Рослини-медоноси. Які краще висаджувати

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
19.02.2024

Засновниця «Фундації жінок-пасічниць» Леонора Адамчук розповість про улюблені медоноси багатьох українців, які можна вирощувати на власній ділянці.

 

У цьому подкасті наша експертка Леонора Адамчук, кандидатка сільськогосподарських наук, доцентка кафедри стандартизації та сертифікації сільськогосподарської продукції НУБіПУ розкаже нашим слухачам про найпоширеніші медоноси України.

Оскільки її домашня пасіка налічує 14 бджоло-сімей, питання безперервного взятку для неї дуже важливе. Саме тому їх присадибна ділянка засіяна багатьма рослинами, улюбленими у бджіл і їх господарів. 

Духмяна материнка наповнює подвір’я чарівним ароматом та виділяє пилок протягом усього дня. Ця багаторічна рослина може протягом кількох років прикрашати вашу ділянку, частини рослини можна заготовляти на чай та як приправу для приготування страв.

Гісоп лікарський теж варто посадити на своїй ділянці, він чудово вписується у ландшафт, потребує мінімум догляду. Вважається справжнім рекордсменом по медопродуктивності. Частини цієї рослини можна використовувати у кулінарії та домашній аптечці.

Собача кропива (або пустирник) буде добрим пилконосом та медоносом, а до цього ж наділяє мед корисними речовинами.

Серед родини шавлій квітникарям та пасічникам варто звернути увагу на шальвію дібровну. Лікарські властивості та висока медопродуктивність варті того, щоб посіяти її на обійсті чи на вигоні.

Багаторічний лофант, який може рости на одному місці до 20 років, буде радістю для ваших бджіл. Він добре витісняє бур’яни і не потребує вашої уваги.

Більш детальну розповідь про улюблені медоноси Леонори Адамчук почуєте при прослуховуванні подкасту.

⌂ Фото: Аудіоверсію статті начитав читач «СонцеСаду» Володимир Бекало

LinkedIn
WhatsApp
Telegram