Календар робіт за Місяцем 10–16 червня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
09.06.2023

10 червня. Сад обприскуємо від шкідників і хвороб, формуємо крони у плодоносних кущів. Прополюємо та видаляємо бур'яни. ✔ Сприятливий день для висадки винограду, малини, полуниці та ягідних кущів, якщо у них була закрита коренева система. Прикопуємо пагони винограду та смородини для вкорінення. На городі розрихлюємо землю. Час для збору ягід полуниці і суниці. Вкотре повертаємося до посівів та посадок.

Посіяні рослини виростуть врожайними, проте їх плоди не годяться для заготівель. Це стосується цибулі, моркви, селери, буряка, а також квасолі і гороху. Підживлення рослин помірне. Щодо поливу, орієнтуємося не лише на фази Місяця, а більше на показники температури повітря. Гарний день для посадки будь-яких квітів, прикопування їх пагонів для укорінення. Збираємо лікарські трави – лаванду, конвалії, плющ, полин, м'яту. На кухні готуємо варення з черешні, суниці, полуниці. Кулінарним шедевром будуть пелюстки чайної троянди, перетертої з цукром.

 


11 червня. Спадаючий Місяць. Неділя. Підводимо підсумки трудового тижня і займаємося неважкими роботами. Враховуючи посушливі дні, зволожуємо ґрунт та помірно підживлюємо рослини. Місця на гілках дерев, де весною проводилося щеплення, потрібно оглянути.

Засохлі живці, що не прижилися, видаляємо. Якщо розсада помідорів вже висока, підв’язуємо рослини до опор і видаляємо пасинки. Заготовляємо лікарські рослини. Кімнатні квіти, що були винесені на двір і знаходяться в тіні чи напівтіні, після тижневого їх там перебування, можна розмістити на постійних місцях до осені. Прибираємо в дворі, облаштовуємо благоустрій садиби.

 

12 червня. Спадаючий Місяць. ✔ Не рекомендуються посіви та посадки більшості культур, пересадка, укорінення, пасинкування, поливи та підживлення. В саду проводимо розпушування, полив, прополку, висапування бур'янів. Активні посадки або посіви краще перенести на сприятливіший день. Можна зайнятися ділянками, де немає насаджень. Їх перекопуємо, ретельно видаляємо корені пирію та інших «чіпких» бурʼянів, загромаджуємо, готуємо до нових посадок. Обробляємо гербіцидами ділянки де ще не ростуть культурні рослини. На клумбі проводимо мінеральне та органічне кореневе підживлення. Заготовляємо листя лікарських рослин.

 

13 червня. Спадаючий Місяць. ✔ Не рекомендується посіви та посадки більшості культур, обрізування та формування, пікірування, пересадка, укорінення, пасинкування. Землю в саду розпушуємо, ведемо боротьбу з хворобами та шкідниками. На городі можна перекопувати, розпушувати суху землю, проріджувати сходи.

Не потрібно проводити підживлення, тепер дана процедура зайва. Обриваємо черешню, ранні сорти вишні, збираємо ягоди полуниці та суниці. Викопуємо картоплю ранніх сортів для споживання одразу. Із зібраного врожаю вже можна робити деякі заготівлі: заморожувати ягоди, видавлювати сік або робити наливку. Зрізаємо квіти, складаємо пишні та прекрасні букети. «Українська ікебана» цілком може посперечатися з японською. Викошуємо траву на сіно. Розпочинаємо заготівлю дров на зиму.

 

14 червня. Спадаючий Місяць. Цей день започатковує сприятливі посадкові дні. Насамперед це стосується багаторічників, які будуть повноцінно розвивати корінь і крону, радуватимуть гарним врожаєм. Влітку ці рослини будуть стійко переносити високі температури, а взимку морози. Зрозуміло, що літньої пори висаджуємо рослини лише із закритою кореневою системою. Для посадки вибираємо такі місця, щоб дорослі дерева не затіняли молоді. Щоб не було сильних протягів.

Ще годиться посадка декоративних кущів. На городі ✔сприятливий день для висадки розсади більшості культур: помідорів, солодкого і гіркого перцю, огірків, баклажанів. А також розсади середньостиглої та пізньої капусти, кущової та спаржевої квасолі. Займаємося розпушуванням, підгортанням, прополкою. Вносимо добрива.

Про квітник. Чудова дика квітка волошка, яку колись вважали злісним бурʼяном на полях злакових культур, зараз прикрашає обійстя будинків. Якщо досі її не маєте, то обов'язково посадіть – вона стане окрасою вашої клумби.

 

15 червня. Спадаючий Місяць. В саду продовжуємо розпочаті напередодні заходи, висаджуємо саджанці скоростиглих, та посухостійких дерев і кущів. Обриваємо ягоди черешні і вже достиглої вишні.

✔ Не рекомендуються роботи пов'язані з травмуванням коренів. На городі доглядаємо за рослинами, що вже ростуть на ділянці. Продовжуємо висаджувати спаржеву квасолю, розсаду помідорів, огірків, баклажанів, капусти. На вільних ділянках сіємо крес-салат, шпинат, мангольд, листову петрушку для отримання вітамінної зелені в осінній період.

На клумбі викопуємо цибулинні квіти, висушуємо їх та ставимо на зберігання. Проте щороку їх викопувати не варто. Хоч потрібно памʼятати, що тюльпани випускають столони, які глибоко проникають в ґрунт. Викошуємо газонну траву. В будинку зібраний врожай можна консервувати, сушити, виконувати інші переробки.

 

16 червня. Спадаючий Місяць. В саду займаємося боротьбою зі шкідниками та хворобами. Час карбування виноградної лози. Підходящий день для підстригання зеленої огорожі, упорядкування ділянки. Видаляємо полуничні вуса, як вегетативні органи що забирають поживні речовини від плодів. Поливати рослини не потрібно. Краще розпушити землю, підгорнути сходи і висапати бур'яни.

На городі – прополка, проріджування, пасинкування помідорів, формування батогів огірків. Боротьба зі шкідниками та хворобами. В квітнику можна зайнятися, розділом і пересадкою багаторічних квітів, розмноженням відводками, пересадкою квітів. В будинку добре цього дня консервувати, заготовлювати соки і наливки, сушити лікарські трави.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram