Календар робіт за Місяцем 15–21 квітня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
12.04.2023

15 квітня. Спадаючий Місяць. Один з найменш врожайних днів в квітні. В саду видаляємо зайві пагони, ведемо боротьбу з шкідниками та хворобами обприскуємо, обкурюємо, білимо стовбури дерев. Відповідну роботу проводимо і в ягідниках, зокрема з кущами малини та посадками полуниці. На городі теж не потрібно садити ні багаторічних, ні однорічних рослин. Краще висапати, прополоти бурʼяни, провести мульчування, підготувати місця під грядки і газони. В квітнику можна посіяти календулу, космею, портулак, іпомею. В теплиці роботи, пов'язані з життєдіяльністю рослин небажані. Більше підходить культивація землі, розпушування, прополка. Можна зрізати тепличні квіти, якщо ви їх вирощуєте. А кімнатні рослини потрібно полити і підживити.

 

16 квітня. Спадаючий Місяць. Неділя.  День — серед найурожайніших в квітні. Тому, хоч і вихідний день, проводимо певні роботи. Не забуваємо, що на дворі квітень — основний місяць посадок всіх рослин. На городі готуємо  грядки для посадки цибулі і часнику,

посіву капусти. Сприятливо сіяти щавель, листову гірчицю, салат, редьку. Готову до пересаджування розсаду виносимо в теплицю. Також вдалий день для посіву на розсаду помідорів, перцю, баклажанів. Проводимо пікіровку сіянців в теплиці і в кімнаті.

 

17 квітня. Спадаючий Місяць. Цей день також один з найурожайніших квітневих. В саду проводимо щеплення і перещеплення, посадку плодових дерев. В ягідниках садимо суницю, малину, ожину, ягідні кущі. Садимо чубуки винограду. На городі проводиться розпушування без поливу. Підживлюємо рослини; весною це потрібно як багаторічним, так і щойно посадженим. Бажано органічні добрива розбавляти землею, щоб не зашкодити корінню після зимового спокою. З плодових овочів сіємо моркву, редис, редьку. З листових і прянощів  — базилік, шпинат, кріп. Садимо цибулю і часник. В квітнику та на клумбі садимо і сіємо ампельні рослини і ті, які мають сланкі або повзучі стебла. Взагалі це хороший день для посадки всіх декоративних рослин, а надто цибулинних.

В теплиці пересаджувати рослини не бажано. Краще зробити прополку, удобрити. Пікіруємо розсаду, загартовуємо її, готуємо до посадки у відкритий ґрунт. Але робимо це поступово, день за днем збільшуючи інтервали перебування в холоднішому місці. Кімнатні рослини перевалюємо у більші ємності, підживлюємо їх та робимо обрізку.

 

18 квітня. Спадаючий Місяць. В саду продовжуєм боротьбу з шкідниками і хворобами, проводимо вибіркову санітарну обрізку дерев і кущів. На городі для посадки більшості рослин день не надто придатний. Можна прополювати, обробляти ґрунт. Посівний календар на квітень радить городнику відмовитися від активних посадок. Рослини будуть швидко рости, однак вряд чи будуть врожайними. А ось зелень з коротким вегетаційним періодом — салат, редис, гірчицю, щавель ✔рекомендовано сіяти саме цього дня. Вони встигнуть наростити зелену масу, їх можна буде одразу вживати. А ще доброю має вдатися морква. Пікірувати та пересаджувати розсаду тепер не варто, як і займатися вкоріненням. А також займатися обрізкою та формуванням кімнатних рослин. Цього дня корисно їх поливати.

 

19 квітня. Спадаючий Місяць. Ще один день з самих врожайних в квітні. Його можна повністю присвятити городу. Це час для посадок різних культур. Приділимо увагу ділянкам городу, де ще нічого не росте. Якщо вони ще не перекопані, час це зробити, а ділянки, де майже за два місяці весни розплодилися мокрець, осот, пирій —  обробити гербіцидами. Оглядаємо картоплю, яка витягнута з підвалу  на пророщування. Бульби без кілець, зів'ялі та пошкоджені підуть на сковорідку і в каструлю, а пророслі, дочекавшись свого часу — на город. Посіяні і посаджені в цей день рослини повинні дати гарний урожай, з чистими, соковитими, дорідними плодами. Також доцільним буде посів листових овочів, таких  як салат, шпинат, кріп. Корисно в цей день удобрювати квіти, стригти газони і кущі. На підвіконнях та балконі поливаємо кімнатні квіти.

 

20 квітня. Молодик о 07:13. Це сигналізує нам, що посівні та посадочні роботи в саду та на городі краще відкласти. В саду можна підготувати ямки під посадку саджанців дерев та кущів. Визначитися, саджанці яких культур бажано придбати й посадити. Підшукайте кращі місця для кожної рослини, враховуючи їхню світлолюбивість, сусідство з іншими, діаметр крони. При переході Місяця в іншу фазу, можна буде садити молоді рослини. Полив та обробку рослин засобами захисту також краще перенести. Готуємо грядки до посіву та висаджування розсади. Підготовлені в цей день для посіву грядки довго не покриються бур'янами. В квітнику займаємося настилом газонів підручними або придбаними засобами.

 

21 квітня. Зростаючий Місяць. В саду наводимо порядок. Збираємо та відтягуємо зрізане гілля на купи, щоб потім розсортувати його «по фракціях». Великі і товсті гілки підуть під пилку і на дрова, хмиз також не пропаде. Він буде пересічений, зібраний у в'язки і буде чудовим матеріалом для розпалювання зимою. Дерева та кущі, посаджені в цей день, спочатку будуть рости повільно, нарощуючи потужний корінь та стовбур, щоб надалі  гарно плодоносити. Тому у підготовлені ямки садимо всі плодові дерева. Так само садимо і ягідні кущі. Посаджені рослини будуть добре витримувати перепади температури і вологості, покажуть свою зимостійкість, порадують смачними плодами. Гарно будуть рости, посаджені цього дня, багаторічні квіти. Ще у квітнику засіваємо та покриваємо настилом газони. Прибираємо сміття та непотріб навколо будинку та за парканом на вулиці, ремонтуємо огорожу. 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram