Лілійники — пишний цвіт і ніжний аромат все літо

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
31.03.2022

Лілійник гібридний (Hemero — callis hybrida hört) — це красива квітуча багаторічна кореневищна рослина з родини гемерокалісових (Hemerocallidaceae R. Brown). Лілійники мають доволі тривале цвітіння в найспекотніші літні місяці, що зробило їх одним з найкращих садових трав’янистих багаторічників, нагадує «СонцеСад».

Де краще висаджувати лілійники

Лілійники невимогливі до ґрунтів, але краще ростуть на добре дренованих, родючих. Лілійники полюбляють сонячне місце, але можуть рости й у напівзатінку. Навіть у центральних і північних районах України лілійники чудове зимують, вкриті снігом.

Висаджують лілійники з невеликим заглибленням кореневої шийки (не більше ніж на 2 см). Садильну яму готують завглибшки 40–50 см, заповнюючи її родючим субстратом, компостом та перепрілим гноєм. Відстань між рослинами варто залишати мінімум 60 см. На одному місці лілійники рекомендується вирощувати 6 років.

Висаджують лілійники з невеликим заглибленням кореневої шийки

⌂ Фото: Висаджують лілійники з невеликим заглибленням кореневої шийки

Важливо знати!

Лілійники невимогливі щодо умов вирощування, прекрасно суміщаються у мішаних посадках. Вони стійкі до багатьох шкідників і хвороб.

Якщо садивний матеріал отримано «підсохлий», його варто «випоїти» —замочити у воді на 3–4 години. У спекотне сухе літо лілійники чутливі до рідкісних, але рясних поливів підгодівлі: навесні — органічні та комплексні мінеральні; на початку осені — калійно-фосфорні добрива (за інструкцією).

Відео: Лілійники 40 квітконосів по 20 квіток! Кольорова гама

Розповідає Тетяна Щербакова, кандидат біологічних наук, куратор колекції лілійників Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України.

 

Сорти і різновиди лілійників

За висотою гемерокаліси бувають різні — від карликових, заввишки нижче 30 см до високорослих, вищих від 80 см. Але найбільше вражає лілійник своїм розмаїттям квіток: від мініатюрних, діаметром 7 см до велетенських — понад 18 см.

Квіти лілійника бувають однобарвні (від білих через усі відомі кольори й відтінки до чорних), мішані, багатобарвні, двотонні, двоколірні. Крім багатої кольорової палітри, квітки лілійника представлені округлою, трикутною, зірчастою, павукоподібною, повною формами. Сорти останніх двох типів сьогодні надзвичайно популярні.

Важливо знати!

 

Чимало сортів лілійників мають вишуканий тонкий аромат з нотами лілії, троянди, бузку, фіалок. Цікавою є текстура пелюсток лілійника із «золотим» і «діамантовим» пилом.

Розмаїття сортів лілійника дозволяє широко використовував його в усіх типах квіткового оформлення; карликові та низькорослі сорти — в контейнерній культурі на зріз.

 

Коли цвітуть лілійники

На півдні Україні лілійники починають своє чудове квітування з другої половини травня й продовжують цвісти до серпня. Деякі ремонтантні (повторно квітучі) сорти можуть квітнути аж до заморозків.

Пік цвітіння лілійників припадає на другу половину червня-липень. Існують сорти «нічних» лілійників, квітки яких розпукуються вночі, розливаючи ванільний аромат.

Ексклюзивно для «СонцеСаду» кандидат біологічних наук Людмила Улейська

Купити найкращі сорти лілійника

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Пересаджуємо лілійник (журнал СонцеСад №1/2021)
Як викопати, розділити і коли пересадити лілійник
Лілійник. Краса — на день, здоров’я — на роки
Мало хто знає, що ця рослина – не просто окраса наших клумб, а й лікар багатьох хвороб
Лілійники — розкішні кущі-букети!
Лілійник-«красоднев». 300 000 сортів! Райдуга тонів! Як розділити кущ, підготувати до посадки?

Рекомендовані товари!