Календар робіт за Місяцем 17–23 грудня 2022 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.12.2022

17 грудня. Спадаючий Місяць. У саду, за відсутності снігу і замерзлої землі, ще можна посадити на укорінення заготовлені живці. Наприклад смородини. Струсити сніг з гілок дерев, оглянути штамби дерев чи не ушкоджені вони гризунами. На городі,в квітнику, на клумбі проводимо снігозатримання. З теплиці, як і в саду, струшуємо сніг. Потім заходимо всередину, памʼятаючи, що 17 грудня за місячним календарем загалом сприятливий день для посівів і посадок всіх рослин. Особливо коренеплодів, зелені. Сприятливий також для пророщування насіння, пікірування, проріджування. І в будинку вдалий день для посадки і обрізки різних квітів.

 

18 грудня. Спадаючий Місяць. НеділяПроведемо екскурсію по власному саду, одночасно оглядаючи чи не пошкодили гризуни штамби дерев і кущі. В теплиці можна видалити пасинки і провести прищипування верхівок пагонів. В підвалі, сховищі оглядаємо врожай, чи немає де гнилі, цвілі, слимаків, слідів мишачих або щурячих зубів. Або ж займемося флористичним шопінгом на «СонцеСаді» і придбаємо нові кімнатні рослини — це чудовий антистресовий прийом, коли триває «ніч року».

 

19 грудня. Спадаючий Місяць. В саду можлива санітарна і омолоджуюча обрізка, формування крони. Корчування можливе при будь-якій погоді, за винятком сльоти. Це стосується, як непотрібних дерев, так і старих непродуктивних корчів винограду.

В теплиці цього дня можна проводити практично всі роботи з рослинами, а також розпушувати ґрунт, проріджувати і підгортати сходи. Можна садити на вигінку цибулини нарцисів, гіацинтів і крокусів. Ставити насіння на пророщування. Проводити поливи, підживлення органічними, мінеральними, зеленими добривами. Проводимо посіви редису і різної зелені — кропу, фенхелю, петрушки. І прянощів — базиліку, материнки, розмарину. Також цей день сприятливий для підживлення і поливу квітучих кімнатних рослин; можлива їх обрізка.

 

20 грудня. Спадаючий Місяць. В теплиці день сприятливий  для посівів і посадок будь-яких культур, особливо швидкозростаючих, таких як шпинат, салат, листова гірчиця та селера на листя. Як і напередодні, добре проводити пророщування насіння, поливи, підживлення всіма видами добрив. На підвіконнях, теплому балконі сприятливий день для підживлення кімнатних рослин та санітарної обрізки. А на кухні зручний час для консервації та засолювання капусти.

 

21 грудня. Спадаючий Місяць.

Цього дня о 21:48 – Зимове сонцестояння. Багато тисяч років тому назад люди зрозуміли, що з цього моменту починається пробудження всього живого. Спочатку ледь-ледь; але секунда до секунди, далі хвилина до хвилини, природа нашої півкулі все більш потужно пробуджує рослинний світ. Цій  радісній симфонії життя і були присвячені Стоунхендж, дольмени, кромлехи на всій території Євразії, і найдивовижніший на сьогодні феномен Гебеклі-Тепе.

І ми не можемо залишитися поза цим всеохоплюючим покликом. Оглянемо ззовні і зсередини теплицю, зметемо сніг, де потрібно проведемо дрібний ремонт. Можна  замочити насіння на пророщування. Проводимо поливи і підживлення. Збираємо врожай зелені — петрушки, кропу, цибулі на перо. Поливаємо і підживлюємо кімнатні та балконні рослини, обробляємо їх від хвороб, обрізаємо. Вдалою буде заморозка фруктів.

 

22 грудня. Спадаючий Місяць. Оглянемо  штамби дерев, чи не пошкоджені гризунами. Подбаємо про укриття дерев і кущів від морозів. Якщо є сніг — накидаємо його в пристовбурні круги і ущільнюємо. А з гілок сніг потрібно струсити. Особливо небезпечним явищем для дерев є налипання мокрого снігу і обледеніння гілок. Можна викорчувати непотрібні дерева і кущі. На городі проводимо снігозатримання. З теплиці також струшуємо сніг, всередині займаємося проріджуванням. На кухні — консервація.

В підвалі, сховищі перевіряємо бульби жоржин, бульбоцибулини гладіолусів. Рекомендується замінити ґрунт в горщиках і обрізати кімнатні рослини.

 

23 грудня. Молодик о 12:17. Цього дня роботи з рослинами не проводяться. В саду можна перевірити стан укриття дерев і кущів від морозів та гризунів. Те ж саме потрібно зробити і у винограднику. На городі, в квітнику, на клумбі  можна проводити снігозатримання. Перевіряємо укриття теплиці, стан зберігання врожаю в підвалах та сховищах.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram