Ця овочева культура була відома стародавнім грекам і римлянам не тільки як харчова рослина, але і як цінні ліки. Вона має високі смакові, харчові і лікувальні властивості. Коренеплоди моркви багаті на цукри і каротин. її можна споживати у сирому, вареному і тушкованому вигляді. Її сушать, з неї виготовляють соки, салати, маринади, консервують, тощо, добувабть ефірні масла і вітамін А.
✔ Коренеплоди моркви характеризуються найбільшим вмістом каротину. Його вміст залежить від забарвлення коренеплодів: у сортів з червоно-оранжевим забарвленням він досягає 168, а з жовтим — 15 мг на 1 кг. Під дієї ферменту печінки каротин перетворюється у вітамін А, який сприяє нормальному обміну речовин, фізичному і розумовому розвитку організма, підвищенню імунітету, забезпечує нормальну функцію органів зору. Щоб задовольнити потребу людини у вітаміні А досить з’їсти 18–20 г моркви.
✔ Щоб морква не втратила усі свої лікувальні властивості, її треба вміти правильно приготувати. І перш за все знати, що для приготування моркви потрібно менше часу, ніж для багатьох інших овочів.
✔ Морква та її сік є незамінним компонентом у раціоні дітей. Вона активізує внутрішньоклітинні окисно-відновлювальні процеси, регулює вуглеводний обмін, має протизапальні, обезболювальні і ранозагоювальні властивості.
✔ Моркв’яний сік рекомендують вживати при захворюваннях, що пов’язані з порушенням мінерального обміну, в перші дні при інфаркті міокарду, а також для вагітних жінок і тих, що годують молоком своїх дітей.
Протипоказання: свіжа морква та її сік протипоказані при загостренні виразкової хвороби і ентеритах.
Рекомендовані товари!
У наявності
Морква Долянка (ЕМР-13)
У наявності
Морква Оленка (ЕМР-2)
У наявності
Морква Червоний велетень (ЕМР-3)
У наявності
Морква Лагуна F1 за 0,25 г (ЕМР-17В)
У наявності
Морква Каротель (ЕМР-11)
У наявності
Морква Паризький ринок за 500 нас. (ЕМР-25)
У наявності
Морква Цариця полів (ЕМР-31)
У наявності
Морква Шансон супер (ЕМР-32)