13 травня. Спадаючий Місяць. У винограднику та ягідниках ✔сприятливий день для вкорінення саджанців та живцювання. Прикопуємо відводки винограду, аґрусу, всіх видів смородини. На городі посадкові травневі дні продовжуються. Далі садимо картоплю, сіємо бобові, огірки, кабачки. Висаджуємо на грядки розсаду теплолюбивих перцю, баклажанів, помідорів. День підходить для посіву та посадки динь, кавунів, цукіні, гарбузів.
Проводимо розпушування, підгортання, проріджування сходів, обприскування рослин від шкідників. Полив та підживлення мають бути помірними. В квітнику та на клумбах сіємо матіолу, цинію, айстру, інші однорічники.
Подібно плодовим ягідним культурам, проводимо вкорінення відводків клематисів та декоративних кущів. Викошуємо газонну траву. В кімнаті продовжуємо пікірування розсади, адже у нас її багато, ще не вся висаджена на город. Обрізкою кімнатних рослин тепер займатися не потрібно.
14 травня. Спадаючий Місяць. Неділя. Але в травні ми часто ігноруємо відпочинок, зараз головне вчасно все посадити та посіяти. Цей ✔день загалом сприятливий для посівів та посадок овочевих культур, тому без особливої напруги продовжуємо займатися тими ж роботами, що й попереднього дня. Добрим буде полив рослин, однак не потрібно перезволожувати їх. Це ж стосується і підживлення — воно повинно бути помірним. На клумбі можливий посів квіткових культур, висадка бульб жоржин і канн.
15 травня. Спадаючий Місяць. В саду, за місячним календарем садівника на травень, більшість посадок варто відкласти. Такі рослини будуть слабкі, погано зав’язуватимуть плоди. А під вже ростучі рослини рекомендовано внесення органіки. Внесення мінеральних добрив та обробку рослин хімпрепаратами краще провести в інший час.
Прикопуємо відводки винограду. Цю ж процедуру проводимо з ягідними культурами – агрусом і смородиною. На городі займаємося прополкою та проріджуванням рослин. Садимо пізні сорти картоплі та всі коренеплоди. Добре садити помідори, огірки, патисони, кабачки, сіяти бобові. Висаджуємо з касет розсаду капусти. Сіємо всю зелень – салат, кріп, петрушку, фенхель, кінзу, шпинат, тмин, гірчицю, мангольд. Обрізка квітів цього дня небажана. Краще скосити газон. Проводимо полив кімнатних квітів.
16 травня. Спадаючий Місяць. Для садових робіт день вважається ✔не надто вдалим. Можна зайнятися перекопуванням і розпушуванням ґрунту, видаленням приземної порослі. На городі варто приділити більше часу рослинам, посадженим та посіяним раніше. Загущені сходи потрібно прорідити, розпушити під ними ґрунт. Удобрення та полив потрібно перенести на більш підходящий день. Ділянки, де культурні рослини ще не посаджені потрібно перекопати та розрівняти.
На вільних площах сіємо сидерати, для удобрення землі під осінні посадки. В квітнику слід підживлювати квіти, поливати рослини, зайнятися підстриганням газону і кущів. В теплиці збираємо плоди, які вже дозріли – редис та огірки. Споживаємо та переробляємо їх.
Замочуємо насіння, яке будемо висівати в подальшому. Поливаємо кімнатні рослини, можна замінити землю в горщиках. Пора виносити на вільний простір чимало кімнатних рослин. Навколо будинку, на вулиці вже час косити траву на сіно. Починаємо заготівлю дров на зиму.
17 травня. Спадаючий Місяць. На городі перекопуємо, розпушуємо сухий ґрунт щоб не допустити утворення ґрунтової кірки. Ведемо прополку і боротьбу з шкідниками та хворобами. Приділяємо увагу огіркам, посіяним безпосередньо на грядку. Їх посіви потрібно захистити від кореневої гнилі. Можна сіяти гарбузи, кабачки, патисони, а також висаджувати на насіння коренеплоди - моркву, буряк, пастернак. Проводимо мінеральне і органічне підживлення.
✔Сприятливий день для посіву і висаджування цибулі-порей, солодкого та гострого перцю, листового салату, шпинату, інших листових овочів. В квітнику приділяємо увагу декоративним квітковим культурам, підстригаємо кущі, поливаємо квіти, підстригаємо газонну траву для оновлення її росту. Поливаємо кімнатні рослини та розпушуємо землю навколо них.
18 травня. Спадаючий Місяць. Попереду день Молодика. ✔ Несприятливий час для посіву, посадки та пересадки будь-яких рослин. В травні вносимо останні коригування у план розміщення рослин, з урахуванням особливостей конкретної ділянки. Проводимо прополку, підгортання на городі. Вносимо органічні добрива: перегній, компост.
Можливий догляд за декоративними кущами – вирізування непотрібних пагонів, формування крон. Звернемо особливу увагу на самшит. Ця мила рослина, яка десятиліттями тішила нас своїм чудовим виглядом і вважалася дуже стійкою до різної напасті, тепер почала масово хворіти і гинути. До нас з Китаю дістався новий для нашої місцевості шкідник – самшитова вогнівка. Це метелик середніх розмірів, його гусениці зеленого кольору.
Харчується шкідник листям самшиту і поступово поширюється, загрожуючи самшитовим насадженням. В наших умовах вогнівка не має природних ворогів. Боротися з нею потрібно, проводячи обробки самшиту системними та контактними препаратами.
19 травня. Молодик о 18:53. Місячний посівний календар садівника та городника на травень ✔ не рекомендує працювати з рослинами в період молодика. Новий Місяць – час відпочинку і городника і рослин. Не потрібно зачіпати рослини, це може їм тільки нашкодити. Якщо ж «тягне» в сад чи на город, то можна перекопати ті ділянки, де поки що нічого не росте, підготувати їх під наступні посадки. Можна зрізати квіти для чудових букетів та квіткових композицій. Вони довго не будуть в’янути.