Жимолость – перша ягода сезону

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.05.2020

Жимолость синя (їстівна) – відносно нова культура в садах садівників- аматорів

України. Однак популярність її і потреба плодів на ринку росте з кожним роком.

В умова культури жимолость – це пряморослий кущ з густими гілками, переважно середньо- та сильнорослий. Висота рослини в 7-9-річному віці, тобто в період повного плодоношення, досягає 1,2-1,8 м, а діаметр крони – 1,5-2,5 м.

В умовах лісостепу України жимолость починає вегетацію при середньодобовій температурі повітря 2,8- 4,8°С. Цвітіння як правило наступає у третій декаді квітня. Повернення холодів, яке можливе для нашої зони в цей період, не призводить до загибелі квіток і суттєвого зниження врожаю, так як квітки і зав’язь витримують заморозки до -5-8°С.  Вражає і зимостійкість жимолості, вона здатна витримати без суттєвих пошкоджень мороз до -45°С.

Але одним із основних переваг жимолості є здатність збагачувати організм вітамінами у надранні строки – в середині травня. ЇЇ плоди володіють приємним своєрідним смаком, у них відмічено високий вміст аскорбінової кислоти (вітаміну С), недостача якої викликає втомлюваність організму, сонливість, посилення хрупкості кровоносних судин. В умовах лісостепу України вміст вітаміну С може сягати до 85 мг на 100 ягід.

В плодах жимолості одночасно з аскорбіновою кислотою присутній вітамін Р, в склад якого входять антоціани і флаволони. Ці два вітаміни – С і Р – є синергентами, тобто посилюють дію один одного. Споживати в їжу плоди з високим вмістом вітаміну Р рекомендовано гіпертонікам для укріплення стінок кровоносних судин.

Також плоди жимолості багаті вітамінами групи В – тиамін (В1), рибофлавін (В2), фолієва кислота (В9), а також залізом, вміст якого в півтора рази більший, ніж в яблуках. Тому жимолость є ефективним засобом при малокрів’ї.

Смак плодів обумовлений вмістом цукрі, котрий варіює в залежності від погодних умов. Так, при сухій спекотній погоді в плодах накопичується більша кількість цукрі, що призводить до покращення смаку, а в прохолодні дощові роки підвищується загальна кислотність і вміст аскорбінової кислоти, що призводить до зниження смакових якостей.

Каротину (провітамін А), що міститься у плодах жимолості сприяє зміцненню імунної системи людини. Також ці ягоди багаті  макро- і мікроелементами.

В лікувальних цілях жимолость використовують здавна. Відмічено, що споживання плодів жимолості сприяє лікуванню гіпертонії, захворювань печінки.

Купити саджанці жимолості можна тут.

Читати ще:

Як з одного куща отримати 1000 гривень?
Суперранні ягоди достигають уже в травні
Жимолость – чудо-ягода з небаченою врожайністю!
Вирощування ягід: сім правил успіху

 

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram