10 грудня. Спадаючий Місяць. В саду заготовляємо живці для щеплення, займаємося санітарною обрізкою дерев та кущів. Санітарну обрізку краще робити в першій декаді грудня і продовжувати, доки не настануть морози — 10 градусів і нижче. Викорчовуємо засохлі, загущені або непродуктивні дерева і кущі. На городі проводимо снігозатримання.
Основний час приділяємо теплиці. День загалом сприятливий для посівів і посадок всіх рослин. Садимо в тепличні грядки різні види цибулі. Рекомендується посадити розсаду перцю та помідорів. Можна поливати і рихлити землю в прикореневій зоні. ✔ Не рекомендується обробляти рослини отрутохімікатами. Проводимо мінеральне та органічне підживлення, розпушування ґрунту, пересадку рослин. На кухні сприятливий день для закваски капусти та консервації.
11 грудня. Спадаючий Місяць. Неділя. Виконуємо невеликі за обсягом та енергозатратністю роботи. Готуємо насіння для подальших посівів в теплиці: замочуємо їх і пророщуємо. Рекомендуються помірний полив і підживлення рослин органікою. Можна посіяти зелень (петрушка, кріп, цибуля на перо). На підвіконнях, утепленому балконі сприятливий час для підживлення та обрізання красивоквітучих кімнатних рослин, а також їх пересадки. А на кухні добре проводити заморозку.
12 грудня. Спадаючий Місяць. Проводимо снігозатримання в саду, на городі і на клумбі. Продовжуємо заготівлю живців. Заготівлю для весняного щеплення варто закінчити до настання сильних морозів. Гілки для живців краще зрізати з південного боку, завдовжки 30-40 см. В теплиці продовжуємо пророщувати насіння. Проводимо пікірування і проріджування сходів. Добре будуть рости посіяні в цей день цибуля (порей, ріпка, батун і шніт) і коренеплідні культури — морква, редис, бруква. Розпушуємо ґрунт, ведемо боротьбу з шкідниками і гризунами. В будинку організовуємо полив і зрошення кімнатних і балконних рослин, позбавляємося від пилу. Сприятливий час для засолювання капусти.
13 грудня. Спадаючий Місяць. В саду продовжуємо заготівлю живців для весняного щеплення плодових дерев. Утеплюємо снігом штамби молодих дерев і цьогорічних саджанців. Снігозатримання проводимо і на городі. В теплиці сьогодні можна сіяти рослини на зелень і замочувати насіння на наступне пророщування. Не забуваймо зробити профілактичний огляд рослин на предмет наявності хвороб і грибка.
Обробляємо тепличні рослини від шкідників і хвороб. Вносимо в ґрунт органічні добрива. Пікіруємо і проріджуємо тендітну розсаду, посіяну нами в жовтні-листопаді. А врожай посіяної тоді ж редиски, салату, щавлю та іншої зелені вже можна збирати. На кухні гарний час для заморожування фруктів.
14 грудня. Спадаючий Місяць. Продовжуємо обрізку дерев і утеплення стовбурів снігом в своєму саду. На городі також утепляємо снігом посадки суниці, полуниці, часнику, петрушки. Не забуваємо про накриття «сніговою ковдрою» клумб та квітників. В теплиці продовжуємо обробку від хвороб та шкідників. Можна провести посадку зелені на вигінку, підживлення і пересадки, рясний полив рослин. Посадку різноманітних багаторічних квітів. Не рекомендується замочувати насіння. ✔ Сприятливий день для робіт з рослинами в квартирі — поливайте, підживлюйте, оприскуйте. Як і попереднього дня, на кухні підходящий час для заморожування фруктів.
15 грудня. Спадаючий Місяць. В сад і на город не йдемо. Цей день можна повністю присвятити тепличним і кімнатним роботам. Замочуємо насіння в стимуляторах росту або кладемо набухати, загорнувши у вологу тканину. Вносимо в ґрунт мінеральні добрива. Садимо зелень (петрушку, кріп, цибулю на перо) на вигінку, проводимо підживлення вигоночних культур та їх пересадки, полив рослин.
Продовжимо боротьбу з шкідниками, хворобами, грибком та цвіллю. Використовуємо для цього палену сірку, зберігаючи при цьому всі правила безпеки. В будинку, на підвіконнях, на утепленому балконі пересаджуємо кімнатні рослини, підживлюємо їх. На кухні продовжуємо заготовлювати продукцію: консервуємо, солимо, квасимо. Гарний час для консервування коренеплодів. І для заморозки фруктів-овочів сьогоднішній день сприятливий.
16 грудня. Остання чверть о 10:56. В саду, якщо погода безморозна, можна провести обрізку дерев і кущів, провести заготовлю живців для наступних весняних щеплень. Утеплюємо стовбури дерев та кущі снігом. В теплиці вдалий час для посадки багаторічників, і як напередодні, посадки зелені на вигінку, підживлень і пересадок, рясного поливу рослин. Можливе внесення сухих добрив. Також час для посадок і пересадок багаторічних квітів.
А ось насіння замочувати ✔ не рекомендується. Проводимо перші проби з вигінкою цибулинних квітів — гіацинтів, тюльпанів, нарцисів. Хто розводить біля дому підсніжники, або білоцвітники, і завчасно висадив їх цибулинки в ємкості — без сумніву заносьте їх в кімнату, і перед Новим роком вони вас потішать своїм перлиновими квіточками. В будинку, на підвіконнях також можна пересаджувати квіти. ✔ Сприятливий час для пересадки рослин з ослабленою кореневою системою, для посадки багаторічників.