Календар робіт за Місяцем 21–27 січня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
19.01.2023

21 січня. Молодик о 22:53. А це означає що настав ✔ несприятливий місячний день, і не рекомендуються посіви, посадки або ж пересадки. Рослинні організми в даний період чутливі до різного роду пошкоджень і ці роботи відкладаємо на кращий для рослин час. Що варто зробити цього дня, так це внести до теплого приміщення субстрат, або ґрунт з городу для прогрівання. Адже зовсім скоро будемо висівати перець, баклажани, помідори. В підвалі, сховищі варто оглянути в якому стані зберігаються буряки, морква, картопля. Прибираємо підгнилі і з ознаками цвілі плоди, щоб грибок не перекинувся на здорові. Банки з консервацією також варто передивитися.

 

22 січня. Зростаючий Місяць. Неділя. Вихідний день і наступний після сходження молодика. Тобто час відпочинку для господарів і їх зелених вихованців.

 

23 січня. Зростаючий Місяць. В саду, якщо ви ще не обзавелися годівницями, прилаштуйте їх. Зробити можна з дощечок, фанери, навіть з пластику. Наповіть зерном, насінням, дрібними шматочками сала. На городі, при наявності снігу, найліпше зайнятися снігозатриманням. Це значно збільшить обсяги вологи в ґрунті навесні, коли у нас переважно мало опадів.

В теплиці також орієнтуємось на зростаючий Місяць, який вказує на родючий день. ✔ Рекомендуються полив, внесення мінеральних та органічних добрив. Сіємо редис та зелень. Тепер, коли світловий день перевищує свій грудневий мінімум майже на годину, можна впевнено висівати цибулю, огірки, різновиди листової капусти, салат, шпинат. На підвіконнях ✔ сприятливий день для пересадки кімнатних рослин, їх формування. Можна сіяти мікрозелень. В підвалі огляньте саджанці, які не були посаджені восени. Якщо на бруньках між лусочками помітно зелені рисочки, потрібно прибрати саджанці в місце з нижчою температурою.

 

24 січня. Зростаючий Місяць. День нейтральний, тому можна повертатися до активних справ. В саду продовжуємо заготівлю живців для весняного щеплення. Місячний календар підказує, що з насіння посіяного цього дня в теплиці, виростуть рослини з міцними стеблом та кореневою системою і дадуть пристойний врожай. Можна висівати багато культур. Крім того, у теплицю можна перенести розсаду, яка раніше була в кімнаті. Висаджуємо цибулини квітів на вигінку, висіваємо насіння квітів для раннього цвітіння, враховуючи те, що в окремих квітучих рослин значний час від посіву до цвітіння. ✔ Сприятливий день для посадки та пересадки кімнатних рослин, їх формування, поливу, внесення мінеральних та органічних добрив.

 

25 січня. Зростаючий Місяць. День нейтральний. В саду можна зайнятися заготівлею живців. В теплиці не рекомендується обробка препаратами для захисту рослин. Небажана обрізка. Полив і підживлення проводимо помірно.

Але посів насіння для вирощування розсади можливий. Це стосується листової капусти, салату, шпинату, петрушки, кропу. І плодоносних овочів — перцю, помідорів, баклажанів. Посадка цибулі на перо завжди доцільна. 

✔ Не рекомендуються посадки чи пересадки кімнатних рослин, обробка їх від хвороб. ✔ Рекомендується підготовка ґрунту під посів, мульчування і підживлення вазонів органікою.

 

26 січня. Зростаючий Місяць. В теплиці цього дня  краще менше турбувати рослини. ✔ Не рекомендовані посадки і пересадки. Рекомендована підготовка ґрунту під посів та мульчування. Готуємо субстрат. При цьому враховуємо, що субстрат це найважливіший компонент вирощування культур з ізольованою кореневою системою. В контейнерах, горщиках його знаходиться небагато, тому рослини менше забезпечені поживними речовинами, порівняно з ростучими у відкритому ґрунті. Вони інтенсивно поглинаються рослиною, частина їх вимивається з субстрату. Тому варто застосовувати поживні земляні суміші, а рослини час від часу, пересаджувати в контейнери більшого розміру. Рекомендується підживлення органічними добривами кімнатних рослин, обробка їх засобами проти грибка і хвороб. Вазони потерпають від цього завжди, враховуючи майже однакову температуру повітря в кімнаті цілорічно. Можлива обрізка  кімнатних  рослин, щоб призупинити їх зростання вгору і вшир, особливо в невеликих кімнатах.

 

27 січня. Зростаючий Місяць. В теплиці проводимо посів листової капусти, салату, шпинату, посадку цибулі  на перо. ✔ Рекомендується підготовка ґрунту під посів,  знищення грибка, прополка та мульчування. В будинку підживлюємо органікою кімнатні рослини. Переглянемо свої запаси насіння, перевіримо його давність. Варто знову відкрити записничок, записати ті культури, які хочете виростити на ділянці і прикинути, скільки приблизно для цього потрібно насіння, скласти список покупок. Обов'язково спробуйте новинки, яких у вас ще немає, адже зараз в наявності в «СонцеСаді» величезна кількість нових рослин, сортів, видів.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram