Календар робіт за Місяцем 17–23 червня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
01.01.1970

17 червня. Спадаючий Місяць. Переддень Молодика. ✔Несприятливий час для посіву, посадки та пересадки рослин, які стають вразливими. Місячний посівний календар не рекомендує турбувати їх у ці дні. В саду займаємося боротьбою з шкідниками та хворобами. Ті ж дії проводимо у винограднику та на ягідних насадженнях.

На городі прополюємо, розпушуємо, підгортаємо. Основний масив помідорів вже в ґрунті і тому надзвичайно важливо провести профілактичну обробку від фітофторозу, цієї «чуми пасльонових». Бурі плями на нижньому боці листка є першими ознаками хвороби. Найдавніший і дієвий спосіб – обприскування рослин бордоською рідиною з інтервалом в 7–10 днів, відраховуючи від першого цвітіння. В квітнику цього дня вдалими будуть обрізка і полив рослин. В будинку ведеться заготівля вирощеного врожаю зелені та ягід.


18 червня. Молодик о 07:37. Неділя. ✔ День несприятливий для посіву, посадки та пересадки будь–яких рослин. Займаємося іншими справами. В саду ягоди черешні слід захистити від птахів. Звуковий спосіб відлякування ми вже розглянули. Проте використовуйте всі доступні щоб вберегти врожай. А повною гарантією буде обривання вже достиглих ягід.

Для дерев потрібне органічне підживлення. Новий Місяць не підходить для активних робіт на городі. Чутливість рослин підвищена, а тому не треба їх турбувати. Сіяти, вносити добрива, поливати рослини не потрібно. Установка опор, підв’язка – ось ті роботи, якими потрібно займатися цього дня. Також профілактичні обробки від шкідників та хвороб. В будинку – заготівля ягід і зелені, їх сушка та заморожування.


19 червня. Зростаючий Місяць. ✔День сприятливий для висадки саджанців з закритою кореневою системою, низькорослих сортів яблуні, груші, сливи чи персика; з кущів – смородини та малини. Зволожуємо ґрунт, поливаємо нові посадки.

Як і в саду – на городі загалом сприятливий день для посівів та посадок овочевих культур. Тому сіємо зелень, цибулю на перо, нові порції огірків, редису, редьки. Плоди цих рослин виростуть смачними, але не лежкими. Тобто придатними для переробки та споживання відразу.

Город поливаємо рясно, якщо у вас засушлива погода. Не рекомендується застосовувати засоби захисту. На площах, де зібраний врожай сіємо сидерати. В квітнику проводимо посів і посадку пряних трав, лікарських рослин, вегетативне розмноження поділом та пересадку. Далі можна сіяти гвоздику, календулу, чорнобривці. З багаторічних – турецьку гвоздику, стокротки, наперстянку. Підживлюємо квіти мінеральними добривами, зрізаємо для букетів. Займаємося збором лікарських трав.


20 червня. Зростаючий Місяць. День добрий для посадкових та посівних заходів. В саду та ягідниках можна садити всі дерева та кущі з попередньо закритою кореневою системою. Розпушування міжрядь, вирізання порослі. На городі сприятливий день для більшості робіт з усіма овочевими культурами. Регулярно підживлюємо рослини почергово мінеральними та органічними добривами. Можна чергувати кореневе та листове підживлення. Враховуючи спеку, щодня, вранці або ввечері поливаємо рослини. Не забуваємо після поливу розпушувати ґрунт, чи обкладати рослини мульчею. Перекопуємо ґрунт для повторних посівів і розрихлюємо землю в міжряддях.

Квітникарям – також ✔ сприятливий день для посадки багаторічних квітів – троянд і декоративних кущів у яких була закрита коренева система. Не рекомендується застосування отрутохімікатів і розмноження рослин розділом коренів. Видаляємо відцвілі бутони, зів'ялі квітки та зрізаємо квіти для букетів. Не забуваємо довідатись до кімнатних рослин, які тепер перебувають на відкритому просторі, підрихлюємо землю в горщиках. Займаємося збором лікарських трав. В будинку переробляємо отриманий урожай, сушимо цілющі трави.


21 червня. Зростаючий Місяць. Цього дня, о 14:58 відбудеться літнє Сонцестояння 2023 року. Від цієї дати до Купала (7 липня) – пік буяння всього ростучого в нашій півкулі. Далі Сонце поступово починає знижуватися над горизонтом і вся флора готується до періоду спокою. Але до осінніх днів ще далеко і ми далі працюємо з своїми рослинами і втішаємося ними.

Що ж до календаря садівника та городника на червень, то в цей день краще не займатися новими посадками та посівами. Він вважається неродючим, тому рослини, які мають дати врожай, не садять. В саду краще провести полив та мінеральне підживлення. На городі – вносити добрива, знищувати шкідників. Садити і сіяти квітучі чи декоративні культури можна. Це час для прикрашання присадибної ділянки. Варто посадити гарноквітучі або листяні кущі для живої огорожі. Посадковий матеріал, зрозуміло, має бути із закритою кореневою системою. Перекопуємо клумбу, де нещодавно були викопані цибулинні, готуємо їх до нових посадок.


22 червня. Зростаючий Місяць. В саду можна зайнятися формуванням крони черешні. Адже врожай на цих високих деревах часто дістається птахам. Тому після збору врожаю можна обрізати верхівки дерев на висоті 4–5 метрів, щоб врожай був в зоні нашої досяжності. Літнє обрізування загальному здоровʼю дерева не зашкодить. До зими воно залікує ушкодження і сформує молоді гілки. Цього дня краще збирати врожай, ніж щось садити.

Пробуємо по краях кущів вигортати сапою ранні сорти картоплі на смачний, довгоочікуваний сніданок. Збираємо врожай ягід та зелені. Продовжуємо регулярний обхід посадок картоплі, помідорів, баклажанів і всіма доступними способами нищимо колорадського жука. Обробку «хімією» рекомендується проводити зранку або ввечері, коли немає опадів. День підходить для посадки гарбузових (дині, кабачки, патисони, гарбузи) і пасльонових (баклажани, перці, помідори), якщо перед цим вони росли у вас в касетах чи стаканчиках. Доглядаємо на дворі за кімнатними рослинами.


23 червня. Зростаючий Місяць. День підходящий для розпушування, видалення порослі, скошування трави в саду. Можна садити саджанці ягідних рослин. Це стосується як ягідних кущів, так і кущиків полуниці та суниці, які вже вкоренили свої вуса. Можна садити все що швидко росте. Наприклад цибулю і зелень.

Боремося з бур'янами та підземними шкідниками, серед яких найбільшим ворогом городніх насаджень є ведмедка, вона ж вовчок звичайний, вона ж капустянка. Пошкоджує картоплю, часник, перець, баклажани, капусту, огірки, помідори, цибулю. Цього дня овочі садити ✔ не рекомендується, а декоративні культури, тобто квіти і кущі потрібно. У саджанців повинна бути закрита коренева система. Ті що вже ростуть на клумбі і ділянці, треба оглянути, чи немає на них шкідників та хвороб. При виявленні застосуйте фунгіциди та інсектициди. Ведемо заготівлю ягід – сушку, заморозку, варення, компоти. Збираємо і сушимо лікарські рослини.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram