Календар робіт за Місяцем 11–17 березня 2023 року

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
09.03.2023

11 березня. Спадаючий Місяць. День сприятливий для садових та городніх робіт. В саду займаємося щепленням, включаючи, як кісточкові, так і зерняткові види. Можна провести експериментальне щеплення груші на айві з метою отримання низькорослої груші. Проводимо формуючу обрізку. Під дерева вносимо органічні добрива. Підходящий час для посадки дерев і кущів, при цьому враховуючи температуру ґрунту. Продовжуємо обрізку виноградної лози, кущів смородини та порічок. В квітнику та на клумбі висаджуємо цибулини крокусів, гіацинтів. В теплиці займаємося проріджуванням, поливом, обприскуванням від шкідників, проводимо органічне підживлення. В будинку закладаємо насіння на пророщування, пікіруємо та проріджуємо розсаду, що вже росте. Перевіряємо сховище, перебираємо овочі і викидаємо зіпсовані в компост.

 

12 березня. Спадаючий Місяць. Неділя. День сприятливий для багатьох видів робіт з рослинами, але ж неділя. І «зовнішніми роботами», мабуть, займатися не будемо. А в кімнатах скористаємося відмінним часом для посіву та посадки багаторічних та однорічних квітів, пересаджуванням та перевалкою декоративних рослин, підживленням та поливом.

 

13 березня. Спадаючий Місяць підказує, що день добрий для робіт в саду. Можна обрізати дерева на омолодження та формування крони, братися до щеплення та займатися прикореневим підживленням органічними добривами. Інтенсивно ведемо роботу у винограднику. Крім щорічної обрізки лози, варто провести весняну санітарну обробку проти хвороб і шкідників. Традиційно для цього використовують бордоську рідину (розчин мідного купоросу з вапном). Хоч живцювання у відкритий грунт переважно проводять восени, але можна спробувати провести і весняне живцювання. Це стосується, як плодових (смородина), так і декоративних (самшит) культур. Продовжуємо обрізку ягідних кущів.  На грядку висіваємо моркву, пастернак. В будинку доглядаємо за кімнатними рослинами.

 

14 березня. Спадаючий Місяць. День, як і попередній ✔ сприятливий для більшості робіт на землі. В саду продовжуємо щеплення плодових дерев, займатися їх обрізкою і омолодженням, формуванням крони. Живці, зрізані тепер, вже не потребують зберігання — вони прямують прямим маршрутом з маточного дерева на підщепу. Місце щеплення герметично закриваємо пакетиком, щоб вберегти розвиток майбутніх бруньок від злісного шкідника — довгоносика. В ягідниках обробляємо кущі від брунькових кліщів. Де вже підсохла городня ділянка, загромаджуємо, прибираємо її від торішніх залишків. Подекуди вже можна посіяти швидкоростучі листові овочі — кріп, петрушку, салат, щавель. В квітнику та на клумбі висіваємо холодостійкі трав'янисті багаторічники — аквілегію (водозбір), гайлардію, дельфініум, ромашку білу (королицю), рудбекію. Проводимо огляд та поточний ремонт теплиць та парників. Всередині займаємося пікіровкою та проріджуванням. На підвіконнях продовжуємо пророщування насіння, висаджуємо цибулю на зелень.

 

15 березня. Остання чверть о 04:08. Несприятливий день для робіт з рослинами — посадок, посівів, пересадок. В саду не варто займатися щепленням. Можна провести додаткову чистку та обробку кори. На городі потрібно прибрати, загромадити зайве, щоб звільнити простір для майбутніх посадок, розпушити ґрунт для культурних рослин. В теплиці варто провести санітарну обробку, дрібний ремонт, навести там лад, адже за зиму накопичилося багато непотрібних предметів, які тільки заважають в роботі.  Можна прорідити сходи лютневої розсади, обприскати рослини від шкідників. На подвірʼї і в сховищі також треба навести порядок.

 

16 березня. Спадаючий Місяць. ✔День сприятливий для більшості робіт в  саду і на городі. У саду рекомендується обрізка, омолодження, формування, щеплення та перещеплення дерев. Розчистка і обрізка ведеться у винограднику та ягідниках. В теплиці бажано працювати з надземною частиною рослин, займатися підживленням та внесенням добрив. Не рекомендується займатися пікіровкою та прищіпкою. Сіємо та садимо різні види цибулі, часник, баклажани, солодкий та гострий перець, різні види салатів, огірки та помідори, всі види капусти. В будинку займаємося замочуванням та пророщуванням насіння, підживленням та внесенням добрив у вазони. Висаджуємо багаторічні та однорічні квіти.

 

17 березня. Спадаючий Місяць. День переважно нейтральний. В саду бажано зайнятися його впорядкуванням, продовженням омолодження, формування, обрізки дерев.  В ягіднику проводимо розчистку кущів смородини, аґрус, порічок, у винограднику вирізаємо зайвий приріст лози. На городі розпушуємо ґрунт, загромаджуємо сухе листя і траву. Висапуємо мокрець, який за теплої зими надзвичайно розрісся. Можна садити часник, сіяти щавель, кріп та фенхель. На клумбі висаджуємо цибулини крокусів, нарцисів та гіацинтів. В теплиці не рекомендується турбувати коріння, бажано утримайтеся від поливу. Кімнатним рослинам можна провести підживлення органікою. 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram