21 жовтня. Зростаючий Місяць. Якщо ґрунт ще не дуже охолодився, в саду досить сприятливий день для посадки плодових дерев і кущів. А коли земля вже холодна і у вас є непосаджені деревця, бажано прикопати саджанці до весни в тирсу, або листя, пригорнувши землею. Ще можна займатися обрізкою, якщо є сухі, пошкоджені, або зайві гілки.
Не рекомендуються роботи, що пошкоджують коріння рослин. День підходить для мульчування теплолюбних сортів винограду, захисту їх кореневої системи від холодів.На городі садимо часник, кореневища хрону, у теплицю пересаджуємо качанний салат, пекінську капусту. Добрий час для підзимового посіву моркви. Замочуємо насіння зелені, яка буде рости на підвіконні. В квітнику – день для посадки багаторічних квітів, троянд, декоративних кущів. Можна пересаджувати квіти, які мають зимувати на підвіконнях. Переробляємо врожай, заготовляємо продукцію на зиму, закладаємо її в сховище.
22 жовтня. Перша чверть 06:30. Неділя. Крім того що вихідний день, Місячний календар підказує, що цього дня в саду не варто садити нові рослини, бо вони зростуть слабкими, хворобливими та маловрожайними. Не можна підживлювати рослини, поливати їх. Якщо на городі ґрунт ще достатньо сухий, можна продовжити його заготівлю для приготування субстрату в якому буде вирощуватися розсада.
Сприятливий період для пересадки квітів, які будуть зимувати на холодних підвіконнях. Занесені з двору в будинок кімнатні рослини оглядаємо, чи немає ознак хвороб та шкідників. Підсипаємо в горщики субстрат, вирізаємо сухе та пошкоджене листя, оприскуємо рослини для очищення від пилу, який осів на них за літо. Якщо декілька днів тому скошувався газон, його варто обробити мінеральними добривами. Продовжуємо консервувати капусту та коренеплоди.
23 жовтня. Зростаючий Місяць. В саду прикопуємо саджанці до весни. На городі можна садити озимі цибулю і часник. Якщо часник під зиму садили ще наші бабусі, то вони певне кепкували б з нас, при нашій спробі садити озиму цибулю. І в той час, безумовно, мали б рацію. Практикувати вирощування озимої цибулі почали недавно. Особливістю її є стійкість до морозів. Вона здатна витримувати нижче -10 °С. Виведено багато сортів озимої цибулі з традиційним жовтим, фіолетовим і навіть білим лушпинням та з різними смаковими якостями.
В квітнику уже варто підготувати троянди до укриття на зиму, тобто нагорнути біля них валки землі. Але до морозів пригортати кущі не потрібно – вони можуть випріти. Займаємося своєю теплицею. Проводимо прибирання всередині теплиці, виносимо сміття. Продовжуємо робити соки і вино з найбільш поширеного і простого у вирощуванні винограду селекції Жоржа Кудерка. І оцет виготовлений з нього вигідно вирізняється від магазинного.
24 жовтня. Зростаючий Місяць. В саду можна проводити ремонт стовбурів. Не рекомендуються поливи та підживлення. А обробку рослин і ґрунт під ними від збудників інфекцій провести варто. На городі, при температурі 3-5°С, можна сіяти моркву та петрушку. При таких показниках насіння гарантовано не скільчиться. Продовжуємо заготівлю ґрунту для розсади і тепличних потреб. В будинку готуємо грядку на підвіконні, яка в холодний час порадує овочами та зеленню. Для росту їм потрібне тільки світло та вчасний полив. Проведемо полив своїм кімнатним рослинам і обрізку там де потрібно.
Із заготівель на зиму, в основному, залишилася капуста. З цього універсального овоча готуються десятки видів заготівель, які не тільки дуже смачні, а ще й дуже корисні – капуста з морквою, капуста з буряком та часником, холодна солянка з капустою та грибами, капуста з яблуками, салат з капусти і перцю, квашена капуста з хріном, капуста з опеньками, квашена капуста з цибулею, та маса інших корисних страв.
25 жовтня. Зростаючий Місяць. В саду можна зайнятися очисткою та ремонтом стовбурів, під час яких попутно винищуються різні стадії шкідників. Видаляємо прикореневу поросль, хворі рослини. Можлива посадка дерев та кущів, якщо дозволяють погодні умови, підживлення рослин. Обрізка винограду ведеться навесні, але якщо він вже скинув листя, можна вирізати товсті, старі, непродуктивні частини, які багато років не приносять плоду. Навесні буде менша втрата соку.
Якщо земля на городі не надто волога, можна заготовлювати ґрунт для вирощування розсади. В квітниках та на клумбах садимо та пересаджуємо багаторічні квіти холодостійких сортів. Варто згадати про самшит, ялівці, туї, інші вічнозелені рослини на ділянці. Для успішного зимування їм потрібне підживлення фосфорними та калійними добривами. На підвіконні висіваємо насіння салату, петрушки. Переглядаємо свої фрукти в сховищі. Якщо декілька сортів яблук укладалися разом, то найменш лежкі можуть починати гнити, а від них гниття поширюється на інші сорти.
26 жовтня. Зростаючий Місяць.Продовжуємо ті ж роботи, які виконувалися в попередні дні. Садимо ягідні кущі, малину. Підживлюємо ці посадки. Після сильних дощів другої половини жовтня, підзимові поливи проводити не бажано. Обрізку дерев, кущів та винограду можна виконати, щоб зупинити їхнє зростання в поточному році, а крім того видаляємо сухі та пошкоджені гілки.
Город удобрюємо органікою. Квітникарі продовжують посадку та пересадку багаторічних квітів, таких як дельфініуми, примули, астильби, хризантеми, альпійські айстри, морозники. Для призупинення зростання кімнатних рослин, як і тих що зростають в природних умовах, проводимо їх детальну обрізку. Органічні відходи з кухні виносимо в компост.
27 жовтня. Зростаючий Місяць. В саду можна вирізати поросль, викорчувати непотрібні дерева щоб вивільнити місця для нових. Не рекомендуються — обрізання, пересадка. Город готуємо до зими. Продовжуємо прибирати ділянку. Згортаємо опале з дерев та кущів листя, зносимо його в компостну яму. Перекопуємо сидерати, що сіялися в серпні.
Продовжуємо наводити порядок в теплиці. Замінюємо ґрунтосуміш, щоб не залишати в землі грибків, які провокують захворювання. Нову суміш дезінфікуємо розчином марганцевокислого калію, іншими знезаражуючими препаратами. Непогано було б побілити конструкції теплиці вапном, а ще краще в суміші з мідним купоросом. На кухні ще можна варити варення з пізніх яблук та груш, а врожай айви якраз підоспів для приготування духмяного та пряного варення.