Календар робіт за Місяцем 14–20 січня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
12.01.2023

14 січня. Спадаючий Місяць. В саду з настанням морозів варто перевірити стан утеплення дерев. Те ж зробити і у винограднику. В теплиці сприятливий день для посіву і посадки овочевих культур, пророщування насіння, пікірування, проріджування, посадки цибулинних квітів. Не варто застосовувати інсектициди та фунгіциди для обприскування рослин, а лампи для досвічування рослин, враховуючи короткий день, потрібно включати. Для кращого пророщування насіння овочів і квітів його, як і саджанці, живці, можна обробити стимулятором росту. Цим ми поліпшуємо силу проростання насіння. В будинку проводимо обрізку, полив, підживлення добривами кімнатних квітів.  Добре посіяти зелень для вирощування на підвіконні. Оглядаємо сховища з консервацією. Зіпсовані продукти і зіпсовані плоди з підвалу видаляємо.

 

15 січня. Остання чверть о 04:11. Неділя. Вихідний день. Та місячний календар вказує, що час загалом сприятливий для посівів і посадок овочевих культур. Тому дрібні роботи виконуються. В теплиці можна посіяти базилік, материнку, інші пряні трави. В кімнаті посіяти мікрозелень, покласти на пророщування насіння, підживити органічними добривами кімнатних рослин, провести їх обрізку. В сховищах з консервацією, овочами прибираємо зіпсовані продукти, з метою профілактики здорових.

 

16 січня. Спадаючий Місяць. В саду проводимо утеплення дерев і пригнутих лоз винограду, вирізку сухих гілок. Заготовляємо здорові живці з минулорічних приростів. Закладаємо їх під сніг до весни для майбутнього щеплення. ✔ Сприятливі дні продовжуються, тому виконуємо ті ж роботи, що й напередодні. В теплиці проводимо більшість робіт — сіємо на розсаду ранні помідори, перець (солодкий, гострий, декоративний), огірки, білокачанну капусту, садимо на вигінку цибулинні квіти.  Якщо посадити рослини в ці дні, вони будуть міцними, стійкими до хвороб, а плоди їх виростуть смачними. Пророщуємо насіння, підживлюємо органічними добривами. Проводимо прополку і розпушування ґрунту. В будинку  проводимо полив, розпушування ґрунту та підживлення кімнатних рослин, підготовку ґрунтосумішей  для майбутньої розсади.

 

17 січня. Спадаючий Місяць. В саду проводимо снігозатримання та вкриваємо стовбури дерев від сонячних опіків. Проводимо обрізку, омолодження, формування. ✔ Не зовсім сприятливий день для посіву, посадки та пересадки будь-яких рослин. В теплиці рекомендується розпушування ґрунту, внесення комплексних добрив, боротьбу з хворобами. В будинку не потрібно обприскувати листя кімнатних квітів і проводити обрізку та пересадку рослин. Краще оглянемо стан збереження в прохолодних та затемнених місцях цибулин крокусів, тюльпанів, нарцисів. Можна відкалібрувати насіння, яке має бути незабаром посіяне.

 

18 січня. Спадаючий Місяць. Як і попередній день, цей також не зовсім сприятливий для посіву, посадки та пересадки будь-яких рослин. В саду продовжуємо проводити снігозатримання та захищати стовбури дерев від сонячних опіків. Перевіряємо живці, які раніше заклали на зберігання. Якщо випав сніг, його потрібно струсити з гілок, особливо з минулорічних саджанців. А ось присипати снігом землю навколо дерев, утеплити ним підзимові посіви на грядці це корисна справа. В теплиці рекомендується розпушування ґрунту, внесення комплексних добрив, боротьба з ґрунтовими шкідниками, обрізка. ✔ Не рекомендується сіяти, садити і пересаджувати рослини, а також прищипувати бо ранки не скоро заживуть. На підвіконнях можна посіяти насіння кропу чи петрушки, щоб коли завгодно зрізати зелень до салату. Підготуйте список насіння для замовлення в інтернет-магазині «СонцеСад».

 

19 січня. Спадаючий Місяць. В саду варто переглянути укриття дерев, винограду, в квітнику — троянд. Можливо від снігу органічне укриття пошкоджене і його потрібно замінити. Струсимо сніг з молодих рослин, щоб вони не зламатися. А в пристовбурні кола дерев сніг потрібно підсипати для захисту коренів. Подбаємо про захист від гризунів.

В теплиці сприятливий  день для посіву і посадки овочевих культур — редису, цибулі на зелень, цибулі — порей, цвітної капусти, селери, кропу та фенхелю. А також для пророщування насіння, пікірування, проріджування, підживлення органічними добривами. В будинку проводимо обприскування та підживлення кімнатних рослин та квітів. Знову заглянемо до сховища, де зберігаються запаси на зиму. В холоди туди залазять миші, а гірше того — щурі. Ваш урожай, або його частина буде під реальною загрозою. Тому розкладемо принади для зубатих шкідників.

 

20 січня. Спадаючий Місяць. Незабаром молодик. Роботи з рослинами проводити не потрібно. В саду проводимо заготівлю живців. В теплиці не рекомендуються посіви, посадки чи пересадки, підживлення органічними добривами. Проводимо ревізію у овочесховищах, видалення зіпсованих плодів. Можна перебрати насіння, провести його дезінфекцію. Заготовити субстрат і знезаразити його, щоб знищити спори грибків та ґрунтових шкідників.  Одним зі способів знезараження є прогрівання ґрунту у духовці приблизно півгодини при температурі до двохсот градусів. Більш «гуманним» є поливання субстрату розчином перманганату калію кольору середньої насиченості.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram