Календар робіт за Місяцем 29 липня – 4 серпня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
26.07.2023

29 липня. Зростаючий Місяць. Не особливо продуктивний день для роботи з рослинами. Висаджування навіть з контейнерів не рекомендується. Тому сад краще очищати від бур'янів, удобрювати землю без поливу. Займаємося збором врожаю фруктів та ягід. Оглядаємо виноградник. Продовжуємо чеканку лози і одночасно перевіряємо, чи не хворіють рослини. Найстрашнішою небезпекою для винограду є мілдью, або несправжня борошниста роса винограду - паразитарний грибок, який вражає всі зелені органи виноградної лози  листя, пагони, ягоди, вусики. Основний метод боротьби з мілдью — обприскування насаджень фунгіцидами.

Не бажано поливати, пасинкувати городні рослини. Продовжуємо збір врожаю для споживання, закладання його на зберігання, викопуємо ранню картоплю. Деякі рослини вже мають насіння. Проводимо його збір.

В квітнику захищаємо насадження від хвороб та шкідників. Можна вкорінювати травʼянисті живці багаторічників. В будинку займаємося заготівлею врожаю на зиму. Консервуємо, солимо, варимо, маринуємо, сушимо. Вдалий день для того, щоб робити домашнє вино, наприклад сидр з літніх яблук.

 

30 липня. Зростаючий Місяць. Неділя. Проте місячний календар вказує, що день дуже підходящий для робіт з рослинами, будь-яка робота з ними буде корисною. Варто тільки бути обережними з їх корінням, яке в цей день дуже чутливе до механічних пошкоджень. 

День підходить для посадок багаторічних рослин. Перевага контейнерних саджанців в тому, що вони майже стовідсотково приживаються, розвиватимуть міцне стебло та коріння швидше починають плодоносити.

Вже ростучі рослини потрібно захищати від шкідників, бо липень найбільш сприятливий місяць для їх життєвого циклу. На городі збираємо врожай цибулевих і коренеплодів для зберігання. Можна сіяти зелень - петрушку, кріп, щавель. Декоративні і кімнатні рослини, посаджені і пересаджені сьогодні на клумбі, будуть швидко і добре рости. На кухні продовжуємо активні заготівлі  на зиму.

 

31 липня. Зростаючий Місяць. Роботи, які велися раніше, можна продовжувати і тепер. День для роботи в саду. Місячний календар радить збирати урожай фруктів і ягід - яблук, груш, аґрусу і смородини. Потрібно добре полити рослини, які значну частину своєї життєвої сили віддали на врожай. Слід промочити ґрунт на достатню глибину. Обов’язково визбирюємо зогнилі плоди, що опали. На городі займаємося збиранням врожаю овочів і зелені. 

Полив піде на користь зранку або ввечері, щоб рослини встигли поглинути вологу. У спеку поливати рослини не потрібно. Врожай озимого часнику вибираємо та підв’язуємо пучками для досихання. Якщо підв’язати немає за що, висипаємо в решета чи рафи і ставимо в місце, яке добре провітрюється. Квітникарі використовують сприятливий день для посадки та пересадки багаторічників. Заморожуємо смородину, малину, порічки, зелень.

 

1 серпня. Повня о 21:32. Зовсім несприятливий день для посіву, посадки і пересадки будь-яких рослин. Місячний календар не радить працювати з рослинами. Звичайно, крім збору врожаю, бо ж не можна дати пропасти результатам своєї праці. З цього дня розпочинається фінальний місяць літа для городників та садівників, тобто той період, коли вже можна повністю оцінити підсумки сезону. Багато культур дарують урожай ще у вересні та жовтні, але загальний результат вже видно наочно.

В цьому місяці темп робіт на ділянці сповільнюється. Головне ж завдання в серпні – вчасно збирати врожай, закладати його на подальше зберігання, або переробляти. Плоди обов'язково перебираємо, щоб підгнилі та заражені надалі не псували  здорових. В серпні ще часто буває спека і рослинам потрібен полив.

Активними є шкідники саду та городніх культур, тому дерева, кущі, городина потребують обробки засобами захисту рослин. Більші ніж в червні та липні перепади між денною та нічною температурами провокують грибкові захворювання, що потребує застосування фунгіцидів.

 

2 серпня. Спадаючий Місяць. Несприятливий день для посіву, посадки і пересадки рослин. В саду займаємось поливом. Можна вирізати приземну поросль, в ягідниках вуса суниці та полуниці, косити траву, боротися з шкідниками і хворобами, бур'янами. Для кращого росту молодих пагонів наступного року і зменшення грибкових та вірусних хвороб, вирізаємо пагони малини, які відплодоносили.

Враховуючи безплідний день, на городі займаємось обробітком ґрунту, боротьбою з бур'янами, наземними та підземними шкідниками. Прибираємо часник, цибулю, картоплю. Посилено поливаємо огірки, які при високій температурі повітря і сухості ґрунту зростають гіркими та неправильної форми, як кажуть в народі - «круцьками».

В квітнику розпушуємо землю, вносимо добрива. Зі зрізаних квітів складаємо красиві букети, прикрашаємо ними будинок, даруємо сусідам, рідним, знайомим. А в будинку заготовляємо вирощену продукцію на зиму, під'єднуємо до цієї веселої праці членів сім'ї.

 

3 серпня. Спадаючий Місяць. Знову слід розпочинати активні  садові, городні, флористичні роботи. В саду продовжуємо збір врожаю плодів і ягід. Займаємось посадкою плодових дерев із закритою кореневою системою. На городі, враховуючи сприятливий день, можна висівати в контейнери насіння огірків для дорощування в теплиці. Можливо, при сприятливій вересневій погоді, вони вродять і в ґрунті. Сіємо пекінську капусту для осіннього дорощування, а також редис, листяні овочі. Проводимо  органічне підживлення, а полив цього дня помірний.

Сприятливий період для збирання врожаю на тривале зберігання і на насіння всіх культур. У квітнику висаджуємо багаторічні квіти – дельфініум, флокси, астильбу, дицентру (розбите серце), барвінок, хризантеми. Зрізаємо квіти для букетів. Розділяємо коріння тих рослин, які надто розрослися. Продовжуємо заготівлі на зимовий період.

 

4 серпня. Спадаючий Місяць. Згідно з місячним посівним календарем, загалом сприятливий день для посівів і посадок всіх рослин. Праця в саду передбачає такі заходи – видалення зайвої порослі, обрізка сухих та пошкоджених гілок, косовицю трави, боротьбу зі шкідниками, хворобами й бур'янами. Посадка кущів із закритою кореневою системою.

Можна розпочинати активне висаджування полуниці та суниці, тому що в цей час йде закладання квіткових бруньок. На городі ведемо регулярне вибирання достиглих та зріючих помідорів, огірків, які дійшли до кондиційних розмірів. Найкращі, притому чотиригранні в перерізі, огірки залишаємо на насіння. Прибираємо врожай часнику, цибулі та картоплі. Квітникарі висаджують багаторічні квіти, як і напередодні, видаляють зайві пагони і відцвілі квіти, хворі рослини. День підходить для скошування газону. На кухні продовжуємо сушіння, заморожування ягід, маринування і варення. 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram