Гіацинт: і садовий і кімнатний

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
23.10.2021

Гіацинт отримав назву від імені персонажа давньогрецької міфологи. Ще його називають квіткою дощу, бо на батьківщині, у Малій Азії, він розцвітає після теплих весняних дощів.

Є дві основні групи сортів гіацинтів — із простими та махровими квітками. Проте за забарвленням їх поділяють аж на шість груп — білі, рожеві, червоні, сині та блакитні, бузкові та фіолетові, жовті та пома­ранчеві, а за термінами цвітіння — на ранні, середні і пізні. Хоча більшість сортів зацвітаєу квітні.

Гіацинти висаджують на клумбах, рабатках, бордюрах, в альпіна­ріях, окремими групами на газонах. Можна створювати однотонні групи з рослин одного сорту, а також різнокольорові групи, використовуючи сорти різного забарвлення.

Гіацинти мають гарний вигляд у поєднанні з іншими ранньовесня­ними рослинами (мускарі, низькорослі сорти нарцисів і тюльпанів), їх можна вирощувати в контейнерах. А ще гіацинти можуть квітнути взимку на підвіконні. Хочете створити зимову казку? Будь ласка. Якщо ж від­даєте перевагу весняному буянню гіацинтів, подбайте про належні умови для них у саду.

⌂ Гіацинти висаджують на клумбах, рабатках, бордюрах, в альпіна­ріях, окремими групами на газонах

 

БАГАТО СОНЦЯ І МАЛО ВІТРУ

Для садіння гіацинтів вибирають сонячні та захищені від вітру ділянки. Ґрунт має бути легким, пухким, водо- і повітропроникним, поживним, нейтральним.

Підготовку ділянки починають за два місяці перед садінням цибу­лин — перекопують на глибину до 50 см, вносять мінеральні добрива, перепрілий гній, компост, що розклався (свіжу органіку використовувати не можна). Кислий ґрунт вапнують. Якщо він глинистий, змішайте його з піском.

 

ЖОВТЕНЬ КЛИЧЕ

Висаджують гіацинти в жовтні. Якщо поспішите, цибулини можуть прорости і загинути взимку внаслідок перших сильних морозів, якщо запізнитеся — не встигнуть вкоренитися до промерзання ґрунту, тож погано перезимують, рослини будуть схильними до захворювань і пізніше зацвітуть. Глибина садіння цибулин зазвичай дорівнює їхній потрійній висоті (для великих цибулин — приблизно 18–20 см, дрібних — 10–12 см). Відстань між великими цибулинами — 10–15 см, міждрібними — 5–8 см. На легких ґрунтах допускають більш глибоке садіння, а нож­них — навпаки. Ширина міжрядь — 20–25 см.

Гіацинти не витримують перезволоження, тому, висаджуючи цибулини, на дно ямки підсипають пісок шаром 1 см для кращого дренажу і запобігання загниванню денця.

З настанням заморозків насадження вкривають мульчувальним матеріалом | (торф, солома, хвоя, опале листя).

Навесні, одразу ж після розмерзання ґрунту, укриття знімають.

 

РОБОТИ НА ГРЯДЦІ

Під час вегетації рослин грядку треба прополювати, розпушувати. Якщо бракує вологи в ґрунті, то слід поливати.

Відразу після відростання рослин проводять перше підживлення мінеральними добривами (И:Р:К — 2:1:1), друге — в період бутонізації (М:Р:К — 1:2:2), третє — після цвітіння (№Р:К — 1:1,5:1,5).

Викопувати гіацинти рекомендують щорічно. Якщо ж залишати їх на грядці кілька років поспіль, то вони гірше цвістимуть. Цибулини викопують після завершення періоду вегетації, коли засохне надземна частина рослини і всі поживні речовини з листків перейдуть у цибулину (кінець червня).

Викопані цибулини ретельно просушують під навісом протягом декількох днів (недостатньо просушені цибулини через вологість під покривними лусками сприяють розвитку грибкових і бактеріальних захворювань). Потім цибулини очищають від залишків землі, коренів, стебел.

 

ЯК ВБЕРЕГТИ КРАСУ?

Зберігають цибулини в добре провітрюваному, сухому, затіненому приміщенні — бажано в марлевих, капронових, паперових мішечках або в дерев'яних ящиках.

У цей період усередині цибулини формуються суцвіття, тому треба забезпечити оптимальний температурний режим їх зберігання. Протягом перших десяти днів підтримують температуру до плюс 30°С, потім (до середини вересня) — плюс 23–25°С, а надалі (до висаджування в ґрунт) — до плюс 17°С. Якщо не дотримуватися температурного режиму, процес формування суцвіття порушується, внаслідок чого квітконоси з'являться навесні наступного року, будуть слабкими,  а квітки — поодинокими й часто недорозвиненими.

Під час зберігання цибулини регулярно оглядають, хворі вибраковують.

 

Автор: Ольга Тимченко, ст. наук, співробітник відділу квітниково-декоративних рослин

 

Купити цибулини гіацинту

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Гіацинт: квітка дощу для прикраси вашого саду
Квітка дощу — саме так у перекладі з грецької звучить назва цієї чарівної квітки. Посадка в саду, догляд та способи зберігання цибулин гіацинтів
Цибулькові квіти. Квітковий рай
Цибулинні квіти підходять для створення ранньовесняних, літніх і навіть осінніх композицій. Особливості їх вирощування та створення ландшафтних композицій
Весняні первоцвіти у вашому саду
Створюємо квітковий рай
Гіацинт  —  диво в горщику
Як виростити гіацинт у горщику? Коли посадити цибулину? Яка глибина посадки?

Рекомендовані товари!