Водяна лілія — закохана німфа

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
28.07.2021

Кохання — вічне

Давним-давно жила на світі красуня — німфа (водяна лілія). Всі ночі вона проводила на дні озера, а зі сходом сонця випливала на поверхню та милувалася навколишньою красою. Одного дня німфа побачила на березі красивого юнака і закохалася в нього. Та юнак, навіть не глянувши в її бік, пішов геть. Закохана німфа довго дивилася йому вслід і більше не повернулася у підводне царство, а перетворилася на гарну квітку, яку люди назвали німфея.

Німфея — багаторічна рослина з родини лататтєвих. Широко відкриті квіти лежать на поверхні води, оточені красивим глянцевим листям. Квіти відкриваються рано вранці, а закриваються пізно ввечері. Одна квітка живе 4–5 днів, але за рахунок того, що з-під кожного листка виростає квітконос, цвітіння рослини продовжується з кінця травня до початку холодів.

 

Водойма в саду

Про це мріють багато садівників та квітникарів. Якщо є природна водойма — добре, якщо ж нема — її можна зробити. А я розповім, як озеленити водойму. В природній водоймі всі рослини можна висаджувати прямо в ґрунт у прибережній зоні.

Німфея в штучному ставку на дачній ділянці

Висаджування. У штучну водойму рослини треба висаджувати у ємностях, наприклад, у квіткових горщиках. Беремо горщик (з отворами в денці), насипаємо в нього городньої землі, змішаної з піском та компостом (перегноєм) у пропорції 3:1:1, зверху розміщуємо відрізок кореневища німфеї, злегка втискаємо в землю і присипаємо піском, залишаючи зверху тільки бруньки. Після цього пісок закриваємо камінцями — вони унеможливлюють спливання кореневища. Далі горщик легенько опускаємо у воду, спочатку на невелику глибину (приблизно на 20 см). За декілька днів починають відростати листочки. Тепер можна горщик опустити глибше (до 1 м). Восени горщики з промерзаючої водойми виймаємо, обрізаємо все листя, а ємність кладемо в поліетиленовий пакет, зав’язуємо його і переносимо в холод.

Розмноження. Німфеї розмножують діленням. За 2-3 роки рослину виймають із ґрунту, відрізають шматок кореня з бруньками, зрізи обсипають попелом або товченим вугіллям і висаджують у горщики, а маточну рослину повертають на місце.

 

Краса «в мініатюрі»

Коли нема можливості облаштувати водойму, зробіть «міні-водойму». Для цього беруть велике відро, наповнюють його відстояною водою, опускають у нього горщик із німфеєю і чекають цвітіння. Щоправда, квітки у неї будуть дрібніші, ніж у великій водоймі, однак їхня неземна краса компенсує цей недолік.

 

Купити цибулини лілій

 

Читайте інші статті:

 

Лілійні дерева — гігантські лілії для вашого саду

 

Нові сорти лілій. Секрети селекції лілій

 

Загальні правила вирощування лілій

LinkedIn
WhatsApp
Telegram