Календар робіт за Місяцем 1-7 липня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
29.06.2023

1 липня. Зростаючий Місяць. Турботи в липні – це напружена робота в саду, ягіднику, на городі, та у квітнику. Свій час розподіляємо між прополюванням, підживленням, поливом рослин, а одночасно збираємо урожай ягід, коренеплодів, зелені. 

В саду обриваємо черешні та вишні, струшуємо дозрілу шовковицю на покривала та рядна. Після збору врожаю дерева необхідно полити та підживити, розпушити під ними ґрунт. На ягідних площах можна видаляти вуса у полуниці, якщо планується обмежити кількість рослин.

На городі прополюємо бур'ян та проріджуємо рослини. Можливий посів цибулі на перо, спаржі, шпинату.

В квітнику пересадка та ділення рослин ✔не рекомендується. Краще підживити квіти. На кухні день заготівель ягід. Варимо варення з полуниці, суниці, черешні, малини. Закатуємо з них компоти. Перетираємо пелюстки чайної троянди з цукром. Ягоди шовковиці засипаємо цукром і кладемо в тепле місце, щоб виграла смачна наливка.

 

2 липня. Зростаючий Місяць. Неділя.  Переддень повного Місяця. Активні роботи з рослинами не проводяться. Займатися обрізкою в саду не рекомендується. Можливе мульчування пристовбурних кругів та міжрядь. Збираємо врожай полуниці, малини, ожини. На городі утримуємось від робіт з більшістю рослин. Можна обприскувати овочі від шкідників і хвороб. У квітнику ✔сприятливий час для збору лікарських рослин на сушку, зрізання квітів для букетів. ✔ Сприятливий час для заготівель вирощеної продукції: заморожування, сушіння. День активного відпочинку.

 

3 липня. Повня о 14:39. Місячний календар садівників, городників, квітникарів не рекомендує робіт з рослинами в час повного Місяця, крім збору і перероблення врожаю. Ці роботи не терплять відкладання.

В саду можна видаляти з плодових дерев і кущів засохлі гілки. На клумбі зрізаємо квіти та втішаємося пишними букетами. І на садибі є до чого прикласти руки. Хто не має ще компостної купи, ящика, ями – саме час зайнятися їх спорудженням, або хоч пофантазувати як і де їх розмістити. Господарки займаються обробкою ягід, господарі виходять на сінокіс. Вдалий час для заготівлі дров. Ще день підходить для покупки садового та городнього інвентарю.

 

4 липня. Спадаючий Місяць. Не надто врожайний день. В саду вирізаємо поросль, вкорочуємо однорічні пагони для кращого визрівання. Не рекомендується проводити роботи при яких можна пошкодити коріння дерев. Для збільшення врожайності винограду проводимо карбування, тобто видалення верхньої частини лози до 40-50 см зі слаборозвиненим листям. Це важливий етап в догляді за виноградною лозою. 

На городі можна сіяти насіння огірків для осінньої теплиці, прибирати часник з пожовклим листям, садити цвітну капусту для дорощування в теплиці. Вносимо мінеральне підживлення, особливо фосфорними добривами. Проводимо друге, чи вже третє обприскування помідорів бордоською рідиною від фітофтори (інтервал між обприскуванням 7-10 днів). Під квіти також вносимо добрива. Ділення багаторічників не рекомендується. Заготовляємо корені лікарських рослин, закладаємо компост. На кухні робимо зимові заготівлі – варення, джеми, компоти, соки.

 

5 липня. Спадаючий Місяць. Рекомендовані полив і внесення добрив, розпушування, культивація та мульчування ґрунту в саду, на городі, в квітниках. Допустима посадка саджанців із закритою кореневою системою: груші, сливи, черешні, яблуні, малини, аґрусу. Посаджені цього дня рослини будуть стійкими до перепадів температури і матимуть підвищену зимостійкість. 

На городі вибірково викопуємо часник. Прополюємо грядки моркви та буряків. У квітнику пересадка та розділення рослин не рекомендується. Заготовляємо коріння лікарських рослин, виполюємо клумбу.

Можна пересаджувати квіти з горщиків у відкритий ґрунт. На кухні вдалий час для консервації, приготування соків. Кухонні відходи, висапані бурʼяни, скошену траву закладаємо у компост. Хто має на території садиби водойму, може скористатися зручним часом для її очищення. Стінки та дно ємності вже встигли вкритися наростом фітопланктону – одноклітинних зелених водоростей, а тепла погода дозволяє виконувати процедуру чищення.

 

6 липня. Спадаючий Місяць. В саду займаємось вирізкою порослі, формуємо крони молодих дерев та кущів. Збираємо врожай вишні, шовковиці, малини, ожини. На городі розпушування проводимо без поливу. Проводимо обприскування від шкідників і хвороб.

В квітнику, на клумбі, в несподіваних місцях садиби садимо та розміщуємо ампельні і декоративні рослини зі звисаючими, сланкими або повзучими стеблами. Садимо ліановидні рослини – клематиси, плющ, плетисті троянди. Зрозуміло, всі з закритою кореневою системою. Ділення рослин не рекомендується.

А ще цей день – час для риття колодязів, будівництва нових теплиць та парників, заготівлі дров. Контакт з природою завжди вносить позитив у самопочуття  та настрій. Найкраще під час збору грибів, які масово зʼявились після недавніх дощів і стійкої теплої погоди. Але це можуть дозволити собі лише мешканці територій абсолютно впевнених у безпеці навколишніх лісів.

 

7 липня. Спадаючий Місяць. Проводимо огляд саду. Поливи та підживлення рекомендоване в невеликих кількостях.  Не рекомендується обрізка та обробка рослин отрутохімікатами. Скошуємо траву між деревами. Проводимо обрізку вусів полуниці та суниці, готуємо грядки для нових полуничних посадок. На городі можна посадити огірки та пекінську капусту для подальшого дорощування в теплиці. Полив та підживлення помірні, а обробка отрутохімікатами не бажана. 

✔Сприятливий день для посіву редису, посадки картоплі другого врожаю. Підгортаємо помідори, перець, баклажани; підв'язуємо їх та пасинкуємо. На клумбі обрізаємо квіти, що відцвіли. З тих що квітнуть складаємо букети та композиції. Квіти зрізані цього дня період будуть добре зберігатися і довго не в'янути. Скошуємо газонну траву. День сприятливий для заготівлі лікарських рослин. 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram