Соковитий лікар редиска

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
16.03.2021

⌂ Тамара БЄЛОВА, кандидат сільськогосподарських наук,
професор Полтавської державної аграрної академії

Редиска посідає особливе місце серед овочевих культур, оскільки є багатим і раннім джерелом вітамінів та цінних мікроелементів. Свіжі коренеплоди містять мінеральні солі калію, кальцію, фосфору, магнію, натрію, заліза, йоду, вітаміни С, В1, В2, РР. Навіть гіркоти редиски мають лікувальні властивості. Ніжна соковита клітковина покращує апетит, поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту, має жовчо- і сечогінну дію. А лізоцим, що міститься в олії редиски, пригнічує гнилісну мікрофлору кишечнику. Харчові волокна здатні зв’язувати й виводити з організму холестерин та токсичні продукти обміну.

Наші предки цього, можливо, й не знали, однак широко використовували редиску, зауважуючи цілющі властивості ранньовесняного овоча. Втім різні народи впровадили власні кулінарні традиції «вітамінізації» редискою. У Франції та Голландії кільця редиски накладають на бутерброди, у Німеччині коренеплід розрізають впоперек, підсолюють і подають як закуску до пива. А китайці ще й не таке утнули: готують особливий салат із семидобових паростків редиски! Словом, рецептів і традицій не перелічити, бо в культурі редиска відома вже понад три тисячі років.

⌂ Редиска є багатим і раннім джерелом вітамінів

Таємниця з хвостиком

Що знаємо про цю культуру сьогодні?

Як не зазнати невдачі?

Дехто вважає, що вирощувати редиску — дуже просто. Однак це не зовсім так. Треба врахувати кілька важливих рекомендацій.

⌂ Загущені посіви – шлях до втрати врожаю

Сію, сію, висіваю

Хочете мати велику й соковиту редиску без стрілок? Тоді запам’ятайте такі рекомендації:

Важливо! Щоб подовжити період надходження товарної продукції, редиску висівають трьома-чотирма етапами — через вісім-десять днів. Улітку посів припиняють, а для споживання редиски восени її висівають у середині серпня.

Без клопоту, але уважно

 

Купити насіння редису тут

Читайте ще:
Чарівне яблучко
Хурма – досить легка культура для вашого саду
Китайські огірки на вашому городі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram