротьбу з хворобами та шкідниками. Цілком можливо далі висівати помідори, огірки, перець. Бажано провести санітарну обрізку кімнатних рослин для формування крони. Оглядаємо бульби і цибулини квітів, що зберігаються, перевіримо залишки плодів в підвалі, які залишилися з зими, зіпсовані викидаємо в компост. 

 

23 березня. Зростаючий Місяць. Продовжуємо обрізку дерев, ведемо боротьбу з хворобами та шкідниками саду. Сухі листя і бур’яни закладаємо в компост. На городі поки що пусті грядки готуємо до посівів. Перекопуємо землю, розпушуємо її, вносимо мінеральне підживлення  До посівів та посадок на городі можна обробити ділянку гербіцидами. Це важливо, враховуючи що минулого року забур'яненість була значна,тим паче багаторічними — осотом, пирієм, повійкою, мокрецем. В теплиці рекомендується сіяти швидкоростучі листові овочі, пекінську капусту. Якщо ваша розсада в будинку була посіяна в загальні ящики, тепер потрібно її прорідити щоб не витягувалася. Найкраще висадити молоді рослинки поодинці в 36-и, 45-и та з більшою кількістю місць гніздові касети. Можна замінити землю у горщиках кімнатних рослин, розпушити ґрунт.

 

24 березня. Зростаючий Місяць. Цей день сприятливий для робіт на городі та в саду. Хороший час  дні для посадки будь-яких дерев, ягідних кущів. Також для проведення щеплення та обрізки рослин, внесення мінеральних добрив. При посадці враховуємо яке місце буде займати те чи інше дерево. Як приклад можна привести найбільш сонцелюбиві культури — абрикос, персик, нектарин. Їх недопустимо садити в затінені місця. На городі займаємося підготовкою землі до майбутніх посадок, внесенням органічних та мінеральних підживлень. Можна посіяти у відкритий ґрунт щавель, посадити часник. В теплиці виконуємо всі види робіт роботу, окрім обприскування рослин хімікатами. ✔Рекомендовано сіяти зелень, помідори, різні види капусти, баклажани, перець, огірки та однорічні квіти.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram