Календар робіт за Місяцем 5–13 серпня 2022 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
05.08.2022
 
5 серпня. Нейтральний день за місячним посівним календарем.

6 серпня. Сприятливий день за місячним посівним календарем. Посадка цибулі на зелень (перо), висадка цибулі-сівка*. Посів капусти (пекінської, китайської пак-чой, японської) **. Внесення мінеральних та органічних добрив. Бажано проводити боротьбу з хворобами та шкідниками.

7 серпня. Сприятливий день за місячним посадковим календарем. Посів огірків***. Знову ж посадка цибулі на зелень (перо), висадка цибулі-сівка. Обрізка гілок та пагонів на деревах і кущах (загущені гілки, пагони можна обрізати все літо, а не тільки в лютому-березні, рослина від цього не постраждає, в неї ще є час «залікувати» ранки до періоду спокою). Знову ж боремося з хворобами та шкідниками. Посадка декоративних дерев та кущів (вейгела, дейція, гібіскус, спірея, керія, клематиси та інші). А також посадка саджанців плодових дерев. Посадка плодово-ягідних кущів — малина, смородина, ожина «Кумберленд», аронія (чорноплідна горобина).

8 серпня. Сприятливий день за місячним календарем. Як і в попередній день — посів огірків. Посадка цибулі на зелень, висадка цибулі-сівка. Далі обрізаємо гілки та пагони, продовжуємо боротьбу з хворобами та шкідниками. Садимо декоративні дерева та кущів, плодово-ягідні кущі та плодові дерева.

9 серпня. Сприятливий день за місячним календарем. Знову садимо цибулю на зелень, висаджуємо цибулю-сівок. Сіємо редиску, редьку, дайкон. Прополюємо та проріджуємо рослини. Внесимо мінеральні та органічні добрива. Продовжується боротьба з хворобами та шкідниками. Розпушування, підгортання, перекопування, культивація та інші роботи біля кореневої системи рослин. Посадка декоративних дерев та чагарників, плодових дерев, плодово-ягідних кущів.

10 серпня. Найсприятливіший день в серпні за місячним календарем. Посадка цибулі на зелень (перо), цибулі-сівка, посів капусти (кольорової, броколі, пекінської, кольрабі), редиски, редьки, дайкону. Проводимо практично всі вищевказані роботи, як то: прополювання та проріджування рослин, внесення мінеральних та органічних добрив, боротьбу з хворобами та шкідниками, розпушування, підгортання, перекопування, культивація та інші роботи біля кореневої системи рослин, посадку декоративних дерев та кущів, посадку плодових дерев.

11 серпня. Сприятливий день за місячним посівним календарем. Він естетичний — можемо зайнятися квітами. Підходить для посіву, посадки та пересадки квітів — однорічних, дворічних та багаторічних, цибулинних та бульбових, а також кімнатних рослини. Далі прополюємо та проріджуємо рослини.

12 серпня. Повний місяць. Нейтральний день місячним календарем. Збираємо врожай. Не бажано обрізати, займатися прищипкою та пасинкуванням рослин.
 
13 серпня.  Садівники та городники можуть відпочити від активних робіт на ділянці. Можна зайнятися розпушуванням, підгортанням грядок та добривом ґрунту. Також рекомендуємо зробити обприскування рослин від шкідників. У цей день не радять займатися посадкою, пасинкуванням, обрізанням та прищипкою. 
* Озима цибуля Сеншуй (Swift) — середньо-пізній сорт, виведений в Голландії спеціально для висадки під зиму. Сеншуй формує цибулини, золотистого забарвлення ззовні та білого в середині, вагою до 150 г. Іноді вага досягає 250 г. За смаковими характеристиками має приємний напівгострий смак та яскраво вираженим ароматом. Сорт стійкий до хвороб та гарантовано не стрілкується. Цибуля сівок Сеншуй відома за свою врожайність, з 1 м² збирають до 5 кг головок.
** Кінець літа, час збору врожаю, про посіви не йдеться. Але для східних видів капусти, що стали в нас популярними, саме час. Дозрівають вони дуже швидко, а розмістити їх можна на ділянках, з яких вже зібрали врожай.
*** Огірок починає цвісти через 30-40 днів після сходів. До збирання можна приступати через 7-12 днів після цвітіння. Тобто в 20-х числах ще теплого в нас місяця вересня можна зібрати молоді огірочки.
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Селера: під зиму сій, щоб з розсадою не морочитися
Підзимовий посів насіння селери дозволить нам значно збагатити наш весняний раціон вітамінною зеленню. І до того ж позбавить нас зайвого клопоту пов'язаного з вирощуванням розсади
Ландшафтний дизайн — мистецтво, доступне кожному (журнал СонцеСад 2/2022)
Як знайти золоту середину, щоб ваша присадибна ділянка була гармонійна й приваблива, ще й створена власноруч? Допоможе вам у цьому наш експерт Олег Божко, ландшафтний дизайнер
Ягідним культурам добре лише за відповідних грунтово-кліматичних умов
Фермер Олег Вітенко, який успішно вирощує на Київщині чорну смородину та ожину, поділився з нашими читачами досвідом
Вирощування ягід: сім правил успіху
Як непогано заробити, вирощуючи ягоди на двох гектарах землі
Сіянка не пробачає помилок
Що потрібно врахувати, щоб отримати хороший врожай цибулі
Редька на зиму
Існують переконливі аргументи для того щоб вирощувати зимову редьку, про які дізнаєтеся від фахівця

Рекомендовані товари!

Редиска Червоний велетень за 2 г

У наявності

Редиска Червоний велетень за 2 г (ЕРД-10)

8грн.
Упаковка 2 г
Термін дозрівання Середній
Форма плоду Видовжена
Фасування Міні-упаковка
Вид Редиска
Редиска Сора

У наявності

Редиска Сора (ЕРД-11)

8грн.
Упаковка 3 г, 15 г
Термін дозрівання Ранній
Форма плоду Округла
Фасування Міні-упаковка
Вид Редиска
Саджанець Дейція гібридна Strawberry Fields

У наявності

Саджанець Дейція гібридна Strawberry Fields (ОКН-3263(0,5- 1,5л))

89грн.
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група Декоративні
Форма Багаторічники
Тип крони Розлогі
Саджанець Піраканта Orange Glow

У наявності

Саджанець Піраканта Orange Glow (ОКН-227(2-4л))

280грн.
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група Декоративні
Розміри Високорослі
Форма Багаторічники
Тип крони Розлогі
Редька Дайкон Ікло слона за 2 г

У наявності

Редька Дайкон Ікло слона за 2 г (ЕРК-14)

8грн.
Упаковка 2 г
Термін дозрівання Середній
Форма плоду Циліндрична
Фасування Міні-упаковка
Вид Редька
Редька Маргеланська

У наявності

Редька Маргеланська (ЕРК-7)

10грн.
Упаковка за 2 г, за 20 г
Термін дозрівання Середній
Форма плоду Округла
Фасування Міні-упаковка
Вид Редька
Саджанець Вейгела Candida

У наявності

Саджанець Вейгела Candida (ОКН-342)

89грн.
Упаковка 0,5-1,5 л, контейнер, 2-4 л
Час саджання з березня по жовтень
Група Декоративні, Квітучі
Розміри до 2 м
Форма багаторічник
Тип крони Розлогі
Саджанець Гортензія paniculata Diamond rouge

У наявності

Саджанець Гортензія paniculata Diamond rouge (ОКН-153)

89грн.
Тип крони округлий
Упаковка 0,5-1,5 л, 5-7,5 л, контейнер, 2-4 л
Час саджання з березня по жовтень
Група Декоративні
Розміри Високорослі
Форма Багаторічники