Вигідна справа: як вирощувати ялинки

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
17.04.2020

Виростіть самостійно і з вигодою прекрасні різдвяні ялинки у себе на ділянці. Чи як додатковий дохід, чи як активне хобі, традиція вирощування різдвяних ялинок несе в собі задоволення і практичний зміст, а ще є добрим використанням тимчасово закинених земель. Фермер Патрик Вайт зібрав і доповнив у цій книжці технології, що початково розробив автор і спеціаліст з декоративного рослинництва Люїс Гіл. Цей посібник стане в нагоді теперішньому виробникові різдвяних дерев на кожному кроці — починаючи від вибору ділянки, порад щодо висаджування і закінчуючи стратегіями продажів.

Крім додаткових грошей, такий проект ще й несе в собі екологічну корисність. Як пишуть автори “...кожен гектар ялинок забезпечує денну потребу кисню 40-ка людей. Також ялинки захищають грунт від ерозії і служать домівкою для багатьох диких видів живих істот”.

ЯК РОЗПОЧАТИ

На папері вирощування різдвяних ялинок виглядає непоганим сільськогосподарським бізнесом: легким і прибутковим. Що може піти не так з 2 500 деревами на гектарі? Сіянці можна купити по долару за штуку, а через 6–10 років дерева можна продавати по 20–40 доларів за штуку. Це непогана маржа для справи, якою займаються у вільний час!

ФІНАНСИ
Суть у тому, що як і в будьякому бізнесі, у справі вирощування різдвяних ялинок завжди є ринкова невизначеність. Ніхто не зможе ґарантувати, якою буде ситуація через 10 років, коли молоді цьогорічні сіянці доростуть до свого ринкового стану. Коли проаналізувати всі за і проти для будьякої сільськогосподарської культури, завжди буде ризик Примх природи не уникнути в цьому бізнесі, тому завжди буде ризик, до якого ще й додаються непередбачувані вередування покупців. Це не означає, що вирощування ялинок не дає прибутків. Це лиш означає, що бізнес не настільки простий, як може видатися ззовні.

Потрібні невеликі інвестиції
Щоб розпочати невеликий або середній проект з вирощування різдвяних ялинок, потрібно на диво невеликих капіталовкладень, якщо порівняти з тим, що потрібно в інших видах  сільськогосподарської справи. Саджанці відносно дешеві, і потрібно зовсім небагато знаряддя, щоб підтримувати невеликі плантації. Багато витрат можна розтягнути на той час, поки дерева ростуть. Але також візьміть до уваги, що перший прибуток теж буде не зразу. Проте час очікування першого прибутку не набагато довший, ніж очікування першого великого врожаю яблук, волоських горіхів, лохини та інших подібних культур. І він значно коротший, ніж коли вирощуєш дерева на будівельну деревину, дрова або для отримання кленового сиропу.

Щорічний збір врожаю чи одноразова золота злива
Найтиповіша помилка серед новачків у бізнесі вирощування дерев – це засадити все своє поле одразу. Поступовість насаджень має свої фінансові і логістичні причини. Дерева, що одночасно ростуть, потрібно також щороку обрізувати та застосовувати до них інші види догляду. Через це накопичуватимуться великі обсяги роботи.Ще важливішою виявиться проблема збуту, коли прийде час зрізати всі дерева одночасно. Буде важко знайти ринок для великої кількості ялинок, особливо якщо не маєш попереднього досвіду продажу. Може статися ще й так, що саме на той рік припаде перевиробництво дерев, тоді їх буде важко продати взагалі за будьяку ціну. При добрій ціні все одно виникне серйозна проблема, а саме робочої сили. Адже треба буде зрубати
багато дерев у стислі терміни. А ще того року вам доведеться сплатити великий податок на прибуток. Далі, у наступні роки, може навіть за 10 років, ви не матимете що продавати, аж поки не підростуть нові насадження. Висаджування дерев порціями щороку дає стабільність прибутку і робочих навантажень під час садіння, обрізування, обстригання, рубання і продажу. Поступове висаджування дає найкращі можливості познайомитися з оптовими покупцями, яким потрібне стабільне постачання з року в рік. Також ви зможете привабити і втримати тих клієнтів, які щороку люблять приїжджати в розсадник і самі собі вибирати й рубати ялинку на Різдво.

РЕАЛІЇ РИНКУ
Багато нових підприємців бачить у цьому бізнесі лише потенціал прибутку: сіянець вартістю в 1 долар якимось чудом перетворюється на дерево за 40 доларів. Таке майже казкове перетворення може статися за умови, що на всьому шляху ви не зробите жодної помилки. До того ж погодні умови, ринок і ціни мають зіграти вам на руку. Ще не має бути ніяких шкідників або хвороб, які б знищили всі ваші інвестиції до того, як ви отримали нагоду виставити свій продукт на продаж. А буває й так, що ви зі своїм здоровим і екологічним товаром виявляєте, що в ринок широко вклинилися штучні ялинки.

Ці дані дерев на гектар не беруть до уваги проїздів, що мають бути на полі. Якщо ваше виробництво не зовсім маленьке, при якому все робиться вручну, треба залишати багато проїздів на плантації. Тоді не доведеться вручну волочити дерева на великі відстані під час сезону вирубування або далеко нести добрива, коли доглядаєш за деревами. Ідеально на великих плантаціях має бути проїзд кожних 15-20 рядів. Для цього потрібно залишати 2-3 незасадажені ряди, якщо техніка не надто велика.

Купити книгу Все про вирощування різдвяних ялинок.  Як вибрати правильні види і отримати найкращі дерева на свята. Патрік Вайт, Люїс Гіл

Уляна Джаман – перекладачка книг з англійської на українську мову. Деякий час вона проживала у США і там знайшла кількох авторів книг, в яких наведені практичні поради щодо вирощування плодових, ягідних, декоративних рослин. Пані Уляна домовилася з авторами, що зробить переклад цих книг, і незабаром вони були видані в українських видавництвах. Тепер СонцеСад має змогу запропонувати своїм читачам ці чудові порадники. Книги допоможуть вам у вирощуванні рослин на власній присадибній ділянці чи навіть налагодженні бізнесу з продажу продукції чи саджанців. Використайте американський досвід в українських умовах для сімейного бізнесу.

Купити книгу Все про виноград і вино. Вичерпний посібник для виноградарів і виноробів. Джеф Кокс

Купити книгу Все про ліщину. Нова агрокультура майбутнього. Філіп Руттер, Сюзан Вігреф, Брендон Руттер-Дейвотер

Товар можна придбати тут

Читати ще:

Лаванда – повелителька спокою
Як догодити мигдалю?

Корисна новинка: Амарант

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram