Календар робіт за Місяцем 4–10 березня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
02.03.2023

4 березня. Зростаючий Місяць. Передивимося в якому стані наш садовий інвентар. Заточимо секатори, розведемо та нагостримо пилки і зразу ж в сад, де продовжимо обрізання дерев, яке розпочали ще в лютому. А хто трішки запізнився, нумо надолужувати.

Не оминаємо і кущі, як плодові, так і декоративні. За ними слідує обрізка винограду. На городі можна провітрити укриття зимуючих теплолюбних культур. В теплиці потрібно зайнятися розпушуванням ґрунту. Посіяти кріп, фенхель, салат. Вже пора висіяти базилік — чи не найкращі прянощі, що ростуть в наших широтах. Не буде зайвим висіяти помідори, перець. Оглядаємо рослини на присутність шкідників та хвороб та усуваємо напасть. Обдумуємо планування квітників, підбір і закупівлю насіння та посадкового матеріалу в інтернет-магазині «СонцеСад». Приводимо в порядок територію подвірʼя, адже після зими вона завжди неохайна. Органічні відходи з кухні закладаємо в компост.

 

5 березня. Неділя. І місячний календар підказує, що день є не надто сприятливим для посіву та посадки більшості рослин. В кімнаті можна зайнятися пересадкою вазонів.

 

6 березня. Зростаючий Місяць. В саду продовжуємо весняну обрізку дерев, в ягіднику розчищаємо кущі. Звернемо увагу на порічки. Їх не потрібно обрізати щорічно, як чорну смородину. Якщо кущ червоної чи білої смородини вже родить декілька років, то скелетні гілки вирізують біля основи куща. І ця процедура проводиться мінімум після 5 років плодоношення. Разом з тим вирізаються сухі та пошкоджені гілки.

Далі проводимо обрізку виноградної лози. В квітнику корисним заняттям буде огляд зимуючих культур: клематисів, троянд, інших відносно теплолюбивих рослин. При необхідності їх потрібно провітрити, продезинфікувати їх укриття, якщо завівся грибок. В теплиці сприятливий день для посіву і посадок більшості тепличних культур — баклажанів, солодкого перцю, різних салатів, огірків, більшості видів капусти, однорічних та багаторічних квіткових рослин. Проводимо обробку рослин від хвороб і шкідників. В кімнатах займаємося приємною справою — посадкою декоративних рослин. Проводимо їх підживлення, полив, захист від шкідників і хвороб.

 

7 березня. Повня о 14:41. Ми вже добре усвідомили, що не рекомендовано порушувати розвиток рослин під час повного Місяця. Це ✔несприятливий час для посіву, посадки та пересадки. Продуктивнішим буде відвідування  для придбання недостаючих контейнерів для посівів, поживної ґрунтосуміші, добрив в інтернет-магазині «СонцеСад». Де ще лежить сніг проводимо роботи по снігозатриманню. Оглядаємо посадковий матеріал — цибулини, бульби, кореневища. Займаємося прибиранням ділянки. Сад і сховища захищаємо від гризунів.

 

8 березня. Спадаючий Місяць. Цього дня зробіть приємне своїй дружині, мамі  та бабусі, вручивши букет квітів та зробивши ніжні компліменти. День для них розпочнеться неодмінно радісно

Продовжуємо садові турботи — обрізку, підживлення органічними добривами дерев, розпушування ґрунту в саду. У винограднику  обрізаємо лозу. Розчищаємо і проводимо формуючу обрізку кущів. На городі розпушуємо ґрунт, висіваємо сидерати. В теплиці готуємо нові грядки, вносимо туди органічні добрива. Ведеться боротьба з хворобами та шкідниками. Висіваємо редис, редьку, огірки, капусту, селеру, перець, цибулю-порей.  З прянощів — базилік, материнку та розмарин. В контейнери з метою подальшого висаджування, можна посадити хвойні. Садимо бульби та цибулини квітів. В будинку сприятливий час для висаджування декоративних кімнатних рослин, догляду за ними. В кого росте кімнатний лавр благородний (Laurus nobilis), саме пора провести його формуючу обрізку.

 

9 березня. Спадаючий Місяць. День ✔сприятливий  для садівництва та городництва тому варто зайнятися всіма справами, які виконувались напередодні. В саду обрізка, підживлення органічними добривами дерев. На городі розпушування ґрунту, висівання сидератів. В теплиці посів більшості овочевих культур, посадка бульбових, цибулинних квіткових рослин, висаджування багаторічних квітів. А ще пікіровка та проріджування. В кімнатах комплексний догляд за  домашніми рослинами. Пророщування насіння.

 

10 березня. Спадаючий Місяць. Як і попередній день, цей також сприятливий  для весняних робіт по очистці саду, ранніх городніх робіт, всіх клопотів у власному тепличному господарстві. В залежності від регіону, настала пора весняного щеплення — найпродуктивнішого з усіх. Виконуючи цю операцію, намагайтесь підгадати день вологий та похмурий. В теплиці висаджуємо цибулинні квіткові рослини, однорічні та багаторічні квіти, декоративні рослин. З плодових — різні види цибулі, часник. В будинку доглядаємо кімнатні рослини.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram