Календар робіт за Місяцем 11–17 листопада 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
08.11.2023

11 листопада. Спадаючий Місяць. В цілому сприятливий день для робіт з рослинами, хоч в другій декаді листопада більшість дерев та кущів вже припинили вегетацію. Проте такі заходи як видалення порослі, захист дерев від гризунів цілком підходящі. У південних регіонах можлива посадка дерев та кущів. Не рекомендується обприскування хімічними препаратами. Якщо залишилися неприкопані саджанці, їх треба прикопати. Бажано з південного боку будинку, сараю.

Можна підготувати посадкові ямки для весняних посадок. У місцях де випадало мало опадів, проводиться вологозарядний полив з метою зволожити ґрунт на ту глибину, у якій знаходиться коріння рослин. Проводимо підзимове живцювання легковкорінюваних рослин у відкритий ґрунт. На клумбі сіємо однорічні квіти для природної стратифікації. На кухні займаємося заморожуванням фруктів.

 

12 листопада. Спадаючий Місяць. Неділя. Хоч і вихідний день, але місячний календар вказує що час підходить для виконання всіх робіт в саду, на квітковій ділянці, які можуть виконуватися у листопаді. На городі, в основному, всі роботи закінчені.

Враховуючи сприятливі умови, приділимо увагу рослинам в будинку. Можна посіяти зелень, що буде зростати на підвіконні. А ще доглянемо квіти. Кімнатні рослини уражуються хворобами та шкідниками протягом усього року. Наприклад, борошнистою росою. Коли на рослинах з'явилася ця хвороба, на них видно білий або сірий павутинний наліт, плями на листі, стеблах та бутонах. Вражені квіти слід не зволікаючи оприснути чи обпилити сірчаними препаратами, видалити і знищити рослинні рештки.

 

13 листопада. Молодик о 11:28. Цей день несприятливий для робіт з рослинами, про що нагадує молодий Місяць. Вони стають чутливими, легко ушкоджуються. Не потрібно нічого садити та сіяти ні в теплиці, ні в кімнатах. Так, як завдань на день не багато, а ще як погода дощова або холодна, краще заглянути до своїх запасів зібраного насіння. Коли воно знаходиться в дещо хаотичному стані, варто все перебрати, очистити від рослинних решток, розподілити по культурах і сортах, засипати в паперові та полотняні мішечки, підписати і влаштувати в сухе та прохолодне місце.

Те насіння що залишилося з давно минулих років, як правило, втрачає термін схожості і його потрібно викинути. Після цієї ревізії зразу виясниться що внести в список культур і сортів які потрібно придбати, оновити свої запаси. На кухні готуємо смачну страву із заготовлених та заморожених ягід та фруктів.

 


14 листопада. Зростаючий Місяць. В саду, якщо погодні умови сприяють, можна перекопати пристовбурові круги дерев та кущів. При виконанні цієї роботи вносимо фосфорні та калійні добрива для вдалої зимівлі і вчасної весняної вегетації рослин.

А дешевше і простіше внести органічні добрива - компост, перегній. Цього дня не потрібно займатися обрізкою винограду, дерев та кущів. А вкрити землею теплолюбні сорти винограду, якщо це ще не зроблено – потрібно.

Цілком можливий підзимовий посів моркви. Посіяні рядки засипаємо ґрунтом і прикриваємо зверху опалим листям. Якщо ще залишилися нескопані ділянки городу, квітника то їх варто перекопати якомога глибше, щоб викинути на поверхню шкідників і вони перемерзли взимку. Варто поглянути як зберігаються в сховку цибулини гладіолусів, лілій, бульби жоржин. Зіпсовані, підгнилі та підсохлі викидаємо. Кімнатні рослини цього дня обрізати не слід.

 

15 листопада. Зростаючий Місяць. День не надто сприятливий для робіт з рослинами. В саду продовжуємо загромаджувати опале листя, закладаємо його в компост, наводимо порядок. Якщо на дворі негода, то час попрацювати в теплиці. Можна зайнятись посівом моркви, петрушки. Продовжуємо заготівлю ґрунту для майбутньої розсади. При наявності ще сухої землі в саду або на городі, пересіваємо її через сітку, засипаємо в мішки і ставимо на зберігання. Не забуваємо провести дезінфекцію. Коли частина старої тари вже вийшла з ладу, можна купити горщики для рослин, касети для вирощування розсади.

Оглядаємо сховище. Разом з оглядом овочів та фруктів, дивимося чи не зʼявилися гризуни. Якщо помічаємо сліди присутності непроханих гостей, потрібно вжити всіх засобів для того щоб їх позбутися. Цим збережемо врожай і відгородимо себе від небезпечних інфекцій.

 

16 листопада. Зростаючий Місяць. Цей день, як і попередні, не є сприятливим для більшості агрозаходів. В саду можна вирізати сухі та хворі гілки. Зайнятися захистом саду від гризунів. Якщо від мишей та щурів існують отруєні приманки, то захист кори дерев від зайців ми мусимо виконати іншим способом. Тобто обгорнути стовбури якимось покривним матеріалом – рубероїдом чи мішковиною. Є ще одне захисне покриття, якого тепер наддостатньо. Це пластикові пляшки.

За відсутністю інших робіт, можна виділити час для інвентаризації та ремонту інвентаря, який за весняні, літні та осінні місяці зносився, щось зламалося, інше потребує ремонту, а щось пора утилізувати. Займемося чисткою та ремонтом секаторів, пилок, лопат, сап, граблів, їх змазкою та складанням на зберігання у встановленому місці. Одночасно виявляємо які нові інструменти та знаряддя потрібно придбати.

 

17 листопада. Зростаючий Місяць. Після низки несприятливих днів для роботи з рослинами цей, середньої родючості, знову дозволяє різні агрозаходи, які можливі в другій половині листопада. В саду можна провести ґрунтовну санітарну обрізку. Дерева вже повністю позбулися листя і така обрізка дуже підходить для них в цьому стані.

Обрізаємо сухі, пошкоджені гілки, ті що утворюють гострий кут. Ця процедура насамперед підходить для слив, груш та яблунь. Листя з під дерев виносимо на компост. Санітарну обрізку варто провести і винограду. А після обрізки лозу обробляємо препаратами для повного знищення зимуючих стадій збудників грибкових хвороб та шкідників.

В теплиці можливий посів шпинату, посадка на вигонку петрушки. На підвіконнях сіємо зелень для вирощування в кімнатних умовах. Будемо мати натуральні продукти, без застосування «хімії». Їм потрібно забезпечити правильні умови зростання – світло (вірніше досвічування), потрібну температуру, поживний субстрат, оптимальний полив.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram