Суперсолодка кукурудза – скуштуєте раз і захочете їсти щодня!

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
23.01.2020

Зробіть замовлення на нашому сайті і отримайте в подарунок по пакетику унікальної кукурудзи Мармурова і Діадема.

Що це і з чим їдять?

Солодка кукурудза – один з атрибутів теплого літа, відпочинку на морі чи на дачі, словом, смак дитинства й безтурботності. Але чи знаєте ви, що селекція цієї культури не стоїть на місці? Особливо останніми роками українські селекціонери вивели кілька якісних гібридів не просто солодкої, а суперсолодкої кукурудзи. І це не тільки назва.

Ія Реслер

– Солодка та суперсолодка кукурудза – це не ознаки солодкості. Хоча вміст цукрів відрізняється, – пояснює Ія Реслер, очільник напряму овочівництва Всеукраїнського наукового інституту селекції. – Умовно визнано, що солодка містить 10–12% цукрів, а суперсолодка – понад 20%. Але на смак їх не кожен відрізнить. Одна від одної вони відрізняються не так вмістом цукру, як властивістю довше зберігатися в зірваному качані. Кукурудза прагне цукри, які є в насінині, перетворити на крохмаль. Крохмаль – це та запасна речовина, яка дає можливість насінині, коли вона потрапляє в ґрунт, вирости. Ми зриваємо з кукурудзи качан тоді, коли ще не утворився крохмаль, у стадії молочно-воскової стиглості, коли він сповнений соковитого цукристого смаку. Головна ознака надцукрової кукурудзи – це довгий період, упродовж якого вже зірвану кукурудзу можна зберігати, транспортувати, тримати на ринку, щоб чекала свого покупця, – і вона не закрохмалиться.

Суперсолодку кукурудзу їдять свіжою або переробляють: консервують вареною, заморожують. Якщо вона достигає на качані повністю, тоді вже придатна хіба що на корм худобі, кукурудзяної каші з неї не приготуєш. Оскільки має дуже мало крохмалю, то зерна висихають і зморщуються. 

Як вирощувати?

Особливих відмінностей у вирощуванні звичайної зернової і солодкої кукурудзи нема. «Врахувати треба тільки одне: не всі гібриди суперсолодкої кукурудзи стійкі до гербіцидів, а зернова кукурудза стійка вся, – пояснює Сергій Гречаний, агроном-консультант. – Тому під час вирощування суперсолодкої кукурудзи треба брати до уваги, які саме сорти стійкі до гербіцидів, а які згорають. Але це важливо для великих площ, промислового вирощування. Якщо ж людина посадила кілька соток кукурудзи на своїй ділянці, то вона може взагалі нічим її не обробляти, тільки бур’яни просапувати. Тоді матимете качани й більші, й менші. Все з’їсте. А якщо ж хочете вирощувати кукурудзу на продаж, щоб вона мала товарний вигляд, тоді треба застосовувати поливання, удобрювати. Обов’язково дотримуватися норм посіву. На сотці має стояти від 300 до 600 рослин. Кукурудзі не має бути надто вільно в рядку, бо ростиме багато бічних пасинків. Якщо вони вже є, то їх треба виривати: два-три листочки лишаємо, а середину вириваємо.

Надважливою у вирощуванні кукурудзи є температура ґрунту. Для зернової кукурудзи температура проростання – 6 градусів, солодкої – 9, суперсолодкої – не менше 12. Щоб зорієнтуватися, дивіться, коли на полях сіють звичайну кукурудзу. Через два тижні опісля можна сіяти суперсолодку. У південних регіонах України – це остання декада квітня, на півночі – перша декада травня. 

Салатна суперновинка – кукурудза Діадема

Якщо побачите кукурудзу Діадему вперше, то можете одразу й не зрозуміти, що це саме кукурудза. Бо вигляд цей овоч має особливий – ніби суцвіття з багатьох малесеньких качанчиків.

Салатну кукурудзу споживають навіть не на стадії молочно-воскової стиглості, як солодку чи суперсолодку, а на стадії бебі-корн – нещодавно сформованих ніжних качанчиків. Цю кукурудзу не варять, а використовують у салаті свіжою. Проте її можна маринувати чи смажити, паніруючи.

– Салатна кукурудза Діадема для мене стала несподіванкою, – розповідає автор сорту, керівник Всеукраїнського наукового інституту селекції Мирослав Парій. – Я застосовував винятково наукові способи під час виведення нової кукурудзи, зокрема метод мутагенезу. Таким чином отримав цікавий за формою качан. У цій кукурудзі змінена спадковість, тобто вона не схожа на своїх батьків. Але ця ознака стала: Діадема зберігатиме свої унікальні ознаки на довгі роки. Але треба враховувати, що це гібрид F1. Таке насіння краще щороку закуповувати для посіву. Звісно, ви можете зібрати насіння самостійно й посіяти наступного року. Виросте друге покоління, гібрид F2, але урожай уже буде не дружнім, достигатиме в різні терміни, вирівненість качанів буде не такою. Але річ не так у поколінні гібриду, як у тому, що при заготівлі нашого насіння ми застосовуємо систему захисту насіння від грибів, хвороботворних бактерій. Це дає можливість рослині вирости здоровою.

Салат із Діадемою

Помідори, огірки, солодкий перець нарізати. Молоді пагони кукурудзи Діадеми відламати від загального качана. Усі овочі перемішати. Салат посипати прованськими чи італійськими травами, приправити оливковою олією. Можна додати інші інгредієнти, які вам до вподоби: сир фету чи моцарелу, оливки.

Колір має значення

Обираючи кукурудзу на вирощування для себе чи на продаж, яким сортам надати перевагу? Чи є різниця у смаках і корисних властивостях між надцукровою кукурудзою з жовтим і білим зерном? Яка особливість кукурудзи з зернами різних кольорів на одному качані? Чи буває солодка кукурудза інших кольорів? Яку вигоду отримають агробізнесмени від вирощування надцукрової кукурудзи, що відрізняється кольором від звичної жовтої?

Про це говоримо з Михайлом Нагорняком, керівником компанії МНАГОР, м. Вінниця.

– Михайле Миколайовичу, ваша компанія представляє на ринку України дві новинки – Білий кролик і Мармурову. Розкажіть, будь ласка, про ці нові гібриди. Почнемо з Білого кролика. Чим він особливий?

– Ця наша новинка має абсолютно біле солодке зерно. Воно містить дієтичне волокно без жодних пігментів. Тому, якщо людина має алергію на пектини, що містяться у жовтій кукурудзі (таке зрідка, але буває), то кукурудзу з білим зерном вона може вживати абсолютно спокійно. Також її можна давати дітям від двох років. Біла кукурудза дуже популярна у США. Там багато людей страждають ожирінням. Кукурудза з білим зерном дарує солодкий смак, але дієтичні волокна дозволяють її їсти досхочу і не повніти. Біла кукурудза взагалі не містить крохмалю, його створення в ній блокується на генетичному рівні.

– Цікава назва цієї кукурудзи. І з приводу «Білого» все зрозуміло. А чому «кролик»?

– Там, де ми вирощували перший раз цей гібрид, у господарстві були кролі. Літо видалося дуже посушливе. Але кукурудза, яка пізніше отримала назву Білий кролик, дала не тільки чудові качани на продаж, а і соковиту зелену масу на відгодівлю кролів. Кролики дуже полюбили стебла і листя цієї кукурудзи, які на смак теж солодкі, і гарно набирали вагу на такому кормі. Зеленою масою цієї кукурудзи можна кормити не лише кролів, а й інших домашніх тварин.

Приведіть друзів та отримайте насіння кукурудзи "БІЛИЙ КРОЛИК" безкоштовно!

Умови виконання акції:

  1. Зробіть в нас замовлення.
  2. Допоможіть зробити замовлення другу. При оформленні друг має обов’язково вказати, хто рекомендував (ПІБ, адресу, телефон, по можливості код клієнта).
  3. Рекомендовані друзі мають бути новими клієнтами, тобто раніше не замовляли в нас товар чи каталог. До нових клієнтів не зараховуються особи, які проживають за одною адресою.
  4. Ваш друг отримає своє насіння із своїм замовленням, а ви – зі своїм наступним замовленням.

Скільки приведете друзів – стільки ж отримаєте подарунків!

– Білий кролик – посухостійкий гібрид?

­– Так, і це зумовлено ще однією особливістю цієї кукурудзи. Вона має листки схожі за формою на вуха у кролика – прямостоячі, так званої еректоїдної форми. Краплинки роси завдяки формі листка стікають до стебла, а не від стебла, і по стеблу стікають до кореня. Таким чином не втрачається жодної краплі живильної вологи.

Білий кролик:

* має білі зерна;

* має прямостоячі листки, схожі ня кролячі вуха;

* листям цієї кукурудзи дуже люблять ласувати кролі.

– В чому економічна цінність Білого кролика?

– По-перше, Білий кролик – ультраранній. Рік на рік не приходиться, але в сезоні 2019 року його дозрівання було на рівні ультраранніх гібридів. Тож продавати цю кукурудзу можна за найвищою в сезоні ціною. Фермери вже оцінили попит споживачів на неї, і тепер збільшують об’єми закупки насіння кукурудзи у нас. Наприклад, один чоловік, що минулого року взяв чотири тисячі насінин Білого кролика, цього року закупив у Мнагору вже двісті тисяч зерен!

– А Мармурова кукурудза? Чим особлива вона?

– Ця кукурудза відрізняється від інших забарвленням. Тому її набагато простіше ідентифікувати, як солодку. Біла кукурудза є солодка і є зернова. В Україні білої зернової кукурудзи немає, але у світі вона дуже популярна. З білої зернової кукурудзи роблять біле кукурудзяне борошно, а з нього випікають багато хлібних виробів, наприклад, в Іспанії та Мексиці. У нас теж є кукурудзяне борошно, але його роблять із жовтої зернової кукурудзи.   Тож, жовта кукурудза так само може бути як солодкою, так і зерновою. Але якщо ви бачите кукурудзу, де на одному качані поєднані білі і жовті зерна, можете бути стовідсотково впевненні, що перед вами суперсолодка кукурудза. Зернова не може поєднувати обидва цих кольори на одному качані. До того ж, Мармурова – найраніша з ранніх кукурудз. Вона має гарний качан: красивий не лише забарвленням, а і великий, з рівними рядами зерен.

– Щодо смаку Мармурова чимось відрізняється від інших кукурудз?

– Вона дуже смачна! Це практично страва високої кухні. Наприклад, як більшість хазяйок готують котлети? Вони солять фарш. А в ресторанах правильно роблять так: спочатку котлету формують, а потім солять зверху. І коли ви їсте котлету з солоним верхом і не солону всередині, смаки перемішуються в роті і ви отримуєте особливу насолоду. Так само мармурова кукурудза. Смаки зерен двох видів перемішуються в роті, взаємодіють з ферментами слини і ви отримуєте неперевершений смак. А на приготована на грилі – вона надзвичайно смачна! Якщо стоятиме п’ять людей і буде на них чотири качана, то четвертий і п’ятий можуть за неї побитися. Крім того, ця кукурудза більш наближена до дієтичних, ніж інші кукурудзи, за рахунок того, що в ній блокується утворення крохмалю. 

– Ця новинка має екзотичний вигляд. Як до неї ставляться споживачі? Чи не насторожує їх двоколірність?

– Наші люди ще не звикли до такої кукурудзи. Але дехто вже робить правильні висновки. От купує людина солодку кукурудзу на базарі. І серед жовтих качанів попадається качан зернової. І людина просить поради: як розрізнити на вигляд солодку кукурудзу і кормову? А фермер, який кукурудзу продає, каже: «Що ж тут розрізняти? Відкриваєш листки, дивишся на качан. Якщо біла з жовтим – значить суперсолодка». І вже до цього фермера люди приходять часто повторно. Це хороший маркетинговий хід. Якщо люди впевнені у якості вашої продукції, то вони і самі до вас повернуться, і знайомим порадять. Жовту солодку і жовту кормову кукурудзу можна розпізнати тільки вдома, коли вже її зварите. А купуючи Мармурову, маєте гарантію одразу, що купуєте суперсолодку.

Мармурова:

* має білі і жовті зерна на одному качані

* має унікальний смак і дієтичні властивості

* суперрання, що дозволяє продати її по найвищій ціні

Оксана Дзененко

Зробіть замовлення на нашому сайті і отримайте в подарунок по пакетику унікальної кукурудзи Мармурова і Діадема.

Купити насіння кукурудзи можна ТУТ.

Читати ще:

Кукурудза: І суперсолодко, і смачно, і корисно!
Спаржева квасоля: вирощуємо не плоди, а «обгортку»
У передчутті нових овочевих перемог

LinkedIn
WhatsApp
Telegram