Лаванда – ароматна донька гір

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.11.2023

Лаванда може стати витонченим елементом вашого садового дизайну. Приємний аромат квітів буде створювати атмосферу спокою і вишуканості та водночас відлякувати кліщів та комарів. Ольга КОРАБЛЬОВА, старший науковий співробітник відділу культурної флори Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України розповіла для аудиторії «СонцеСаду» чи складно її вирощувати на своїй присадибні ділянці.

Частини рослини використовують у парфумерії, з них виготовляють саше для ароматизації. Ефірні олії мають фітонцидні властивості. Також додають в чай, готують лавандовий сироп.

Оскільки в дикій природі це рослина гірська, то вона досить витривала і добре пристосовується до умов вирощування. Садити її варто на сонячні ділянки, можна з бідними ґрунтами, але категорично не переносить підвищену вологість. Важливо вчасно зрізати оцвітини.

Лаванда з часом добре розростається і може жити на одному місці дуже довго.

Чи можна вирощувати лаванду в горщику? Науковиця вважає, що декілька років вона може рости в горщику, але значно краще буде себе почувати у відкритому ґрунті на свіжому повітрі.

 Добірку статей про лаванду знайдете на нашому сайті.

 Більше свіженької інформації отримуйте з наших сторінок у  Facebook, Instagram. Підписуйтеся також на YouTube-канал.

 Все про акції та знижки на рослини дому, саду та городу можна дізнатися на сайт розділ «Акції»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram