Календар робіт за Місяцем 15-21 липня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
13.07.2023

15 липня. Спадаючий Місяць. Виконуємо переважно ті ж роботи, що й в попередні дні. В саду знищуємо бур'яни. Можлива обробка інсектицидами та фунгіцидами, бо жарка та дощова погода – ідеальні умови для розвитку грибкових хвороб та розмноження шкідників. У винограднику – карбування лози, оскільки в липні завжди проходить її найбільший приріст. 

Далі вкорінюємо вуса полуниці та суниці, якщо виникла потреба в їх розмноженні. І на городі потрібно проводити обробки інсектицидами та фунгіцидами, так як в період росту плодів помідорів, рослини вражає колорадський жук та фітофтора. Продовжуємо збір врожаю овочів, який вже дозрів – ранньої картоплі, часнику.

В квітнику займаємося поділом багаторічних квітів, розмноженням відводками. Час для пересадки кімнатних квітів і засівання газонів. Заготовляємо коріння лікарських рослин, таких як валеріана, дев'ятисил, лопух, кульбаба. Зібраний врожай ягід і плодів консервуємо та заморожуємо.

 

16 липня. Спадаючий Місяць. Неділя.  День відпочинку. Проте існують справи що не терплять зволікання. Насамперед це стосується урожаю вже стиглих плодів на деревах, ягідних кущах, який потребує збору. На городі, при відсутності природних опадів, потрібно провести полив рослин зранку або ввечері. Якщо ж пройшли дощі, ґрунт варто розпушити У квітнику зрізаємо квіти, доглядаємо за кімнатними рослинами, які тепер набирають сил в природному середовищі. Коли виявиться, що урожай смородини вже перевищив всі норми заготівель, можна закласти на бродіння смородинове вино, одне з найсмачніших, які можна приготувати вдома.

 

17 липня. Молодик о 21:32. У несприятливий день Молодика всі рослини стають вразливими, тому посівний календар рекомендує більшість агрозаходів перенести на інший час. В саду, винограднику та ягідних насадженнях можна рихлити землю і очищати площі від бур'янів. Пора встановити підпірки для гілок персика, яблуні, особливо крихкої груші, на яких висить багато плодів.

Опори слід встановити також на городі для високорослих помідорів типу Де–Барао, якщо цього ще не зроблено. Грядки, на яких зібрано врожай редису чи овочевої зелені можна розрівняти та очистити від залишків рослин, тобто підготувати до посіву нових культурних рослин, або ж сидератів.

Можна просто відпочити від робіт на присадибній ділянці. Або переключитися від садо-городніх турбот і день приурочити справам в будинку, переробці та консервуванню зібраного врожаю. Чи зайнятися лагодженням садових та городніх знарядь, покупкою нових.

 

18 липня. Зростаючий Місяць. В саду збираємо врожай вишні, в ягідниках – смородини, аґрусу, чорноплідної малини та ожини. В деяких регіонах починають дозрівати абрикоси та персики. Вибірково їх обриваємо. День не для нових городніх посадок. Набагато краще він підходить для збору врожаю. Тому займаємося вибіркою ранніх сортів картоплі, якщо гудиння пожовкло, перебираємо врожай, споживаємо або ставимо на недовге зберігання. Слід перенести посів швидкоростучих овочів та зелені, бо їх врожай буде неякісним.

Кращими будуть інші роботи, наприклад мульчування грядок сухою травою чи підсохлим бурʼяном без насіння, раніше висапаним на городі. Мульчуються не тільки овочі, а також клумба, круги навколо дерев та кущів. В квітнику також не варто проводити активну роботу з рослинами. Цього дня рекомендується косити газони і збирати лікарські трави. На кухні заготовляємо зібрані ягіди –  заморожуємо, вичавлюємо соки, закатуємо в банки, готуємо компоти та  десертні страви.

 

19 липня. Зростаючий Місяць. В саду продовжуємо посадку саджанців із закритою кореневою системою і займаємося літнім щепленням – окуліруванням. У липні дозрівають деякі сорти яблук, зокрема Паперівка – один з найулюбленіших ранніх сортів. Ці плоди смачні не тільки у свіжому вигляді, вони чудові і в сушеному, мʼякі та насичені фруктозою – природним замінником цукру. 

Городні рослини продовжують атакувати шкідники та хвороби. Продовжуємо регулярно оглядати рослини, виявляти пошкодження. Найбільшу увагу приділяємо помідорам, щоб запобігти появі «чуми пасльонових» фітофторозу та пошкодженню колорадським жуком. Помідори почали достигати, тому вибірково зриваємо плоди в період побуріння, щоб звільнити рослини від зайвого навантаження. А недозрілі помідори прекрасно достигнуть і на підвіконні. В квітнику варто зайнятися ліанами.

Переглянемо в якому стані клематиси. Часто, в липневу пору у них засихають окремі пагони. Таку лозу потрібно видалити, а самі рослини підживити розчином сечовини. Обрізаємо кімнатні рослини, що тепер перебувають на дворі. Заготовляємо сіно і дрова на зиму, викошуємо газон та трави у всіх закутках садиби.

 

20 липня. Зростаючий Місяць. В саду, при потребі, ведемо зволоження ґрунту, продовжуємо боротьбу зі шкідниками, хворобами та бур'янами. Висаджуємо саджанці з закритою кореневою системою (в контейнері). Такі посадки мають перевагу перед осінніми, тому що в них більше часу для приживання та розвитку стійких до холодів коренів, стовбура та гілок. Відповідно, вони краще переносять зиму.

У вільних місцях саду можна посадити декоративні рослини у яких також закрите коріння. На городі  продовжуємо проводити  захист рослин. Поряд з помідорами, уважно оглядаємо посадки цибулі та часнику, які піддаються нападам шкідливих комах. Для профілактики їх появи потрібно розпушити ґрунт. Коли вони все ж завелися – застосувати інсектициди. На клумбі можна висіяти дворічні або багаторічні квіти: наперстянку, настурцію, турецьку гвоздику, стокротки.

 

21 липня. Зростаючий Місяць. Садити й пересаджувати садові культури, крім декоративних кущів, сьогодні не варто. Викошуємо садову траву, обприскуємо рослини від шкідників. Можна зрізати зайві та сухі пагони дерев. На городі день роботи з ґрунтом – розрихлювання, прополювання і підгортання.

Садити городні культури, як і садові, не рекомендується, можливий посів кропу, фенхелю. Цей день для квітникарів. Рекомендується зрізати квіти для букетів і обробляти рослини від шкідників. Гарний день для пересадки і поділу багаторічних квітів та вкорінення живців. Видаляємо сухе листя, відцвілі бутони, щоб вони не спотворювали  декоративний вигляд квітів і для стимуляції повторного цвітіння.

Можна зайнятися посадкою зеленої огорожі, якщо було давнє бажання зробити це; по периметру ділянки чи в задуманих місцях. Можна висадити в хвойному варіанті або широколистими культурами: форзицією, спіреєю, барбарисом, дейцією — варіанти для прикраси садиби кожен вигадує сам. Саджанці, зрозуміло, з закритим корінням. Кімнатні рослини добре в цей день відреагують на пересадку. Варто зосередитися на них і на заготівлі фруктів для сушіння та консервування. 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram