11 лютого. Спадаючий Місяць. В саду продовжуємо передвесняні роботи — нагортаємо сніг під стовбури дерев, що накопичує вологу і захищає кореневу систему, ведемо обрізку дерев та кущів, бо в період спокою рослин ця операція для них найменш вразлива, обовʼязково видаляємо сухі, зламані, старі гілки і зайву поросль. Зрізи мають бути акуратними, без заривів кори.
Заготовляємо живці для весняного щеплення. Закладаємо їх на стратифікацію під сніг. Можна провести експеримент — контрольну частину живців стратифікувати в холодильнику.
Ще одна з робіт в лютневому саду — боротьба з гризунами, котрі в цей голодний для них час, найбільш активно шукають харч.
✔ В теплиці сприятливий день для посіву зелені, редису, редьки, дайкону, петрушки, селери, висівання мікрозелені, вигінки на ранню зелень, посадки цибулинних квітів, пікірування сіянців, розпушування ґрунту, боротьби з хворобами та шкідниками. Підживлюємо кімнатні квіти. В підвалі чи сховищі також розкладаємо приманки для гризунів.
12 лютого. Спадаючий Місяць. Неділя. Значними роботами цього дня мало хто буде займатися, але коли є теплиця, то її «населення» потребує щоденного огляду. Полив розсади і вигіночних культур рекомендований не тільки цього дня, але й в усі дні наступного за ним тижня. В будинку можна обрізати кімнатні рослини з метою формування деревця. Можлива підготовка ґрунту для пересаджування кімнатних рослин і висівання розсади, замочування насіння, обробка рослин проти хвороб.
13 лютого. Остання чверть о 18:01. Продовжуємо обрізку саду, ягідників, захист саду від гризунів, зокрема розкладанням отруєних приманок. Робити це потрібно розумно, враховуючи часте відвідування нашої ділянки своїми та не своїми песиками і котиками.
В теплиці замочуємо насіннєвий матеріал, сіємо помідори, перець, баклажани, редис, редьку. Виконуємо роботи біля кореневої системи. Загущені сходи треба прорідити, розпушити землю. ✔ А цибулинні та бульбоцибулинні квіти садити цього дня не варто.
В кімнатах займаємося пересадкою рослин, їх обрізкою. ✔ Варто обробити кімнатні рослини проти сірої гнилі, інших вірусних і грибкових захворювань закритих приміщень. Кухонні відходи складуємо в компостній ямі.
14 лютого. Спадаючий Місяць. При сприятливій для себе погоді продовжуємо обрізку плодових дерев, видаляємо прикореневу поросль, заготовляємо живці для весняного щеплення, захищаємо сад від гризунів.
Місячний календар вказує, що 14 лютого, серед інших днів цього тижня, є найродючішим днем. Тому в теплиці можна виконувати всі види робіт з рослинами. Ведемо посів тих, що сіяли раніше - редис, редьку, дайкон, всі види капусти, петрушку, селеру. Можна, і навіть потрібно, висівати насіння квітів на розсаду. А розсаду, яка вже зійшла, маємо звільнити від покривної плівки і встановити в приміщенні з оптимальною для неї температурою. І в будинку проводимо більшість робіт з рослинами — обрізку, роботи біля кореневої системи.
В сховищі потрібно оглянути та перебрати плоди. Зіпсовані, з метою профілактики інших, тут же видаляємо, Аналогічно потрібно перебрати консервацію та інші заготівлі в скляній, металевій чи пластиковій тарі.
15 лютого. Спадаючий Місяць. В саду продовжуємо захист від гризунів, розкладаємо отруєні принади, заліковуємо пошкоджену кору дерев. Можна побілити стовбури з метою попередження сонячних опіків.
✔Обрізку проводити не слід, за винятком вирізання сухих і пошкоджених гілок. На городі продовжуємо снігозатримання, враховуючи малосніжність зим останніх років, що недобре для підзимових культур, ягідних кущів. Для затримання снігу використовуємо різні підручні засоби, розставляючи їх на тих ділянках городу, де це потрібно. Те ж робимо в квітнику чи на клумбі.
✔В теплиці рекомендується розпушування ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, проріджування сходів. Можна посіяти шпинат, кріп, редис, редьку, моркву та буряк, посадити цибулю та часник. В будинку обприскуємо кімнатні рослини.
16 лютого. Спадаючий Місяць. В теплиці, як і в попередні дні, сіємо редис, редьку, дайкон, петрушку, селеру. Проводимо вигінку на ранню зелень. Рослини, посіяні цього дня, виростуть витривалими, менше будуть вражаються захворюваннями та запрограмовані на непоганий врожай. В будинку проводимо полив кімнатних рослин, розсади і вигіночних культур.
Готуємо ґрунт, формуємо субстрат для пересаджування кімнатних квітів, висівання розсади. Замочуємо насіння солодкого і гострого перцю, баклажанів, капусти. Цей захід значно пришвидшує сходження насіння. Перед замочуванням варто протруїти насіння в розчині марганцевокислого калію для попередження грибкових захворювань та знищення мікрояєць дрібних комах.
Саме ж пророщування проводимо на зволоженій серветці, туалетному папері чи клаптику тканини. Завдяки цій процедурі зʼявляться дружні сходи і рослини будуть стійкими до несприятливих умов.
17 лютого. Спадаючий Місяць. В саду проводимо захист саду від гризунів, лікуємо ушкодження. Продовжуємо заготівлю живців для щеплення. Нарізаємо однорічні пагони з південного боку, довжиною приблизно 30 см і товщиною 5-7 мм. Заготовляємо живці з запасом, враховуючи відпад їх частини.
Висаджуємо цибулю та часник, сіємо моркву та буряк. Сіємо на розсаду однорічні квіти, проріджуємо сходи. Не працюємо з кореневою системою, щоб не зашкодити рослинам. Цього дня варто посіяти однорічні та багаторічні квіти. Варто потурбуватися про додаткове освітлення, щоб молодь не витягувалася.
На підвіконнях обприскуємо вазони, готуємо ґрунт для пересаджування квітів і висівання розсади. Продовжуємо замочувати та сіяти насіння різних культур. Старе насіння потрібно перевірити на схожість у сольовому розчині. Годиться лише те, яке лягло на дно склянки.