Журавлиновий ключ до здоров’я

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
14.09.2021

Журавлина — унікальна ягода, яка здатна сама себе «консервувати». У ній міститься стільки бензойної кислоти (природного аналога аспірину), що плоди можуть дуже довго зберігатися без консервантів. Тож не дивно, що ця ягода дарує здоров’я тим, хто її споживає.

Вітамін С, органічні кислоти, цукри, велика кількість макро- і мікроелементів, особливо заліза, йоду, марганцю, кобальту, калію, кальцію, фосфору — це ще не повний перелік переваг журавлини.

Журавлина — класичний сечогінний, жарознижувальний і бактерицидний засіб. Сік та морс із ягід — винищувачі різних хвороботворних «коків». Цей природний антибіотик особливо корисний для лікування запальних процесів у нирках. Він також запобігає утворенню деяких видів каміння в нирках.

Свого часу журавлину, яку називали північним виноградом, рекомендували для лікування цинги. Та якщо цинга мешканцям нашого поясу нині не загрожує, то гастрит зі зниженою кислотністю, який вважається передпухлинним станом, — дуже поширений. Щоб не трапилося біди, треба профілактично вживати такий засіб: з 200 г картоплі вичавити сік, після того, як осяде крохмаль, обережно злити його і змішати із соком журавлини (з 50 г ягід), можна додати 15 г цукру. Пити 2–3 рази на день упродовж 3 тижнів. Бажано запивати вершками.

Сік із ягід також дуже корисний при глаукомі, недокрів’ї та цукровому діабеті — його краще розбавляти водою (в однакових пропорціях) або ж морквяним чи яблучним соками. Щодня корисно пити по 1,5–2 склянки такої суміші.

За результатами клінічних досліджень встановлено, що журавлина стимулює роботу підшлункової залози і лікує початкові стадії панкреатиту — досить з’їдати по 50–100 г ягід між прийомами їжі (бажано кислі «пігулки» не підсолоджувати).

Журавлина не містить шкідливих цукрів, тому хворі на цукровий діабет можуть додати ці ягоди до щоденного раціону. Ягоди із цукром у народній медицині рекомендують при гіпертонічній хворобі.

При ангіні, ревматизмі, кашлі використовують сік із журавлини з медом (1 ст. л. 2–3 рази на день). Ягоди містять урсолову кислоту, яка генетично і за структурою білка наближена до людських гормонів, тому вона спричиняє гормонотропну дію. Вчені, зокрема, пропонують використовувати її для лікування хвороби Адісона.

При зниженій кислотності шлункового соку, порушенні обміну речовин, анемії можна вживати настій із листя журавлини (1 ст. л. на 1 склянку окропу, настоювати до охолодження, пити ½ склянки 2–3 рази на день).

Увага! При гострих запаленнях шлунка, кишечника, виразковій хворобі, гастритах із підвищеною кислотністю цей засіб (як і самі ягоди) протипоказані.

Журавлина знадобиться і для приготування зовнішніх цілющих засобів. Рани, опіки і пролежні добре лікує мазь із свіжого соку ягід (1 столову ложку соку змішують із гусячим жиром, зберігають у холодильнику не більше ніж 4 доби).

 

Любов Дудченко, кандидат біологічних наук

 

Купити саджанці журавлини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Ягідна оздоровниця
Ягоди — унікальний продукт харчування і дивовижні ліки. Які ягоди кому потрібні?
Журавлина — кілер мікробів
Рецепти приготування корисних та лікувальних напоїв з журавлини
Журавлина рекордсменка
Журавлину вважають однією з найкорисніших ягід з унікальними лікувальними властивостями. До того ж вона є рекордсменкою за термінами зберігання. А заморожені ягоди, які достигають у вересні, не втрачають корисних властивостей до появи нового врожаю

Рекомендовані товари!